Опубліковано СН
Нагріти чайник із водою та зробити кави. Поніжитися в теплій водичці у ванній або в душі. Відчувати затишок у власному домі, навіть якщо за вікном лютує завірюха, періщить дощ чи дме холодний пронизливий до кісток вітер. Такі звичайні тепер речі, як тепло в домівках, вогонь у конфорках і гаряча вода з крану раніше були справжньою розкішшю та мріями мільйонів українців.
Добре, що з часом вони збулися і продовжують втілюватися в реальність завдяки газифікації населених пунктів України і професіоналам, які доклали свої зусилля, аби блакитний вогник безпечно потрапляв до осель і робив наше життя значно теплішим. До того ж, на носі їх професійне свято (з чим їх і вітаємо). Тож варто пригадати, з чого все почалося в нашім краю і в які віхи вилилося в сьогоденні.
У травні 1961 року в Сарнах запрацювала перша дільниця, підпорядкована виробничому управлінню «Рівнегаз». Тоді привезли в місто перші 20 газобалонних установок. Через п'ятирічку дільниця розрослася до виробничо-експлуатаційної контори «Сарнигаз», що обслуговувала всі північні райони, а також Березнівський і Костопільський, де створили відповідні дільниці газопостачання. Згодом її перейменували в міжрайонне виробниче управління газового господарства, а з 1995 року – в управління з експлуатації газового господарства.
Сьогодні Сарненське управління з експлуатації газового господарства на чолі з Зеноном Гадевичем є структурним підрозділом ВАТ «Рівнегаз» й обслуговує 3 територіальні райони: Сарненський, Володимирецький і Рокитнівський. Управління забезпечує як природним, так і скрапленим газом населення, побутово-комунальні й об'єкти теплоенергетики і промисловості. Природний газ мають два райони: Сарненський і Рокитнівський.
Для безперервного та безаварійного газопостачання створили окремі служби та відділи, про деякі з них і згадаємо. Аварійно-диспетчерська служба працює цілодобово та дбає про безпечне користування блакитним паливом. Безпосередньо займається ліквідацією аварійних заявок щодо витоку газу з систем газопостачання, оперативним оповіщенням про аварії й нещасні випадки, пов’язані з експлуатацією газового господарства та використанням газу, відключенням аварійно-небезпечних ділянок газопроводів, реалізацією планів локалізації та ліквідації аварій, координацією дій інженерних служб управління. В аварійно-диспетчерській службі трудиться 25 чоловік під керівництвом Володимира Головея.
Для ефективного обслуговування газових мереж діє служба автотранспорту, працівники якої забезпечують сталу й надійну роботу транспортних засобів на чолі з механіком Василем Жабчиком. Їх основне завдання - безперебійне забезпечення діяльності управління транспортними засобами, організація роботи з безпечної експлуатації транспорту, перевезення небезпечних вантажів і працівників управління.
Щоб споживачі безаварійно отримували газ, трудиться служба з експлуатації підземних газопроводів і дворових вводів, якою керує Максим Шапірко. Її працівники постійно проводять систематичний нагляд за технічним станом газопроводів і споруд на них комплексом спеціальних заходів. Усунення неполадок чи ремонт газових приладів здійснює служба з експлуатації внутрішньо-будинкового газового обладнання на чолі з Іваном Ковалем. Щоденною роботою для фахівців є проведення планово-технічного обслуговування газового обладнання. Підводить газ до житлових будинків, квартир чи підприємств будівельно-монтажна бригада, якою вміло керує Микола Денисович. Чимало жителів ще користується зрідженим газом, для чого працює окрема служба під керівництвом майстра Петра Вакулка, котра щоденно розвозить газ у балонах населенню.
Окремо добрих слів заслуговує копітка робота абонентської служби та відділу обліку, що проводить численні розрахунки за спожитий природний газ абонентами.
Нині пріоритетним завданням управління є розвиток газифікації населених пунктів Сарненщини та Рокитнівщини. З кожним новим роком на оснащення приходить нове газове обладнання як іноземного, так і вітчизняного виробництва, для експлуатації та ремонту яких потрібні не тільки здібні руки, а й професійні знання.
Антоніна КОРЕНЬ.