Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Людмила МЕЛЕЩУК народилася в День Перемоги.
Можливо, тому, що саме таке значення закладено в імена її батьків. Нещодавно юнка відсвяткувала 19-ліття. Після закінчення Чудельської ЗОШ І-ІІІ ступенів пішла навчатися у ВПУ № 22 в місті Сарни, яке незабаром закінчує. Майбутній кухар-бармен уже має хорошу практику, й не тільки в навчально-практичному центрі з підготовки барменів. Вдячна за одержані знання майстрам: із кухарської справи - Надії Сущик, барменської - Надії Охнюк, а також керівникові професійного закладу Володимиру Городнюку. Адже це його найперша заслуга в тому, що навчально-практичний центр набуває все сучаснішого вигляду. А відвідувачі кафе нині почуваються ніби в справжній каюті корабля.
Дівчина найстарша з трьох сестер, яких виховує подружжя Віктора та Вікторії Мелещуків. Двоє молодших, Наталія й Тетяна, ще школярки. Наталія - цьогорічна випускниця, розповідає Людмила. І батьки, й вона сама думають про майбутні інвестиції в її освіту. Розмірковує про це й Люда. Освіченість, каже, є неоціненним ресурсом, і навряд чи коли-небудь молоді люди, які багато вкладають у нього, пошкодують про це. Гроші витрачені не даремно, коли їх використовують для розширення та поповнення багажу знань, особливо навичок, необхідних для майбутньої професії. Випускникам радить спробувати себе в різному, аби з’ясувати, до чого лежить душа. Адже двадцятиріччя пролетить дуже швидко, тож хотілося б бути впевненою, що ці найпрекрасніші роки пройдуть з користю і задоволенням.
Абсолютно погоджуюсь із дівчиною. Але чи завжди розставляємо точні пріоритети й знаходимо баланс між тим, що потрібно й чого дійсно хочеться? У що варто інвестувати в 19-20 років, щоб потім з радістю згадувати свою прекрасну молодість, а зараз насолоджуватися кожною її миттю?
Добре, роздумує Люда, якщо є міцна опора з надійних людей, таких, як батьки й родина вдома та гарні наставники в навчанні й на роботі. Насамперед вони допоможуть досягнути успіху. Окрім того, підказує, не варто «зависати» в соціальних мережах, натомість більше читати. Немає нічого продуктивнішого, ніж хороші книги. Вона читає практично все, що потрапляє в руки. Полюбляє художню літературу, особливо молодих письменників, фахову. Чим більше особистість знає й розуміє оточуючих, навколишній світ, тим легше й успішніше зможе реалізовувати свої таланти й взаємодіяти з іншими. Читання ж стимулює розум і зберігає його відкритим для нових думок.
У списку власних пріоритетів Людмили є турбота про здоров’я. Недостатньо, жартує, вмиватися вранці й на ніч, займатися спортом чи користуватися хорошою косметикою відповідно до свого віку. Сенсом уваги про себе є те, що в кінці життя кожен, незалежно від того, чим у ньому займався, завжди перебуватиме у своєму тілі. І його не можна буде замінити на інше чи отримати нове. Дуже важливо, говорить уже як професіонал, харчуватися корисною та здоровою їжею. Навіть удома дівчина витрачає трохи свого часу на складання благотворного меню, вивчає нові рецепти й стежить за тим, що їсть. Нехай підуть у минуле ті часи, радить, коли пончики, чіпси й газовані напої могли служити основною їжею цілими днями. Навіть якщо здорове харчування займе трохи більше вашого часу і зусиль, у майбутньому будете собі дуже вдячні за те, як виглядаєте й почувається себе хоча б на свій реальний вік або навіть набагато молодше.
Усім одноліткам юнка наполегливо радить розвивати й удосконалювати навички та вміння, які можна застосувати в діяльності, якою захоплені. Найважча частина у створенні гарних звичок - це початок, але щойно закладається свого роду певний фундамент, вони, безсумнівно, позитивно впливають на кожен день. Адже супроводжуватимуть вас упродовж усього життя.
У Людмили довірливі та надійні стосунки з родиною та найближчими друзями. Каже, що не витрачає свій час на людей, які приносять більше шкоди, ніж користі. А от щодо фінансів, то навіть деякі дорослі можуть у неї вчитися з розумом управляти ними. Адже завжди думає, як і на що витрачати кошти та наскільки можна скоротити поточні витрати. Бо, упевнена, якщо подбаєте про власні грошенята сьогодні, вони потурбуються про вас потім, коли їх найбільше потребуватимете. Коли, скажімо, станете старим чи хворим або відправите дітей у школу чи допомагатимете батькам, вони стануть найголовнішою опорою й підтримкою.
Найбільше бажання в Людмили Мелещук - за найменшої зручної нагоди вирушити в справжню подорож (у ВПУ № 22 часто подорожували віртуально, знайомилися з кулінарними смаками та вподобаннями інших народів планети). Адже досвід, отриманий у нових культурах, країнах, стане найкращим поштовхом для духовного розвитку. А повернувшись додому, застосовувати ці знання.
До речі, не так давно на базі професійного закладу проходив тематичний тиждень кухарів-кондитерів і барменів. Конкурс фахової майстерності за професією кухар під назвою «Кулінарія – це мистецтво» організувала майстер виробничого навчання Сніжана Галушко. А відкривала тижневий марафон голова методичної комісії, викладач кафедри кухарів-кондитерів-барменів Людмила Радько. Директор ВПУ-22 Володимир Городнюк як голова журі дав найвищу оцінку рівню підготовки учнів, зазначивши, що вони – майстри своєї справи. Підсумком тематичного тижня стала виставка-продаж, котру провели учні та майстри виробничого навчання кухарів, а зібрані кошти передали на допомогу бійцям АТО.
У пам’яті Людмили Мелещук нещодавній день народження. Сама ж вона ніколи не забуває про свята й інші важливі події родини та близьких друзів. Переконана, що маленькі прояви доброти й любові до людей, про яких думає, не вартують величезних зусиль. Аби відправити красиву вітальну листівку з сердечними побажаннями або зателефонувати, щоб дізнатися, як у них справи, потрібно не більше п’яти хвилин.
Легко застрягти в розвагах двадцятиріччя, тому юнаки та дівчата часто забувають подумати про те, чого насправді хочуть отримати від життя. Психологи кажуть, що трохи часу на самоті - єдиний вірний шлях пізнати себе. Усі наші вчинки й думки сьогодні – це наша доля завтра. Тож варто інвестувати в 19 такі цінності, каже Людмила, щоб згодом не пошкодувати про це.
Марія КУЗЬМИЧ.