Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Цьогоріч своє професійне свято медійники Рівненщини зустріли на гостинній Острозькій землі. На запрошення редактора Острозької громадсько-політичної газети «Замкова гора» Івана Глушмана журналісти області відправились у славний Острог.
Гостей там зустріли запашним короваєм. Сумувати не довелося, бо програма своєрідного святкового прес-туру була цікавою та насиченою. Перш за все, навіть пройтися вуличками древнього Острога – це можливість долучитися до славної історії України.
Змістовною й захоплюючою була екскурсія в Музей книги та друкарства. Його експозицію розгорнуто в Луцькій надбрамній вежі ХV-XVI ст. Книжкова колекція нараховує майже 3 тисячі експонатів. Серед рідкісних видань - найдавніша друкована книга «Декреталій» папи Григорія IX (Париж, 1511 р.), глаголичне видання Хорвацького (Венеція, 1561 р.), Острозька Біблія Івана Федорова (1581 р.). Музей книги має колекцію стародруків ХVІ-XVIІІ ст., зокрема кириличні та видання друкарень Німеччини, Італії, Франції, Англії, Білорусі й інших країн. Представлені тут і антикварні та букіністичні книги, а також експонати оригінальної книжкової графіки й екслібрисів.
Національний університет «Острозька академія» зустрів гомоном молоді, перенісши на хвильку в таємничу атмосферу студентського життя. Кожен закуток великої доглянутої території зачаровував. Створений ще 1576 року науково-просвітницький центр і донині є одним із кращих в Україні та за її межами. Спудеї Острозької академії опановували п’ять мов: слов’янську, польську, давньоєврейську, грецьку, латинську. Унікальність та оригінальність цього вищого закладу освіти виявилися й у тому, що тут уперше поєдналися два типи культур: візантійська й західноєвропейська. З Острозькою академією пов’язується ренесанс українського народу. Та в 1636 році вона припинила своє існування. Однак результати діяльності закладу не зникли безслідно. Відродження Острозької академії в незалежній Україні почалося в 1994 році. І з того часу заклад успішно працює, даючи знання й дорогу в життя талановитій молоді. Побували також у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького XVIII ст., де зберігається унікальна ікона «Христос-Пантократор і святий Стефан», на якій два хронологічно відмінних за часом написання зображення наклалися так, ніби Стефан затуляє уста Христу. Пройшлися залами корпусів, а потім зустрілися з викладачами, студентами академії, працівниками Дермансько-Острозького національного природного парку. А урочисте нагородження переможців творчого конкурсу серед представників засобів масової інформації відбулося в затишному куточку ДП «Острозьке лісове господарство».
Сарненські журналісти повернулися додому з високими відзнаками. Так, редактор відділу фотоілюстрацій редакції газети «Сарненські новини» Василь Сосюк і в.о. головного редактора Світлана Ляшко удостоєні почесних грамот Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Редактор відділу економіки та соціального захисту населення Марія Кузьмич нагороджена Почесним знаком НСЖУ, а Вікторія Колядич – почесною грамотою секретаріату НСЖУ.
Щиро вітаємо також зі святом наших славних ветеранів Катерину Гомонець, Раїсу Бричкову, Ганну Чиченіну, Георгія Александровича, які віддали газеті багато років життя. Саме завдяки їм районний часопис уже 75 років виходить у світ, розповідаючи своїм читачам про сьогодення й минувшину краю. А головне – про славних трудолюбивих людей Сарненщини, які й творять її історію. Намагаємося допомогти й у вирішенні наболілих проблем мешканцям району.
Вдячні всім громадським дописувачам «районки», і вам, шановні передплатники, за те, що і в ці скрутні часи залишаєтеся з нами, передплачуєте «Сарненські новини» й нині, коли ціни на все зростають, а доходи навпаки - зменшуються. Тож сподіваємось, що й у другому півріччі ц.р. тираж часопису буде одним із найвищих в області.
Нагадуємо, що передплатити «Сарненські новини» можна в усіх відділеннях поштового зв’язку, листонош і в редакції газети. Поспішіть, до завершення передплати залишилось не так багато часу, і 1 липня, як завжди вчасно, отримаєте «Сарненські новини».
Редакція.