Back to top

Запросили на державне навчання

Автор фото Василь Сосюк.

Нещодавно в Житомирській обласній філармонії ім. С. Ріхтера відбувся п’ятий Всеукраїнський фестиваль-конкурс молодих виконавців «Шукаємо та ростимо таланти України». Майже півтори сотні учасників взяли участь у його відбірковому турі.

Молоді люди віком від 16 до 25 років демонстрували свої здібності в інструментальному, вокальному та хореографічному мистецтві, а також у вправності володіння поетичним словом. Цьогоріч географія учасників значно розширилася. Так, своїми талантами вражали молоді митці з Івано-Франківщини, Рівненщини, Львівщини, Вінниччини, Хмельниччини. Були серед учасників і ті, хто брав участь у таких конкурсах уперше. Потрапила на нього й юна сарненка Леся НАКОНЕЧНА разом зі своєю наставницею Інною Мась. Додому повернулася з дипломом лауреата І ступеня за представлену літературно-музичну композицію за поемою Тараса Шевченка «Відьма». А ще сам директор Житомирського інституту культури й мистецтв Леонід Данчук, а також Юрій Градовський, голова журі конкурсу, народний артист України, запропонували їй стати студенткою їхнього вузу. До речі, аби об’єктивно оцінити учасників, у складі журі було 11 осіб, і серед них представники різних галузей мистецтв.
Почувши пропозицію, Леся розгубилася. Адже після закінчення Сарненської ЗОШ № 3 І-ІІ ступенів навчається на 2 курсі Сарненського педколеджу, де штудіює дошкільну освіту. З Інною Мась у Будинку дітей і молоді вправляється в художньому слові впродовж чотирьох років. Педагог побачила й почула дівчинку на одному з районних заходів - виступі екологічної бригади школи. Після зустрічі переконала ученицю прийти до неї в гурток «Мистецтво живого слова» клубу «Паросток», і дівчинка стала ведучою всіх заходів регіонального масштабу. Потім читала й у «Театральному вулику» (ще одна підгрупа клубу, якою керує Інна Мась).
Юнка також дуже любить співати. Є учасницею народного хору й ансамблю «Калинка» в Сарненському педколеджі. Особисто їй дуже імпонують ліричні твори Тараса Шевченка й Лесі Українки. Хоче спробувати читати також прозу. До речі, їдучи в Житомир, підготували ще один твір - уривок з оповідання «Рудько» Олега Ольжича (життєпис одного півня). Інна Мась хоче, аби дівчинка, яка дуже легко входить у роль, глибоко переживає перевтілення, спробувала себе в різних жанрах. А щоб стала найкращою, при потребі обов’язково підготує її до творчого іспиту.
Пишається донькою не тільки педагог, а й мама, бабуся та два її брати. Молодший, третьокласник Богдан, навчається в Сарненській ЗОШ № 3 І-ІІ ступенів. Старший Дмитро, здобувши освіту в Рівненському економіко-гуманітарному й інженерному коледжі, трудиться в обласному центрі. Леся повідала, що змалку до читання призвичаїла бабуся, яка працювала бібліотекарем. Мама ж її техпрацівниця в районному Центрі зайнятості.
Участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі в нинішньому році може перевернути все життя дівчини. Вона вперше стояла на такій професійній сцені з підвішеними мікрофонами. Але, спостерігаючи за іншими учасниками, не хвилювалася, а сподівалася на перемогу. Так і сталося. А наступного дня для житомирян, які переповнювали зал філармонії, відбувся гала-концерт за участю переможців першого етапу та гостей фестивалю. На нього відібрали найкращі номери художньої самодіяльності, в тому числі й Лесин. Коли ж оголосили: «Леся Наконечна зі славного міста Сарни!», Інна Мась серед глядачів у залі нарешті дала волю сльозам. Почуття радості й гордості одночасно переповнювали серце. Директор Житомирського інституту культури й мистецтв Леонід Данчук нагородив учасників подяками й оголосив список найкращих виконавців, які виступали в 4 номінаціях.

Щедрі жнива Інни Мась
За словами керівника гуртків Сарненського БДМ із драматичним напрямком Інни Мась, на такий конкурс за 24 роки потрапила вперше. Саме стільки працює в закладі педагог режисерського профілю зі спеціальністю режисера драматичного колективу. Донині пам’ятає настанови великого вчителя Юрія Мельничука, який читав фаховий курс упродовж 4 років. Їй просто пощастило до нього потрапити, каже. Разом із ним поставили чимало вистав. Тепер передає набуті знання вихованцям, які пішли її стежиною. Серед них Катерина Симончук (закінчує 2 курс акторського факультету при Рівненському державному гуманітарному університеті. І теж у Юрія Мельничука). Ще Алла Тихомирова (здобуває спеціальність на державній формі навчання). Інна Мась також готувала Аллу до Всеукраїнського конкурсу «Лесині джерела», єдину представницю від району. Прикро, що в останню хвилину захід відмінили, але праця не пропала, майбутня студентка використала матеріал під час творчого іспиту, що здала на «відмінно».
І якщо Леся Наконечна просто отримувала насолоду на житомирській сцені, ніби в басейні плавала, то Інна Петрівна почувалася на десятому небі від щастя за неї. Розповіла мені, що дівчинка дуже скромна. Переконалася й сама, що Леся ще й красива і з перших хвилин нашої розмови з нею розвіяла побоювання щодо можливої «зіркової хвороби», а спілкуватися з нею – одне задоволення. Інна ж пишається кожною зі своїх вихованок. Не можу не сказати, що її сина Петра Бог також наділив усілякими талантами, які мамі треба розкрити.
У працівника позашкільного закладу району вже є задумки, кого повезти на фестиваль наступного року. У планах підготувати твір сатиричного характеру з української класики з багатьма мізансценами. Так, цьогоріч журі вразила навіть музика, що супроводжувала виступ Лесі, цікавилися, де знайшли таку («Щедрівочка Пелагеї»).
Неповторна магія театру… Казковий ілюзорний світ змушує людей різних вікових категорій відволіктися від рутини та замислитися над важливими питаннями буття людини. Театр дає відпочинок для душі й сприяє самовдосконаленню. Це саме та сфера діяльності, в якій молоде покоління має змогу повністю реалізувати свої таланти.
Упродовж квітня 2015 року навчально-методичний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області проводив обласний заочний огляд-конкурс драматичних і лялькових колективів «Талановита Україна». У ньому взяв участь 21 колектив. До уваги членів журі, які зазначили високий рівень підготовки учасників і були приємно вражені щирою грою дітей, вихованці Інни Петрівни (Дарина Кисляк, Петро Мась, Олександр Іваницький) запропонували виставу «Дячиха», за яку отримали 1 місце. І хоча роботу висилали на диску (за умовами заочного конкурсу), в такому заході, що відбувається вже п’ятий рік підряд, участь взяли також уперше (не доходило чомусь Положення про його проведення). Так чи інакше, а досягненнями вона задоволена й щиро бажає своїм вихованцям подальших успіхів.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Держава потребує освічених, кваліфікованих працівників, свідомо мислячих громадян. Покоління нової генерації виховує Сарненський економіко-правовий...
З року в рік 26 квітня, коли буяє весна, а пташки радують милозвучним щебетом, в Україні відзначають роковини найстрашнішої техногенної катастрофи...
Олена Шевня, головний спеціаліст відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, стала...
У міжрайонній державній податковій інспекції Ярослав Мірковець працює сім років. Після закінчення Національного аграрного інституту в м. Київ...
Світлану Климець у Костянтинівці знають і дорослі, і малі. Вона - випускниця Рокитнівського медичного училища - завідує сільським фельдшерсько-...