Back to top

Захищатимуть інтереси побратимів

Автор фото Василь Сосюк.

Не минуло й місяця, як в районі створили Громадську організацію «Сарненська ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни», яку очолив Василь Гринник. Зараз організаційні роботи на стадії завершення, тож зустрілася з паном Василем і його заступником Андрієм Пригарським, аби поговорити про справи насущні.

Згідно з даними райвійськкомату, розповіли, очікують повернення додому майже 450 бійців – учасників антитерористичної операції. Хтось із них, приміром, усе життя прожив у селі, їздив на заробітки, аби забезпечити родину, й не мав потреби ходити по кабінетах, аби вирішити якесь нагальне питання. Тепер може стикнутися з проблемою оформлення різного роду документів. Тож треба таким людям допомогти отримати необхідну інформацію як, для прикладу, одержати земельну ділянку, приватизувати квартиру чи працевлаштуватись. Саме цю місію взяла на себе громадська організація.
А бійців, які повертаються до цивільного життя, хочуть бачити на підприємствах району. Бо ті, хто побував на грані життя і смерті, й кому доля та Бог зберегли життя, каже Василь Гринник, перед обличчям загрози переоцінили свої цінності. І боєць 3 батальйону 80 аеромобільної бригади не сумнівається, що в серці кожного прокинулося почуття обов’язку передусім перед своїми близькими й Батьківщиною. Чинити опір або пристосуватися. Це рішення треба буде прийняти всім: і сильним світу цього, і кожній людині. Воїни переоцінили не тільки цінності, вони новими очима подивилися на все, що робили досі. І тепер самі можуть щось змінити в цьому бутті.
А спілка дуже потрібна. У кожного своя точка зору, але мета – єдина, наголошує Василь Федорович. І пропонує поповнювати ряди організації, щоб усім разом можна було щось організовувати й вирішувати. Очікують, що незабаром отримають приміщення в Сарнах по вул. Суворова, 8, як пообіцяли їм районна й міська ради. Там буде громадська приймальня. Тож відразу почнуть потужно працювати.
У травні в Полтаві відбулася урочиста презентація місцевого осередку Всеукраїнської спілки ветеранів АТО. На заході побував і Василь Гринник. Побачив там депутатів різних рівнів. Окрім партійних брендів, рейтингу обранцям народу додає їхня участь в АТО й активна волонтерська чи громадська діяльність. Утім, не все так однозначно, оскільки майже всі політики так чи інакше беруть участь у підтримці військових.
Війна війною, акцентує увагу голова ГО, але люди військовикам, з одного боку, довіряють і позитивно до них ставляться, а з іншого — виникає питання: а навіщо їм іти в політику? Участь в АТО є плюсом, так само як допомога Збройним силам. І останнім часом стало дуже помітно, що всі політики особливо активно використовують бренд АТО.
- А наша мета сьогодні, - наголошують Василь Гринник і Андрій Пригарський, – змусити державу виконати свій обов’язок перед людьми, котрі поклали життя на вівтар незалежності України. Захист інтересів, прав і свобод як сьогоднішніх учасників АТО, так і демобілізованих військовослужбовців, - пріоритетне завдання й новоствореної громадської організації, й районної влади.
Повідомляємо контактні телефони громадської організації: 0952588472, 0960153047 (голова ГО «Сарненська ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни» Василь Гринник), 0500267010, 0689903700 (заступник голови Андрій Пригарський). Поточний рахунок у «Приватбанку» 26006054714921, МФО 333391, ОКПО 39865248. Отримувач: Громадська організація «Сарненська ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни».
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Йдеться про занадто довгоочікувані сарненцями, а точніше, надані із значним запізненням висновки державної санітарно-епідеміологічної та громадсько-...
Ці й інші заходи 3 серпня на честь Дня міста пропонують члени правління громадської організації «Наше місто». Кожне свято має бути неповторним, з...
На установчих зборах члени політичної партії «Єдиний центр» створили районну організацію, обрали її голову, двох заступників і раду. Очолив осередок...

Налагодити ефективний діалог між органами державної влади й об’єднаннями громадян, сприяти досягненню стабільності в суспільстві та підвищити роль...

міського осередку громадського формування з охорони громадського порядку «Районна варта» Минулої п’ятниці відбулися загальні збори громадської...