Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Кожен із нас, навіть не здогадуючись про це, так чи інакше залучений до волонтерської діяльності.
Це люди, які щодня допомагають іншим, дбають не лише про свої проблеми, а й намагаються полегшити тягар обділених долею. Для них це – не друга, а перша професія, адже, колись розпочавши цю справу, вони обрали її на все життя. Про Віктора ХОМИЧА не багато написано у ЗМІ, а його біографію не так просто знайти в Інтернеті. Однак, коли питаєш про успішні соціальні проекти, всі називають саме його ім’я.
Ще зовсім молодим почав працювати з людьми та допомагати їм. У 1998-1999 роках трудився вихователем в учнівському гуртожитку смт. Володимирець, після чого - педагогом-організатором загальноосвітньої школи № 2 м. Сарни. А з 2000-ого й до недавнього часу – головний спеціаліст по роботі з молоддю та спорту Сарненського міськвиконкому, зараз – заступник міського голови. Також неодноразово нагороджений почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, міського голови за розвиток молодіжного руху на території міста. У 2004 році його портрет занесений на районну Дошку пошани за кращий рівень організації роботи з молоддю. Віктор Хомич є учасником волонтерської школи, що діяла в м. Севастополь (2006 рік). Того ж року став учасником програми «YES Program – Підтримка ініціатив молодіжного обміну в Україні», м. Луцьк – м. Люблін (Польща). Був членом майже 40 регіональних і національних семінарів із соціальної тематики.
А роком раніше міська рада підписала важливий міжнародний договір про співпрацю з польською організацією Semper Avanti м. Вроцлав (Польща), у 2008-ому - з Жулавським спортивним товариством (Новий Двір Гданський), чому завдячують Віктору Анатолійовичу. Цей договір дав змогу молоді міста бути учасниками міжнародного молодіжного обміну «Слов’янське дерево життя» та взяти участь в обміні «Від слов’янського коріння до європейської ідентичності» в м. Сарни серед 7 країн: Польщі, Білорусі, Болгарії, Словенії, Росії, Молдови, України.
Вперше, завдяки Віктору Хомичу, на території Сарненського району почала діяти програма «Молодь в дії» Європейської волонтерської служби, відтак в організації «Смарт» працювали волонтери з Польщі та Франції. Він вміло налагодив співпрацю з органами виконавчої влади і спільно реалізовують соціальні програми, такі, як: «Анкетування населення», «Оцінка потреб громади», «Міжнародний день захисту дітей» та інші. Варто відзначити те, що під керівництвом Віктора Хомича МГО «Смарт» реалізувала чимало соціальних проектів, що фінансувалися за допомогою міжнародних організацій. Так, у 2013 році презентувала проект «Вибір завжди є!». вітлювали який у рамках проекту Українського фонду «Благополуччя дітей» - «Залучення молоді до запобігання торгівлі людьми в Україні» в партнерстві з фундацією MTV EXIT і за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID). Метою було підвищення рівня обізнаності молоді та розуміння ступені уразливості трудових мігрантів до дискримінації, експлуатації та жорсткого ставлення, в тому числі торгівлі людьми. Під час проекту відбулися майстер-класи, де учасники не лише отримали інформацію, а й відпрацьовували навички в рамках протидії торгівлі людьми.
Нині організація продовжує працювати над новими проектами та підтримує партнерські зв’язки з різними соціальними інституціями міста, зокрема – виконавчим комітетом міської ради, а також із Українським фондом «Благополуччя дітей» (м. Київ), Волинським ресурсним центром, Центром по роботі з громадою (м. Сарни), відділами освіти, в справах молоді та спорту РДА, педагогічним коледжем, ЗОШ № 2, № 4, гімназією, що дозволяють залучати нових партнерів для реалізації соціальних ініціатив.
Віктор Хомич завжди залюбки допомагає і сприяє в проведенні щорічних денних таборів для дітей міста, а відвідують їх не менше 80 хлопчиків і дівчаток. Організовує туристичні походи для молоді, метою яких є ознайомлення з основами туризму, а також позитивне ставлення до здорового способу життя. Реалізували також проекти з підвищення ролі та життєдіяльності органів самоврядування навчальних закладів: «Активізація потенціалу громади через учнівське самоврядування» (2006 рік), «Активність молоді – шлях у громадське суспільство» (з розвитку громадської активності молоді та взаємодії місцевого самоврядування з громадськістю через створення та діяльність молодіжної ради міськвиконкому, 2008 рік).
Варто наголосити, що Віктор Хомич був організатором змагань «Володар кілець», що відбувалися в день боротьби зі СНІДом, надали також чимало послуг, літератури із соціальних питань, організації дозвілля тощо. А також виділили фінансову допомогу, придбали за кошти організації тенісний стіл, волейбольну сітку, м’ячі. У цьому напрямку впродовж літа успішно працювали в мікрорайоні Дослідна станція.
За період своєї трудової діяльності Віктор Хомич присвятив волонтерству та благодійності чимало зусиль, вільного часу й щирості почуттів. Але його бажання допомогти підліткам зорієнтуватись у цьому складному світі, обрати свій вірний шлях і стати успішними в усіх сферах життя створили необхідність спілкуватися на різні теми з молоддю та створювати нові проекти, що об’єднують громаду в одне ціле. Він ніколи не зупиняється на досягнутому і крокує лише вперед. За його сприяння на базі міських навчальних закладів № 2 і № 4 з 2004 року введено посади громадських уповноважених з прав дитини, у програми їх роботи ввели курс «Культура життєвого самовизначення». В мікрорайоні Дослідна станція місцеві жителі за активної участі організації «Смарт» та за ініціативою Віктора Хомича збудували два дитячих майданчики.
Варто відзначити й те, що він приділяє достатньо уваги організації дозвілля та оздоровлення молоді. Віктор Анатолійович є не тільки організатором таких заходів. А ще він вимогливий до себе та користується повагою серед колег, всебічно підтримує молодь, сприяє її соціальній і політичній активності, проводить низку освітніх заходів, втілює в життя різні соціальні проекти. Наразі реалізовує свої ідеї та задуми, спільно плануючи з колегами подальшу діяльність організації, щодо впровадження нових змін у життя міста.
Анна ЛЯСКОВЕЦЬ.