Опубліковано Анатолій Кардаш
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками обласного управління культури та туризму, колектив культпрацівників району визнали кращим на Рівненщині. Про це й інше розмовляв наш кореспондент із начальником відділу культури та туризму РДА Віктором ТОРЧИКОМ.
- Вікторе Григоровичу, що головне в річному доробку кульпрацівників району?
- Пріоритетними напрямками роботи закладів культури були та є організація культурно-дозвіллєвої діяльності, розвиток аматорського руху у відродженні національної культури, збереження історико-культурної спадщини нашого краю. Продовжується збір і запис фольклорних пам’яток, відбувся районний огляд КДК, на якому кращою визнали роботу культзакладів Клесівської, Степанської селищних і Кричильської, Великовербченської сільських рад. Відзначились гарними виступами на міжнародних фестивалях фольклорно-етнографічні колективи «Джерельце», «Горлиця» (с. Кричильськ), «Мазурки» (с. Корост), «Криниченька» (с. Велике Вербче). Перше місце серед сільських закладів культури Рівненщини виборов на конкурсі 2007 року Немовицький БК. В обласному огляді-конкурсі вдало виступили й нагороджені почесними грамотами колективи Сарненської музичної школи: вокальний ансамбль «Елегія», оркестр народних інструментів, ансамбль домристів, а також дитячий хор Степанської ДМШ. Усі три дитячі музичні школи району успішно атестувала експертна комісія управління культури та туризму ОДА. Є чималі позитивні зрушення і в роботі бібліотечної системи.
- Хто з кульпрацівників досяг професійного успіху?
- Перше місце серед керівників районних будинків культури трьох областей посіла на огляді-конкурсі директор Сарненського РБК Любов Царук, а серед культорганізаторів у зональному обласному огляді-конкурсі в м. Дубровиця найкращою визнали Тетяну Юрцевіч. Також перше місце в обласному конкурсі посіла учениця Степанської музичної школи Людмила Теплюк. Перемогли на Рівненщині у Всеукраїнському конкурсі «Кращий читач року» та взяли участь у його заключному етапі у Львові юні земляки Петро Катеринич і Катерина Коротчук.
- Чи є позитивні зрушення в зміцненні матеріально-технічної бази закладів культури?
- Так, і чималі. І це завдяки послідовній підтримці нашої галузі районною владою. Капітально відремонтували колишню будівлю лікарні в Клесові, де відкрили музичну школу та бібліотеку для дітей і дорослих. Обладнали газове опалення в музшколах Сарн, Степаня, будинках культури в Зносинах, Немовичах, бібліотеках у Степані, Калинівці. Оновили покрівлю клубу в с. Одринки, Кам’яне-Случанське й ін.
- Які найбільші проблеми нині в галузі та завдання ставите перед культпрацівниками?
- Не опалюються шість сільських закладів культури, бо ще недостатнє фінансове забезпечення потреб галузі. Хоча і в цьому є позитивні зміни. Зокрема, прийнято рішення райдержадміністрації закупити спортивний інвентар для всіх культурно-дозвіллєвих комплексів району. З районного бюджету заплановано профінансувати ремонтні роботи в будинках культури сіл Немовичі, Велике Вербче, Яринівка, Тріскині, Люхча, будівництво клубу в Рудні-Карпилівській, газифікацію ЦРБ. Загалом на це виділено понад 967 тис. грн.
Стосовно завдань, то працюватимемо згідно з планами роботи, готуватимемось до творчого звіту району в Рівному, участі у всеукраїнських і міжнародних конкурсах, а також над реалізацією прийнятих районною радою програм збереження культурної спадщини, поповнення бібліотечних фондів, розвитку української книговидавничої справи.
З нагоди професійного свята зичу всім працівникам культури, аматорам сцени краю нових успіхів, здоров’я міцного, родинного благополуччя та достатку, натхнення жити й творити на благо народу.