Опубліковано Зоя Тимцунік
Автор фото Василь Сосюк.
Минулого тижня добряче довелось попрацювати депутатам і службовцям міської ради.
У середу провели засідання виконавчого комітету, першим і найголовнішим питанням якого було обговорення міського бюджету на 2011 рік. Заступник голови з питань бюджету та фінансів Ярослав Яковчук докладно поінформував про формування дохідної частини міського бюджету. До складу джерел доходів зараховуються податки і збори, передбачені статтями 64, 65, 69 Бюджетного кодексу України. Зокрема 25% податку на доходи фізичних осіб, державне мито. Обсяг прогнозних надходжень загального фонду міського бюджету становить 8020,2 тис. грн., дотації вирівнювання, доведеної фінансовим управлінням РДА, - 4136,3 тис. грн. Що стосується власних доходів загального фонду, конкретизував Ярослав Яковчук, то 99% - це податок на доходи фізичних осіб, 80 тис. грн. – державне мито в частині, що належить міському бюджету. А також фіксований і податок на прибуток підприємств і фінансових установ, комунальної власності, орендна плата за користування майном, що перебуває в комунальній власності, місцеві податки і збори, у т.ч. за спеціальне використання лісових ресурсів й т. ін. У цілому обсяг доходів загального фонду міського бюджету визначено в сумі 15526,3 тис. грн., спеціального – 2219,3 тис. грн. (власні надходження бюджетних установ, збір за першу реєстрацію транспортного засобу, екологічний податок).
Зацікавлено вислухали члени виконкому про особливості видаткової частини бюджету на 2011 рік: передбачені кошти для поступового підвищення розміру мінімальної заробітної плати, скажімо, з 1 січня – 941 гривня, з 1 квітня – 960, з 1 жовтня – 985, з 1 грудня – 1004 грн. Обрахували кошти на оплату спожитих бюджетними установами міста комунальних послуг і електроносіїв. При цьому очікувана вартість за природний газ зросте на 14,37%, теплопостачання – на 11,74%, електроенергію, водопостачання та водовідведення, вивіз рідких нечистот і твердих побутових відходів – на 8,9%. Отож на заробітну плату та нарахування по бюджетних установах, що фінансуються з міського бюджету, запланували видатки в сумі 10774,1 тис. грн., на оплату комунальних послуг і електроносіїв – 1587 тис. грн. 10941 тис. грн. спрямують на утримання дошкільних навчальних закладів міста, 552 тис. грн. – установ культури, які фінансує міський бюджет, 127,7 тис. грн. – підліткового клубу «Юність» і ФСК «Повір у себе». Передбачили в бюджеті асигнування на благоустрій міста, забезпечення містобудівною документацією, утримання автомобільних доріг, проведення культурно-масових заходів, будівництво і реконструкцію, капітальний ремонт житлового фонду, придбання грейдера. Олександр Якимчук висловив сумнів щодо того, що за 99 тис. грн. його вдасться придбати. Сергій Євтушок пояснив, що особисто вивчав ціни на ринку і це цілком можливо, якщо техніка була у використанні. Якщо ж ні, то доведеться брати в лізинг нову. Інакше пристойного вигляду місто не матиме, а тим часом губернатор оголосив 2011-й роком доріг.
Керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Олійник, запрошена на засідання міськвиконкому, поцікавилась, чим керувались, визначаючи черговість капітального ремонту дахів: вул. Старицького, 3, 13, 17, Щорса, 11, Фідарова, 4, Широка, 34, 47, 8 Березня, 4. Під час передвиборної кампанії, розповів міський голова, зустрічався з людьми, отож поінформований, де від протікання покрівель потерпають найбільше. Олександр Жовтяк запропонував до переліку вулиць, на яких реконструюватимуть освітлення, додати вул. Ватутіна, а Сергій Євтушок – вул. Бєлінського, на що всі одноголосно пристали. Таку ж одностайність виявили, вирішивши схвалити міський бюджет на 2011-й і внести його на розгляд чергової сесії міської ради.
Відтак керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно повідомив про численні звернення громадян-автовласників, яким у святкові та вихідні дні завдає незручностей знак «В’їзд заборонено», установлений біля супермаркету «Вопак». Отож його перенесуть на перехрестя вул. Кузнецова. Відтак на вул. Широкій рух автотранспорту буде обмежений з 20 год. до 7.00 у робочі дні (у вихідні та святкові цілодобово), за винятком відрізку від вул. Фідарова до вул. Кузнецова (парний бік). Звичайно, обмеження не стосується маршрутних автобусів, таксі, транспорту комунальних підприємств міськради та спеціального призначення.
Члени міськвиконкому ще обговорювали заяви й звернення, а постійна комісія міської ради з питань бюджету, фінансів та управління міською комунальною власністю (голова Мирослав Радчук) вже збиралась на засідання, щоб вивчити й обговорити головний фінансовий документ міста.
Наступного дня, напередодні Різдва Христового, постійні комісії міської ради провели спільне засідання, де знову ж таки обговорили доходи та видатки бюджету. Напружена робота принесла заслужений результат – на сесії проект рішення стосовно бюджету затвердили одноголосно. Обранці міської громади розглянули цільові програми щодо пріоритетних напрямків розвитку міста на рік, що розпочався. Це, зокрема, програми соціального захисту населення, сприяння розвитку молодіжної політики, здійснення благоустрою Сарн, розвитку співпраці з містами-партнерами, забезпечення діяльності добровільних формувань з охорони громадського порядку й ін.
Затим, заслухавши інформацію секретаря міської ради Ігоря М’якішева, депутати проголосували, щоб звільнити райдержадміністрацію та Степанську селищну раду від сплати державного мита під час розгляду судових справ, а Сарненському управлінню з експлуатації газового господарства ПАТ «Рівнегаз» - відмовити на тій підставі, що воно не перебуває на повному утриманні Державного бюджету України, а є суб’єктом господарської діяльності і здійснює її.
Перший заступник міського голови Світлана Усик доповіла про утворення постійно діючої комісії для встановлення розмірів орендної плати за землю. Віктор Кузьмич запропонував вилучити з проекта рішення третій пункт: «Дозволити голові комісії вносити в разі потреби зміни в склад комісії». Очолив її заступник міського голови з питань бюджету та фінансів Ярослав Яковчук.
Руслан Серпенінов, заступник міського голови, проінформував про перебування в аварійному стані оранжереї КП «Трудівник», яке звернулось за наданням дозволу на її списання. Після дебатів вирішили конструкції демонтувати і звести нове приміщення. Сергій Євтушок додав, що великий податок на ввезення квіткової продукції спонукає до вирощення власної, чим і займуться в новій оранжереї.
Руслан Серпенінов розповів про звернення жильців гуртожитку на вул. Пирогова, 4, про прийняття приміщення в комунальну власність територіальної громади міста з подальшою приватизацією та створенням організації співвласників багатоквартирних будинків. Що депутати одноголосно підтримали.
Гаряче дискутували депутати відносно надання дозволу КП «Трудівник» на використання техніки у вільний від замовлень міської ради час для фізичних і юридичних осіб. Леонтій Ніколайчук зауважив, що засоби потребуватимуть ремонтів, а кошти на це виділятимуть з міського бюджету. Віктор Кузьмич висловив думку, що таким чином нададуть підприємству можливість підзаробити, а отже, зекономити бюджетні кошти.
Коли ж розпочалася власне сесія, лічильній комісії під керівництвом Анатолія Рутковського не довелося напружувати зір – за всі рішення з рідкісною одностайністю голосував 31 депутат: саме стільки зареєструвалось обранців міської громади. У «Різному» Віктор Кузьмич нагадав, що про проведення сесії потрібно повідомляти за 10 днів і закликав не порушувати регламент.