Back to top

Ігор ГУЦАЛЮК: «Популяризація кікбоксингу на Сарненщині – це справа часу»

Дедалі все більшої популярності в країні набуває такий вид спорту як кікбоксинг.

Зокрема на Рівненщині з кожним роком зростає його популярність і, насамперед, серед молоді, що не може не радувати. Детальніше про цей вид спорту, зокрема, які досягнення мають спортсмени області на міжнародній арені розповів чемпіон Європи, майстер спорту України міжнародного класу з кікбоксингу, шестиразовий призер і фіналіст чемпіонатів світу Ігор Гуцалюк. До речі, восени в Ялті, де проходив Кубок світу, земляк здобув нелегку перемогу, завоювавши золоту медаль за версією WАКО.
- Отож, пане Ігорю, вітаю вас із золотою медаллю Кубка світу, а ще прошу розказати, що ж таке кікбоксинг.
- Дякую за вітання. Кікбоксинг – це, по суті, синтез класичного англійського боксу та японського карате. При створенні цього виду єдиноборства відбирали все краще, разом з тим враховували, що двобої будуть проводитися за визначеними правилами, тому найбільш небезпечні для життя прийоми виключили. А зародився він майже одночасно в Західній Європі та США наприкінці 70-х років минулого сторіччя. У джерел створення кікбоксингу стояли такі відомі особистості, як Чак Норіс, Брюс Лі, Доменік Валера, Білл Уоллес, Бенні Уркидез та ін.
- На сьогоднішній день яка кількість спортсменів бере участь у заняттях з цього виду спорту?
- Нині кікбоксинг за версією WАКО культивується в 25 регіонах України, Києві та Севастополі. До заняття цим мужнім видом спорту залучено понад 50 тисяч спортсменів – кікбоксерів України, включаючи нашу область.
- Давайте повернемось до останньої вашої звитяги в Ялті на Кубку світу. Як давалося чемпіонство?
- Не скажу, що легко. Адже в перший же день довелося провести два поєдинки. У першому за очками переміг спортсмена із Росії, у другому помірявся силами із азейбарджанцем, якого у півфіналі зупинив нокдауном. А в заключному фінальному поєдинку протистояв супернику із Чечні, який одразу почав використовувати прийоми ударами ніг. Але наполегливі тренування далися взнаки, тому вийшов переможцем. Це й вирішило хід усього подальшого поєдинку. Суперник швидко виснажився, тому не міг цим не скористатися і довів свою перевагу до кінця третього та останнього раундів. Варто зазначити, що Кубок світу проводиться в різних країнах раз на рік. Дуже радий, що здобув перемогу в одній з найпрестижніших і найбільш численніших нині організацій кікбоксингу WАКО. До речі, Віталій Кличко зумів досягти перших значних успіхів саме за цією версією, ставши дворазовим чемпіоном світу з кікбоксингу серед аматорів і чотириразовим серед професіоналів.
- Щоб досягти успіхів потрібна неабияка фізична підготовка. Яку увагу приділяє тренуванням?
- Основну увагу приділяєте фізичним навантаженням і функціональній підготовці. Тренуюсь по дві години вранці та ввечері. На ранковому більше вправ роблю із снарядами, бігаю, а ввечері - спаринги. Тренування проходять у спорткомплексі «Будокан» і клубі бойових мистецтв «Гарт» під керівництвом наставників Ростислава Саєнка, Юрія Марчишина та Олега Германа.
- А як ішов Ігор Гуцалюк до своїх тріумфів?
- Можна сказати, що спортсменом став уже в сім років, коли пішов на тренування боїв без правил за стилем «Пангратіон». У сімнадцять почав займатися рукопашним боєм. Потім вирішив спробувати себе і в кікбоксингу, де досяг результатів у ваговій категорії до 82-х кг. Став майстром спорту, чотириразовим чемпіоном України, чемпіоном Європи в Севільї (Іспанія), володарем Кубка світу.
- Хто допомагає з коштами?
- Справжнім прихильником і сподвижником для мене є заступник начальника відділу з питань фізкультури та спорту облдержадміністрації Микола Дудуладенко. Він і переймається всіма нашими проблемами та бідами.
- Що побажаєте прихильникам кікбоксингу на Сарненщині?
- Думаю, що незабаром і в Сарненському районі запрацюють секції з цього виду спорту. Бо ж у 2016 році кікбоксинг увійде до програми Олімпійських ігор. Популяризація його на Сарненщині – це справа часу. Адже знаю, що тут є багато прихильників цього виду єдиноборства. Та головне досягнення кікбоксингу, це те, щоб він став гарною школою в моральному та фізичному вихованні молоді, у боротьбі з наркоманією, злочинністю та бездоглядністю.
Спілкувався
Василь ТИТЕЧКО.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...