Back to top

Головне – взаєморозуміння у виробничих і соціальних питаннях

У колективах державних лісогосподарських підприємствах в останні дні січня пройшли традиційні щорічні профспілкові конференції, під час яких обговорили й затвердили колективні договори - основні документи, що регулюють відносини між колективом і роботодавцем і гарантують соціальний захист кожному працівнику. У них взяли участь представники обласного управління лісового та мисливського господарств. У Клесові побував заступник голови обкому профспілки працівників лісового господарства Василь Синюта, а в Сарнах – начальник відділу охорони та захисту лісу Віктор Глущик. Всього із ДП «Сарненське лісове господарство» було 42 делегати, ДП «Клесівське лісове господарство» - 72 відповідно до чисельності працівників. На порядку денному стояло два питання: виконання колективних договорів у 2010 році і затвердження їх на 2011.
Велику увагу профспілковим питанням відводять керівники. Директор ДП «Сарненське лісове господарство» Сергій Белеля зокрема зауважив, що соціальний захист забезпечує успішна виробничо-економічна діяльність. А це, в першу чергу, запобігання втрат лісопродукції та якнайраціональніше використання деревини. Завдяки чіткій, злагодженій роботі охорони не допустили лісових пожеж і крадіжок. Важливу роль відіграє контроль за веденням лісового господарства в усіх підрозділах підприємства, а фінансовий результат забезпечує раціональне кряжування деревини в лісництвах і на нижньому складі.
Голова профспілкового комітету підприємства Людмила Галушко розповіла, що у 2010 році зробили акцент на колективних заходах з охорони праці. Загалом затратили майже триста тисяч гривень на придбання спецодягу та взуття, проведення ремонту побутового приміщення нижнього складу, а також на встановлення високоефективних твердопаливних котлів для обігріву приміщень контори лісгоспу та нижнього складу, механізацію вантажно-розвантажувальних робіт. Крім того, для працівників, зайнятих на важких роботах, забезпечили медогляд, водіям – щоденні передрейсові огляди та на потреби медпункту закупили медикаменти. Як результат, зменшився рівень захворюваності, якщо порівняти із попередніми роками. А середньомісячна заробітна плата за рік становила 3155 гривень (більша, ніж торік на 522 гривні).
Директор ДП «Клесівське лісове господарство» Михайло Ониськевич під час профспілкової конференції у своєму колективі зауважував на важливості досягнення взаєморозуміння у виробничих і соціальних питаннях, виконанні одного із основних розділів, що стосується нормування та оплати праці й проводиться відповідно до діючих тарифних ставок і посадових окладів і положень, затверджених галузевою угодою між Комітетом лісового господарства і ЦК профспілки лісових галузей. Минулоріч на підприємстві два рази переглядали тарифні ставки та посадові оклади й середньомісячна заробітна плата за рік становила 2937 гривень, що на 679,50 більше, ніж у 2009.
У свою чергу голова профспілкового комітету Галина Самолюк звернула увагу присутніх, що на заходи з охорони праці, придбання спецодягу і засобів індивідуального захисту підприємство затратило майже триста тисяч гривень. Усі працівники пройшли плановий медичний огляд, а зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці забезпечували молочними продуктами. Для потреб робітників майстерських дільниць обладнали побутові вагончики. На території підприємства діють медпункт, оздоровчий комплекс, їдальня та магазин. Галина Петрівна зауважила, що, незважаючи на всі негаразди сьогодення, все-таки адміністрація, профспілковий комітет підприємства не забувають людину праці, вирішують всі життєво необхідні проблеми.
Минулий рік був непростим для лісгоспів, як і для всієї держави. Для того, щоб забезпечити своєчасну оплату праці, утримання технічних засобів, механізмів та обладнання, потрібно було базувати діяльність на продуманому, ощадливому господарюванні, посиленій охороні лісу від порушників, проводити заходи задля збільшення продуктивності праці. Ресурс для зростання доходів, резерви економії необхідно шукати постійно, адже підвищуються ціни на паливно-енергетичні ресурси й значно збільшуються витрати. Важливу роль відвели організації праці на робочих місцях, трудовій дисципліні, бо будь-яке відхилення від нормативів призводить до зайвих необґрунтованих матеріальних і трудових витрат, що недопустимо.
Підбиваючи підсумки діяльності лісових господарств, профспілки констатували: адміністрації підприємств зобов’язання перед колективами виконали. А це і путівки для відпочинку працівників та їх сімей, соціальне та медичне страхування. Відповідно до умов колективних договорів працівники та пенсіонери отримали паливні норми: майже півтори тисячі чоловік, які мають відношення до лісового господарства. Виконали й положення про преміювання робітників.
У непростих ринкових умовах перед колективами лісових господарств стоять непрості завдання. Та вже роками повелось, що Клесівське і Сарненське є прикладом для інших досвідом і напрацюваннями. Важливу роль у їх діяльності відіграють профспілки, які базують роботу на основах національної лісової політики України та передбачають стратегію соціально-економічного розвитку підприємств галузі, в основі якої – реалізація комплексного соціального пакету, куди входять і підвищення професійного рівня, і покращання умов праці, і турбота про здоров’я та добробут працівників, їх сімей, що є запорукою повноцінної віддачі - добросовісної, висококваліфікованої праці.
Віра ШАШУК.

Схожі матеріали

Відродження слави Степанського ярмарку З давніх-давен ярмарок в Україні був місцем масового зібрання людей з товарами для задоволення...

Доля кожної людини цікава по своєму. Тож, мабуть, про багатьох жителів Полісся можна писати цілі книги. Коли завітав до господи родини Ковальчуків,...
Минулого тижня в ДП «Клесівське лісове господарство» розпочали масштабні роботи з посадки лісу, а відтак у краї стартувала Всеукраїнська акція «...
«Діти-сироти при живих батьках» - так кажуть жителі Кузьмівки про Марину й Ярослава Мельничуків, мама яких зникла безвісти, а тато, одружившись...
щиро вірить у таке народне прислів’я сімдесятирічна майстриня–вишивальниця з Любикович, ветеран праці Ніна СКИБАН. Жінка стверджує, що рушник...