Back to top

Встановили місцеві податки і збори

Автор фото Василь Сосюк.

Доброю традицією для депутатів міської ради стала плідна робота на спільних засіданнях постійних комісій – запорука оперативної та виваженої діяльності під час проведення сесій.

Аналогічно сталося й минулої п’ятниці на позачерговій сесії.
Відкриваючи спільне засідання постійних депутатських комісій, міський голова Сергій Євтушок запросив у президію їх голів. Спочатку заслухали заступника міського голови з питань бюджету і фінансів Ярослава Яковчука, який доповів про встановлення місцевих податків і зборів. Ніна Ткаленко, голова постійної комісії міськради з питань земельних відносин, житлово-комунального господарства й інвестиційного розвитку, запропонувала зосередитися на тих ставках, які змінюються, а Діана Кошкіна оприлюднила позицію районного осередку партії «Фронт Змін» - залишити ставки збору на рівні минулого року. Ярослав Яковчук пояснив, що їх не переглядали з 2009 року, отож враховували всі можливі види діяльності, що використовуються на території району. Зокрема змінили деякі ставки видів податків у бік збільшення, а саме: за провадження продажу виробів із золота й інших дорогоцінних металів, ремонту автомобілів, перевезення пасажирів, послуг приватного стоматолога та лікарської практики. Ніна Ткаленко наголосила, що це один із способів наповнення міського бюджету, видатки якого спрямують на проведення ремонтних робіт доріг, будинків, дитячих садочків. Сергій Євтушок додав, що підприємці відраховують ще й у Державний бюджет України, зокрема Пенсійний фонд, і закликав депутатів підійти до цього питання виважено, адже потім їм відповідати за прийняте рішення.
Відтак обговорили положення про туристичний збір. Його платниками є громадяни України, іноземці, які прибувають на територію Сарн й отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі). Забігаючи наперед, скажу, що під час проведення сесії депутати одноголосно висловились за встановлення на території міської ради єдиного податку, збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності та туристичного збору. А суб’єкти малого підприємництва сплачуватимуть фіксований податок на доходи фізичних осіб за здійснення підприємницької діяльності в розмірі 100 грн. за календарний місяць. Якщо ж платник фіксованого податку використовує працю найманих осіб або членів сім’ї, то його розмір збільшується на 50% за кожну особу. Це рішення набуло чинності з 1 лютого ц.р.
Ярослав Яковчук поінформував про звернення неприбуткової організації «СМАРТ», яка займається організацією дозвілля дітей, у т.ч. денних таборів, і суб’єкта господарської діяльності Сергія Галушка щодо надання в оренду частини приміщення міського Будинку культури «Залізничник» і пільги стосовно орендної плати за неї. Депутати погодились встановити плату в розмірі 1 грн. на місяць, однак, за пропозицією міського голови, вирішили рекомендувати Сергію Галушку безкоштовно навчати талановитих дітей з неблагополучних родин. А перший заступник міського голови Світлана Усик запропонувала згодом виділити кошти на закупівлю костюмів для дітей цієї категорії, щоб вони змогли виступати.
Руслан Серпенінов, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, будівництва, інвестицій та розвитку території, поінформував про ситуацію, що склалась у селищі дослідної станції, - на Різдво вийшов з ладу глибинний насос, отож місцеві жителі кілька днів були без води. Відповідно постало питання про прийняття в комунальну власність територіальної громади міста об’єктів державної власності ДМП «Водозабір». Сергій Євтушок повідомив, що підприємство збиткове, має понад 300 тис. грн. боргів. Віктор Кузьмич висловив побоювання, чи не обурюватимуться мешканці селища через зростання тарифу на водопостачання, адже в Сарнах він становить 3 грн. за кубічний метр, а на дослідній станції дотепер був 1,10 грн./м куб. Олексій Маслак, старший майстер Сарненської дільниці Рівненської дистанції водопостачання Львівської залізниці, повідомив, що вимоги до якості води нині зростають, а для будівництва станції очищення потрібна ліцензія. Отож доцільно створити комісію, яка вивчить це питання досконально. На думку Ніни Шапірко, найкращий вихід – протягти водогін, який забезпечить питною водою житловий фонд та об’єкти соціальної сфери дослідної станції. Мирослав Радчук зауважив, що сталеві труби наразі треба міняти, а артезіанську свердловину, введену в експлуатацію ще в 1959 році, не виключено, доведеться законсервувати. Зваживши «за» і «проти», під час голосування на сесії депутати вирішили дати згоду на прийняття в комунальну власність свердловину, водонапірну вежу, зовнішні водопровідні мережі.
Затим перейшли до розгляду питання про створення комісії з проведення інвентаризації нерухомого майна на території міста, затвердили її персональний склад, дали згоду на звільнення від сплати державного мита при розгляді судових справ у суді комунальним підприємствам «Сарнитеплосервіс», «Екосервіс», «Трудівник», семи сільським радам.
Секретар міської ради Ігор М’якішев поінформував, що Міністерство аграрної політики та продовольства України, відповідно до доручення Президента, розробило законопроект про внесення змін до Земельного кодексу України, згідно з яким повноваження щодо розпорядження землями в межах сіл, селищ і міст передаються від органів місцевого самоврядування до відповідних органів виконавчої влади. Міський голова акцентував, що це суперечить хартії про місцеве самоврядування, а депутати підтримали звернення до віце-президента Асоціації міст України про недопущення позбавлення міських рад права на розпорядження землями територіальної громади.
Розглянувши листи, заяви і звернення громадян, підприємств, установ і організацій із земельних питань, суть яких виклала головний спеціаліст міськвиконкому із земельних питань Наталія Корнійчук, обранці міської громади розпочали власне сесію, обравши секретаріат в особі Олексія Маслака та лічильну комісію під головуванням Любові Оверчук. Міський голова поінформував про створення депутатської фракції ВО «Свобода», зачитав звернення депутата-«свободівця» Євгенія Патрикея щодо скасування Указу Президента про присвоєння звання Героя України Степану Бандері. Після обговорення дипкорпус міськради одноголосно вирішив направити його на розгляд у постійну комісію з питань освіти, охорони здоров’я, соціально-культурної політики і духовності.
У «Різному» Василь Потапович розповів про численні звернення громадян стосовно заборони проїзду та паркування на вул. Широкій. Сергій Євтушок повідомив, що є проект реконструкції, в якому передбачені автостоянки біля кожного об’єкта торгівлі, і запропонував повернутись до обговорення, коли вона розпочнеться. Адже необхідно врахувати, з одного боку, інтереси приватних підприємців, водіїв, автолюбителів, з іншого – сарненців, які мешкають у центрі міста. Віктор Кузьмич підняв питання щодо вуличного освітлення, а Раїса Тишкевич закликала колег подати до міської ради списки одиноких громадян похилого віку для безкоштовного харчування й обслуговування соціальною службою.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
Обравши секретаря ХХІІ позачергової сесії міської ради в особі Сергія Євтушка, депутати приступили до розгляду питань, вирішивши, що в лічильній...