Back to top

Не тільки в сесійній залі…

Автор фото Василь Сосюк.

Минулої п’ятниці обранці громади Сарненщини вперше в цій каденції провели виїзний День депутата

Спершу відбулась теоретична частина, а потім відправились знайомитися з діяльністю деяких підприємств і установ міста. Розпочинаючи , голова районної ради Микола Драганчук зауважив, що надалі відбуватимуться вони не тільки в районі. Важливо, щоб усі депутати взяли активну участь, бо є чудова нагода побувати в мальовничих куточках країни. Тож сподівається на взаєморозуміння та співпрацю. Про важливість проведення таких заходів сказали майже всі присутні обранці громади. Адже деякі з них у трудових колективах побували вперше. Тож на власні очі побачили, як використовують бюджетні кошти згідно з прийнятими ними рішеннями, ознайомилися з роботою підприємств, які викликають у сарненців особливий інтерес, а то й занепокоєння. Зрештою, про все по-порядку.

Перспективи та наслідки введення в дію Закону України «Про ринок земель» змалював для депутатів районної ради Роман Зінчик, начальник управління Держкомзему в Сарненському районі Рівненської області. Знайомлячи з цим законопроектом, Роман Миколайович зауважив, що ринок землі – це стабільність прав власності, можливість передачі їх від однієї особи до іншої, це відповідність цін на землю її дійсній вартості. Без ринку земель не може бути ринкової економіки в державі. Без нього навряд чи можна вважати цілісним і логічно завершеним перетворення земельних відносин на зразок розвинених європейських країн. Вказав і на певні ризики його прийняття: скуповування значних площ сільськогосподарського призначення фінансово-промисловими групами, що матиме своїм наслідком «обезземелення» селян; відчуження ними земельних ділянок сільськогосподарського призначення за ціною, що є істотно нижчою за економічно обґрунтовану; концентрація значних площ сільськогосподарського призначення у власності фінансових установ (комерційних банків) під час переходу заставної землі у власність заставоутримувача; виникнення явища «спекуляції» земельними ділянками; неконтрольована зміна цільового призначення та урбанізація сільськогосподарських земель тощо. Тому таким важливим є громадське обговорення закону, під час якого громадяни мають можливість вносити свої пропозиції й зауваження. Саме цим і вирішили скористатись депутати районної ради, виклавши своє бачення стосовно запропонованого законопроекту у відповідному зверненні.
Начальник відділу з питань юридичного забезпечення роботи ради та комунальної власності районної ради Григорій Томілович ознайомив присутніх із новоприйнятими законодавчими актами, зокрема Законом України «Про доступ до публічної інформації».
Першою установою, куди завітали депутати, була місія «Братерство без кордонів». Засновник її - міжнародна благодійна організація Mission Without Borders International з центральним офісом у м. Камарілло, США. Філії її є в 11 розвинених країнах світу, які в основному зосереджують роботу на пошуку спонсорів для фінансування соціальних проектів. В Україні свою діяльність вона розпочала в кінці 80-х років, щоб задовольняти матеріальні, духовні, освітні й емоційні потреби дітей в інтернатах і малозабезпечених, багатодітних сімей, а також допомогати лікарням, сільським і міським радам, територіальним центрам і соціальним службам. Варто зауважити, що корпорація допомагає людям незалежно від їх віросповідання чи етнічного походження. Переважно така діяльність звершується на території Західної України. Нині в полі зору «Братерства» Волинська, Рівненська, Хмельницька та Житомирська області. Про це повідали директор Рівненського представництва Микола Богданець і координатор Сарненської філії міжнародної благодійної організації «Глорія» Володимир Хомич.
Відразу ж було видно, що гостям тут завжди раді. Тож для них провели змістовну екскурсію. Показуючи цехи, бібліотеку, материнську кімнату, їдальню й інші приміщення, розповіли заодно про напрямки діяльності. Одним із постійно діючих проектів філіалу в Сарнах є програма «Сім’я сім’ї», де щомісячну допомогу отримують 240 багатодітних, малозабезпечених родин Сарненського, Рокитнівського, Дубровицького, Зарічненського, Володимирецького та Березнівського районів. Наприклад, минулого року отримали для передачі їм 32 корови, три пари коней, трактори, столярний цех, пасіку й ін. Стосовно гуманітарної допомоги, то минулоріч її надійшло понад 500 тонн. Розповсюджується вона безкоштовно. Серед основних – і програма «Край», що включає в себе фізичну, емоційну, духовну й освітню допомогу дітям, які проживають у школах-інтернатах, та з багатодітних сімей. Діють християнське радіо на ТРК «Полісся» та біблійний кореспондентський курс. До речі, викладають його кваліфіковані фахівці з відповідною освітою. Зміст курсу – основи християнської моралі, його програмою заборонена будь-яка конфесійна направленість уроків.
Проект «Допомога мамі й дитині» дозволяє допомогти медикаментами та засобами догляду за дітьми вагітним жінкам району, як одного з найбільш уражених під час Чорнобильської аварії, що зменшує ризик фізичних ускладнень новонароджених. Крім того, у дитячих таборах щороку мають можливість відпочити, оздоровитись і повчитися до тисячі діток. Спільно з ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» на базі місії проводять безкоштовне навчання за спеціальностями кравець, кухар, оператор комп’ютерного набору дітей-сиріт, інвалідів і з багатодітних малозабезпечених сімей. І на завершення зустрічі Микола Богданець і Володимир Хомич відповіли на запитання депутатів, поділились планами на майбутнє.
Далі маршрут проліг на завод металевих виробів, яке очолює депутат районної ради Андрій Циганенко. Нині тут працюють 365 чоловік як із Сарненського, так і з Дубровицького районів. На роботу їх довозять власним автобусом за рахунок підприємства. У просторих цехах кипіла робота. Тож завод не простоює, а значить заробітну платню працівники отримують вчасно. Як розповів генеральний директор, для робітників створюють належні умови праці, обладнали побутові кімнати. ТзОВ «Завод металевих виробів» постійно нарощує виробництво, своєчасно сплачує платежі та податки. Так, минулоріч у бюджети всіх рівнів перерахували понад 2 млн. 700 тис. грн. Крім того, керівництво при можливості підтримує соціальні проекти в місті та районі, надаючи посильну допомогу школам, дитячим садочкам. Наприклад, уже виготовили козирок для Тинненської ЗОШ. Спеціалізується завод на обробці та нанесенні покриттів на метали та виробництві будівельних металевих конструкцій. Нині в його цехах виготовляють вежі мобільного зв’язку, опори ліній електропередач, будівельні металоконструкції для облаштування та освітлення доріг й інші вироби для замовників з України, Росії, Білорусі. Андрій Циганенко запросив депутатів і в гальванічний цех, розповів про технологію, що тут застосовують. Тож присутні на власні очі побачили, як проходить процес цинкування виробів.
Привітно зустріли депутатів і на станції технічного обслуговування «Сарни-Скан» ТзОВ фірма «Журавлина», що спеціалізується на ремонті й обслуговуванні вантажних автомобілів. Її директор Валентин Дударик розповів, що заснована вона у 1999 році. За цей час кількість послуг, що їх надають клієнтам, збільшилась у 5 разів. Нині це справжній автомобільний комплекс, в який входять і кафе, і стоянка для автомобілів. Тут ремонтують двигуни з трансмісією, ходовою частиною, електрикою й ін., освоїли й ремонт великогабаритних шин. Працює 58 чоловік. Станція розвивається, а лінія діагностики сертифікована для проведення перевірки технічного стану транспортних засобів як для державного технічного огляду, так і міжнародних сертифікатів ТО. Отримала вона акредитацію в Національному агентстві акредитації України, що дозволяє зробити перевірку технічного стану автомобіля згідно з європейськими вимогами. Запасні частини до будь-якої вантажівки можна придбати в магазині, що на території сервісного центру. Станція занесена в міжнародний довідник, що особливо вигідно для перевізників. Адже отримати необхідні послуги вони можуть у будь-якій країні світу. Відрадно, що сарненські механіки посіли перше місце у всеукраїнських змаганнях, організованих мережею «Сканія Україна».
Микола Драганчук ознайомив із подальшим маршрутом виїзного Дня депутата, що проліг у терапевтичне відділення КЗ «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської районної ради. Головний лікар ЦРЛ Ярослав Романюк наголосив на тому, що об’єкт, який почали переобладнувати ще у 2004 році, не завершений. Для закінчення робіт і введення його в експлуатацію необхідні кошти в сумі 1524100 грн. У терапевтичному відділенні нині 100 ліжок, що менше, ніж було в «Дубках», трудиться тут 79 медичних працівників. Ярослав Романюк занепокоєний неналежним фінансуванням закладів охорони здоров’я, невеликою зарплатою лікарів, вимушеною відправкою медпрацівників у відпустки за власний рахунок… Лікарня потребує також обладнання, на що необхідно понад 600 тис. грн. На першому поверсі незабаром почне працювати аптечний пункт з досить помірними цінами, зауважив головний лікар, що буде зручно для пацієнтів. Депутати, зайшовши безпосередньо у відділення, пройшлися чистими просторими коридорами, побували в палатах. Завідуюча кардіологічним відділенням Алла Гомонець попросила посприяти в забезпеченні необхідним обладнанням палати інтенсивної терапії, що вкрай необхідно для хворих. Побували й у приміщенні колишньої солдатської їдальні, яке після ремонту планує використати для своїх потреб центральна районна лікарня.
Хвилини відпочинку подарували обранцям громади учні Сарненської загальноосвітньої школи ІІ ступеня - економіко-правового ліцею «Лідер» під час відвідування гуртожитку та спортивного залу закладу, на облаштування яких виділяли кошти з районного бюджету. Тут зокрема ознайомились з умовами проживання дітей у гуртожитку, розрахованому на 56 місць, усього ж мешкають у ньому 84 ліцеїсти. Директор «Лідера» Тамара Колоїз розповіла, що батьки учнів задоволені умовами, в яких живуть і навчаються їх сини й доньки. Відрадно, що до цього й самі докладають чимало зусиль, не шкодуючи й коштів. Навчаються тут понад 200 обдарованих і здібних дітей, 102 – із сільської місцевості. Минулоріч заклад мав 83 випускники, з яких 82 поступили на навчання у вищі навчальні заклади, 76 – на державну форму. Тож ці результати свідчать, що в ліцеї створили оптимальні можливості для отримання різнобічної освіти. А нещодавно заклад відзначив свій 10-літній ювілей. Голова районної ради подякував ініціативному керівникові за ту роботу, яку вона виконує, щоб діти могли здобути гідну освіту. Що ж стосується спортзалу, то тут, зауважила Тамара Колоїз, можна буде проводити й районні спортивні змагання. Висловила й занепокоєння розміщенням поблизу ліцею та ВПУ-22 магазинів, де продають спиртні напої та тютюнові вироби. Що й казати, таке сусідство завдає чимало прикрощів, адже немає гарантії, що продавці не відпускають неповнолітнім пиво, цигарки й іншу недозволену продукцію. З чим не могли не погодитись і депутати. Адже добре обізнані з проблемою й неодноразово піднімали її на сесіях.
Тепло попрощавшись з директором «Ліцею» та її вихованцями, відправились на останній запланований об’єкт – в урочище «Залив», що входить у мисливське господарство «Поліське». Його директор Олександр Юркевич розповів, що до складу господарства входять: «Залив» (1100 га), Немовицьке й Костянтинівське лісництва. Спеціалізується воно на вирощуванні диких качок, кабанів, оленів й ін. Наприклад, для розведення диких качок, яких використовують для полювання, мають власний інкубатор. Депутати побачили не тільки його, а й уже маленьких каченят, яких утримують у спеціальному приміщенні. На всі види полювань мають ліцензії. У лісі утворюють спеціальні біополя (минулого року використали 40 тонн продукції для підгодовування тих же диких кабанів), вирощують і кукурудзу, аби звірі не шкодили полям громадян. На базі дооблаштовують будиночки для відпочинку. Тут, у чарівному куточку поліської природи, можуть відпочити всі бажаючі, звичайно, замовивши місця попередньо. Вартість – 500 грн. за добу. Відрадно, що про урочище «Залив» знають не лише сарненці. Приїжджають сюди і з інших регіонів країни. У будиночках є всі необхідні умови для гарного проведення часу, у чому переконалися й депутати. Тут можна відзначити день народження й інші родинні події.
Підбиваючи підсумки Дня депутата, обранці громади висловили задоволення від почутого й побаченого. Тож було про що погомоніти, поділитись враженнями.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
Обравши секретаря ХХІІ позачергової сесії міської ради в особі Сергія Євтушка, депутати приступили до розгляду питань, вирішивши, що в лічильній...