Опубліковано Зоя Тимцунік
Відкриваючи засідання виконавчого комітету, міський голова Сергій Євтушок представив гостей: голову райради Миколу Драганчука та керівника апарату райдержадміністрації Василя Стельмаха, які взяли участь у зібранні,
відтак надав слово директору КП «Сарнитеплосервіс» Віталію Тусю стосовно проведення підприємством опалювального сезону 2010-2011 років і заходів з підготовки до наступного. Комунальне підприємство надавало послуги з теплопостачання 25 житловим будинкам (260 фізичним споживачам), 3 гуртожиткам, 38 споживачам непромислової сфери. За спожиту впродовж опалювального сезону теплову енергію нараховано 4867,6 тис. грн., у т.ч. населенню – 1169,4 тис. грн. Прикро, та не всі боржники поспішають розрахуватися з підприємством, наприклад, за населенням налічується 560,1 тис. грн. Олександр Якимчук поцікавився перспективами погашення заборгованості. Віталій Тусь пояснив, що з 260 фізичних споживачів 60 - злісні неплатники, борг кожного з них – у межах 5-7 тис. грн. Декого вже довелось відрізати від системи теплопостачання. Володимира Міщеню непокоїла доля недіючої котельні на вул. Бєлгородській, 23, з приміщення якої викрадають металеві деталі та провід. Отож вніс пропозицію демонтувати та продати чи принаймні охороняти цей об’єкт. Сергій Євтушок дав доручення заступнику з питань ЖКГ, будівництва, інвестицій і розвитку території Руслану Серпенінову взяти питання на особистий контроль і винести на розгляд депутатів міської ради під час чергової сесії. А ще поцікавився, як просувається виготовлення схеми теплопостачання міста. Підготовлені матеріали передали проектному інституту, пояснив Віталій Тусь, до липня відбудеться захист. А ще поінформував присутніх про те, що котельню по вул. Куликова,7 включено в перелік об’єктів обласної програми енергоефективності на 2011-2015 роки з метою встановлення більш ефективного обладнання.
Про роботу зі створення умов для виховання дітей, розвитку їх здібностей, виконання Закону України «Про дошкільну освіту» доповіли завідуючі дошкільними навчальними закладами № 9 «Веселка» й № 8 «Росинка» Галина Півнева та Світлана Волкова. Члени виконкому ставили питання щодо організації та якості харчування, створення батьківських груп для контролювання цього процесу, механізму приймання дітей. А методист відділу освіти РДА Валентина Корень висловилася за створення в ДНЗ № 8 логопедичної групи для вихованців з вадами мовлення. Загалом роботу дошкільних закладів визнали такою, що відповідає вимогам чинного законодавства, дали низку рекомендацій щодо вдосконалення діяльності.
Відтак затвердили Правила розміщення зовнішньої реклами в місті та базовий тариф, з якими ознайомив начальник відділу інвестицій і розвитку території міськвиконкому Іван Назарець. Тим часом за станом на 16 травня в райцентрі встановлені 47 рекламоносіїв, 28 з яких – без відповідного погодження. Керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно запропонував заборонити встановлення рекламних конструкцій на власних територіях, адже господарі отримують за це плату, проте ніде не зафіксовані як платники податків.
Руслан Серпенінов поінформував про початок місячника благоустрою до 126 річниці міста, під час якого жителі райцентру та працівники комунальних підприємств, закладів культури, освіти приберуть прибудинкові території, місця загального користування, дороги, вулиці, тротуари, кладовища. До речі, за І квартал ц.р. комунальні підприємства «Трудівник» і «Житлосервіс» вивезли 150 т сміття, понад 10 тис. квіток висадили на клумбах міста, провели грейдерування вулиць без твердого покриття. Отож підґрунтя для проведення місячника створили гідне. А ще повідомив про закріплення пам’ятних місць на території міста за установами й організаціями. Приміром, пам’ятник Т.Г. Шевченку належно утримуватиме педагогічний коледж РДГУ, пам’ятний знак воїнам УНР - Будинок дітей і молоді, могилу зенітникам – ВПУ-22 й т.д.
Відтак Руслан Серпенінов поінформував про заходи сезону безпеки на водних об’єктах міста, що передбачають встановлення на території міського пляжу роздягалень, грибків, туалету, ящиків для побутового сміття, інформаційних стендів тощо. Голова райради Микола Драганчук порадив зробити водойму глибшою, щоб на міському пляжі змогли купатися не лише діти, а й дорослі.
На розгляд членів виконкому Віктор Бахно запропонував доповнення до міської Програми профілактики злочинності на 2011-2015 роки. Зокрема йшлося про функціонування централізованих баз даних про результати та зміст скарг громадян, проведення профілактичних та інформаційно-просвітницьких заходів для дітей, молоді та їх батьків щодо протидії наркоманії, пропаганди здорового способу життя, службових перевірок випадків корупційних діянь державними службовцями тощо.
Затим поділився планами занесення портретів кращих працівників виробничої та гуманітарної сфери на Дошку пошани «Гордість міста-2011» і розповів про звернення громадян відносно графіка руху автобуса на маршруті «Вулиця Шарпака-ЦРЛ-вулиця Шарпака». Оскільки транспортний засіб не доїжджає до кладовища й тим самим створює незручності пасажирам, яким доводиться пішки долати понад кілометр, то після обговорення члени міськвиконкому вирішили затвердити рух автобусів перевізників, які працюють на цьому маршруті, щоб у п’ятницю, суботу та неділю автобус доїжджав до місця вічного спочинку, а в решту днів тижня – за вимогою пасажирів.
Заступник міського голови з питань бюджету та фінансів Ярослав Яковчук оприлюднив калькуляцію вартості витрат, пов’язаних з організацією вечорів відпочинку в міському клубі «Колос», відповідно до якої вартість одного клубного квитка запропонував встановити в сумі 3 грн., що члени виконкому одноголосно підтримали. Затим дали згоду на введення в штатний розпис ДНЗ № 3 посади робітника з комплексного обслуговування й ремонту будівель, обговорили розпорядження міського голови, видані за період між засіданнями виконкому, та план роботи на червень. У «Різному» торкнулись болючого для всіх сарненців питання – крадіжок кришок з каналізаційних люків. За інформацією Руслана Серпенінова, на території міста бракує 115 кришок. Сергій Євтушок ініціював створити міжгалузеву комісію, яка перевірить дозвільні документи в пунктах приймання металобрухту, адже не секрет, що саме там вони й опиняються, а вулиці зяють проваллями люків…