Опубліковано Зоя Тимцунік
Для втаємничених, тобто наркозалежних, і не лише для них, не є секретом, що Сарни – перехрестя транзитних шляхів нарковмісних речовин.
Яких заходів вживають правоохоронці щодо наркодилерів, поцікавилась у начальника слідчого відділу Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області Володимира МІЩЕНІ.
- Володимире Петровичу, кажуть, що в Сарнах легко придбати наркотики, а як правоохоронці борються з розповсюдженням цієї зарази?
- Це далеко не так. Хоча є й такі випадки. Проте варто пам’ятати, що рано чи пізно всі, хто займається цією неприглядною справою, попадають у поле зору правоохоронців. Відповідальність за це доволі сувора. А що стосується торговців цим небезпечним зіллям, то принагідно їх попереджаю: збут наркотиків призведе до тюрми та конфіскації майна. Щоб не бути голослівним, наведу за приклад нещодавній випадок. Тимчасово непрацюючі жителі смт. Клесів Володимир Ш. і Андрій Б. займалися збутом амфітаміму біля кафе «Полюс», що в райцентрі. До слова, самі теж куштували свій товар. Під час затримання наркодилери перебували в стані наркотичного сп’яніння: тести, проведені в обласній психатричній лікарні, дали позитивний результат. Крім цього, у них виявили значну кількість фасованого амфітаміну. Нині до наркогендлярів ужили запобіжних заходів – взяли під варту, на майно й готівку наклали арешт. А ще порушили кримінальні справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 307 Кримінального кодексу України, що тягне за собою позбавлення волі до 10 років. Отож, потенційні збувачі отрути, добре поміркуйте, перш ніж взятися за цей спосіб примарного збагачення. Майно, готівку і волю втратите, а якщо вживатимете свій товар – то й здоров’я.
З цього приводу хочу відзначити сумлінну працю оперативників – значною мірою завдяки їх серйозній діяльності торжествуватиме справедливість.
- Останнім часом владу та відповідні структури непокоїть ріст злочинності в молодіжному середовищі. Особисто Ви що скажете з цього приводу?
- На жаль, змушений констатувати, що для занепокоєння є підстави. Приміром, у березні в с. Мале Вербче стався такий випадок. Місцевим жителям Андрію Д., який, до речі, перебував напідпитку, і Віталію К. не сподобався корощанин Олег К. Отож і знайшли «гідний» вихід емоціям – віддухопелили чужака на вул. Центральній. Судова медична експертиза виявила в потерпілого синець навколоорбітальної ділянки, крововилив правого ока, садна обличчя. Крім, цього, у хлопця відібрали мобільний телефон. Відповідно проти хуліганів порушили кримінальні справи за такими статтями Кримінального кодексу України: ст. 296 – хуліганство, ст. 186 – грабіж. Любителі гострих відчуттів можуть потрапити за грати на 4 роки. Хоча, можливо, суд врахує те, що їх раніше не притягували до відповідальності. Однак, повірте, це пляма на всьому подальшому житті. Адже в жодну серйозну структуру на роботу їх не візьмуть.
- І наостанок про те, що болить, певно, всім сарненцям. Зрозуміло, що до кожного люка міліціонера не приставиш, але ж усі ми знаємо, де металеві кришки осідають…
- Розумію, про що ви. Дійсно, зяючі провалля люків не лише дошкуляють, а й спричиняють каліцтва. Прикро, та заради збагачення дехто навіть глумиться з найсвятішого – місця останнього спочинку. Любителі легкої наживи демонтують хрести з могил, надають їм вигляду труби і здають у пункти прийому металобрухту. Нині порушили низку кримінальних справ стосовно осіб, які в місті та селах району займалися скуповуванням брухту чорного та кольорового металів, не маючи відповідної ліцензії. Санкція статті 213 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом) передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі від 1700 до 8500 грн. або громадських робіт (100-200 годин). Отож зважте всі «за» і «проти», перш ніж здійснювати ці сумнівні оборудки.