Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Наближається 126 річниця з дня заснування Сарн. У різну пору її відзначали його сарненці – на Покрову, у серпні. В нинішньому році на пропозицію керуючого Поліською єпархією владики Анатолія, чисельні побажання мешканців і за сприяння міського голови Сергія ЄВТУШКА свято прийде до них на Святу Трійцю.
Адже Свято-Троїцький храм найстаріший у райцентрі. Напередодні зустрілись із Сергієм Миколайовичем. Незважаючи на те, що на посаді мера міста він лише понад півроку, йому є про що розповісти жителям.
- Сергію Миколайовичу, Ви маєте управлінську освіту. Як ототожнюєте теорію з практикою?
- У комплексі підходячи до управлінського рішення, застосовую теоретичну модель вирішення питання, яку, із залученням певних ресурсів, людського потенціалу, використовую на практиці. Важливий момент - як керівник, не підтримую імперативного методу управління, надаю перевагу колегіальності.
- Говорячи про освіту, на сьогоднішній день…
- Уже аспірант Національної академії державного управління при Президентові України.
- Якщо не секрет, що досліджуєте?
- Загальний напрямок – державна політика у сфері благодійної діяльності в Україні, її правовий аспект.
- Сергію Миколайовичу. Як керівник нової формації належите до того покоління молодих людей, які можуть і хочуть проявити свої здібності у створенні нового осучасненого обличчя Сарн. Поліпшився благоустрій міста, проводиться ремонт доріг.
- Так, лише за березень-травень зробили поточний (ямковий) ремонт доріг вулиць: Широка, Технічна, Набережна, Московська, Толстого, Коперника, Мічуріна, 17 Вересня, Бєлгородська, Грушевського, Я. Мудрого - всього заасфальтували 2038,94 м2 дорожнього покриття. Крім того, придбавши грейдер, змогли відремонтувати 95 відсотків вулиць міста, де немає твердого покриття. Постійно проводимо поточне обслуговування світлофора та вуличного освітлення.
- Сарненці кажуть, що в місті стало набагато чистіше, адже сміття завжди було проблемою. Як вдається вирішувати її?
- На сміттєзвалювальний полігон Ремчиць вивезли та захоронили 6704 м3 сміття. Минулоріч - 5026 м3. Уклали 456 договорів на вивезення та захоронення твердих побутових відходів. Крім того, у приватному секторі міста встановили 20 контейнерів для їх збору. Також ліквідували стихійні сміттєзвалища на вул. Піонерській, Некрасова, Ковельській, Дундича, Бєлгородській, Шевченка, Молодогвардійців. Благоустроїли кладовища на вулицях Московська, Шарпака, Ковельська, звідки вивезли 82 м3 сміття.
- Сергію Миколайовичу, нещодавно стало відомо, що місто виграло Всеукраїнський конкурс на встановлення дитячого спортивного майданчика прибудинкового формату в рамках проекту «Клич друзів – граймо разом», оголошеного благодійною організацією «Фонд братів Кличків», з чим Вас вітаємо.
- Головним обов’язком міської ради та підпорядкованих комунальних підприємств є покращання умов проживання сарненців не заради грамот чи відзнак. Хочу сказати, що нові дитячі майданчики з’явились на вулицях Просвіти, 6а, біля ДНЗ №№ 3, 5, 9. КП «Трудівник» відновив вирощування квітів для впорядкування квітників, відпрацьовуємо систему озеленення міста, заплановано реконструкцію парку «Залізничник», вулиці Широкої та фонтану й очисних споруд по вулиці Піонерській. На клумбах висадили 39,1 тисячі квітів.
- Пане голово, чимало робіт виконано з ремонту житла. Як уже повідомляла районна газета, зробили капітальний ремонт дахів житлових багатоквартирних будинків.
- Так, їх виконанню передувало громадське обговорення щодо необхідності ремонту в тому чи іншому будинку. І взагалі, чесно кажучи, розпочав свою роботу на посаді мера з аналізу всього житлового фонду в місті. Цьогоріч розпочали ремонт і заміну аварійних покрівель багатоквартирних будинків №№ 13, 17, по вул. Старицького, 11 - Щорса, 1 - 8 Березня. Частково виконали роботи з реконструкції суміщеної покрівлі під шатровий дах житлового будинку по вулиці 8 Березня, 4. Освоїли 129892 грн. при договірній ціні 279900 грн. Хочу навести конкретні приклади. Так,
відремонтували покрівлі в 11 будинках: Суворова, 5, 17, 17 Вересня, 16, Пушкіна, 54, Бєлгородській, 2, 6, 9, Широкій, 36, Технічній, 11, 6, Пушкіна, 4, Лисенка, 4, козирки над входами в під'їзди та балконні плити з використанням зварювальних і бетонних робіт у 2-х будинках по вул. Лисенка, 4 і Пушкіна, 4. Покрили шифером балкони квартир по вул. Котляревського, 53, 89, 90, 100, 97, Суворова, 5/55. Відремонтували й замінили частково труби тепло- та водопостачання і запірної арматури в підвалах і квартирах 24-х житлових будинків по вул.: Бєлгородській, 2, 9, 1в, 2а, 10, Котляревського, 51, 53, Широкій, 39, 34, 37, 36, 17 Вересня, 58, 8 Березня, 1, Фідарова, 4, Героїв Берестечка, 4, 6, Суворова 2, 7, Я. Мудрого, 5, дослідній станція, 1, 3, Ткача, 10, Технічній, 11, 16, Набережній, 1, каналізаційні труби - у квартирах і підвалах 15-ти будинків по вул.: 17 Вересня, 5, 16, Котляревського, 51, 53, Бєлгородська, 19, 11а, 2а, 8 Березня, 2, 1, Суворова, 2, Я. Мудрого, 1, 2, 5, Широкій, 60, Ткача, 2. Відремонтували, замінили вхідні дверні блоки у під’їздах і підвалах 12-ти житлових будинків, Ткача 10, Пушкіна, 54, Бєлгородській, 26, 12, 9, Широкій, 34, 60, Суворова, 5, 7, Старицького, 15, Щорса, 22, Кн. Ольги, 23. Провели ремонт електрощитових з частковою заміною електрообладнання в 10-ти житлових будинках по вул.: Пушкіна, 4, 54, 56, Широкій, 60, Суворова, 5, Набережній, 7, 8 Березня, 2, 4, Бєлгородській, 10, 11а. Знаю, що Пушкіна, 54, Фідарова, 4, Технічна, 11 та 17 Вересня, 17 теж потребують ремонту. Але там немає проектно-кошторисної документації, тож сподіваюся, що в наступному році доведемо і їх до пуття.
Пріоритетом в управлінській діяльності вважаю відкрити й колегіальний прозорий процес, який дає можливість приймати стратегічні рішення спільно з громадою. Для прикладу, при здачі будинку по вул. 8 Березня разом з делегованими представниками – його мешканцями – приймали об’єми виконаних робіт від підрядника. У результаті лише тут маємо економію 52 тис. грн. Висновок: усі процеси мають бути прозорі, тоді буде лад. Крім того, реконструювали освітлення вулиці Толстого загальною вартістю 25109 грн. і проводимо такі ж роботи по вулиці Рокоссовського. Завершили роботи з капітального ремонту даху та водовідливів ДНЗ № 8.
- Сергію Миколайовичу, раз уже торкнулись цієї теми, у Програмі соціально-економічного розвитку міста на 2011 рік особливий акцент міська рада ставить на зміцнення матеріально-технічної бази дитячих навчальних закладів.
- З цією метою, починаючи з листопада 2010, провели заміну вікон на металопластикові в садочку № 5, розпочнемо у 4-ому, а в перспективі – у всіх восьми ДНЗ. Кажуть, здорові діти – здорове місто. Тому удосконалили меню в садочках, збільшили вартість харчування однієї дитини до 12 грн. у день, проводимо вітамінізації страв, замінили посуд. Не встигаючи за цінами, виходимо з того, що маємо. Для проведення громадського контролю за харчуванням обрали батьківські комітети. Впродовж півроку за рахунок бюджету міста придбали для ДНЗ 3 холодильники, 2 пральні машини, 4 бойлери, дитячу стінку, електром’ясорубку, і на останній сесії міської ради депутати проголосували за виділення коштів на купівлю постільних речей для дітей і спецодягу для працівників.
- Можемо сказати, що зусиллями міської ради Сарни перетворюються на культурний центр?
- І я б хотів подякувати за це працівникам КП «Трудівник», «Житлосервіс», «Сарнитеплосервіс», «Екосервіс», керівникам ЗОШ і ДНЗ за сприяння і допомогу в благоустрої, а також спортклубам «Олімп», «Гладіатор», баскетбольному «Будсервіс», фізкультурно-спортивному для інвалідів «Повір у себе», молодіжно-громадському ансамблю «Мереживо», вокальному гурту громадського об’єднання «Надвечір’я» та зразковому аматорському хореографічному «Журавка». Останній, до речі, отримав гран-прі на 10-му Міжнародному молодіжному фестивалі «Мистецькі барви», який проходив у Прилуках, де зібралися понад тисячу учасників з України, Росії, Білорусі, Угорщини, Китаю. «Журавка» також здобула перше місце в 5-ому Міжнародному танцювальному фестивалі-конкурсі «Містерія танцю», що відбувся в Києві, а його керівник Сергій Галушко отримав диплом лауреата.
- Сергію Миколайовичу, міська рада передбачила кошти згідно з програмою «Молодь Сарн на 2011 рік» на проведення заходів для дітей і молоді. Скажіть, які ще програми є?
- З листопада минулого року міська рада провела вісім сесій, прийняла 372 рішення. Крім названої, затверджені програми «Соціально-економічного розвитку на 2011 рік», «Турбота», «Чисте місто», «Світле місто, «Правила благоустрою та додержання тиші в громадських місцях» і низка інших, направлених на соціально-економічний розвиток. Прийняли в комунальну власність територіальної громади житлові будинки, гуртожитки, мешканцям яких надали дозволи на приватизацію житлових кімнат. На засіданнях «круглого столу» утворили консультативно-дорадчу раду старійшин і дитячу при міському голові з метою обговорення питань життєдіяльності міста й громади. У травні на демократичних засадах, про що писали «Сарненські новини», обрали голову дитячої дорадчої ради – молодого мера Ілону Пупко, ученицю Сарненської гімназії.
- Все частіше Сарни відвідують гості з інших міст. Знаю, що обговорюєте новий формат співпраці з поляками.
- Приємно, що міська рада входить до складу Асоціації міст України. Містами-побратимами є Длуголенка та Новий Двір Гданський Республіки Польща. У форматі співпраці – залучення дітей до різних проектів і міжнародних змагань. Підтримуємо партнерські відносини з Лунінцем Республіки Білорусь, радою ветеранів 397-ї стрілецької дивізії з Ростова-на-Дону.
- Не можу не торкнутись питання молодіжної політики, зокрема співпраці з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ.
- Уже говорили з вами про Дитячу дорадчу раду. Дана форма роботи стала напрацюванням міськвиконкому та представників Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ у рамках реалізації ініціативи «Місто Сарни – територія дружна до дітей». Наразі триває обговорення та розробляються заходи з реалізації стратегії. Завдяки співпраці реалізовані дитячі проекти «Міс Сарни-2011», «Якби мером був я», заходи до Міжнародного дня захисту дітей. Вперше провели костюмований парад і фестиваль дитячої творчості ДНЗ.
- Очевидно, всі здобутки й позитивні зміни відбуваються, і сарненці їх бачать. Що хотіли б їм побажати напередодні свята?
- Насамперед, хочу подякувати всім сарненцям, депутатам міської ради за мудрість, готовність наполегливо працювати, за щире прагнення зробити Сарни найкращими. Переконаний, що й надалі збережуться порозуміння, взаємна повага й підтримка між громадою та міською владою заради стабільності й процвітання Богом благословенної Сарненської землі.
Бажаю всім любові та добра. Хай ніколи не гасне зірка доброї удачі, працелюбності й патріотизму. Здоров’я, наснаги всім, хай кожна нова мить життя приносить радість у серця та спокій у душі. Вірю, що в спільній роботі з депутатами, колективами установ, організацій, жителями Сарн зможемо досягти високих результатів і спрямувати місто на новий економічний рівень розвитку. З днем народження, дорогі сарненці, з днем народження, рідне місто.
Розмову вела
Марія КУЗЬМИЧ.