Back to top

Олег ОМЕЛЬЧУК: «Спортивну зброю з рук майже не випускаю»

Олег ОМЕЛЬЧУК – один з найбільш титулованих спортсменів, які захищають честь Рівненщини не тільки на всеукраїнському, а й на світовому рівні.

Він – майстер спорту міжнародного класу зі стрільби з малокаліберного пістолета, член збірної команди України з кульової стрільби, багаторазовий чемпіон і призер чемпіонатів Європи, чемпіон світу, володар Кубка світу, багаторазовий чемпіон і призер етапів Кубка світу, учасник ХХІХ Олімпійських ігор у Пекіні. Нещодавно 27-річний пістолетник повернувся з м. Сідней (Австралія), де здобув ліцензію на Олімпійські ігри, що проходитимуть у Лондоні 2012 року. Пан Олег охоче прийняв пропозицію поспілкуватися з читачами газети «Сарненські новини».
- У Вас, Олеже, стільки титулів за плечима. Чи не важко з такою ношею?
- Зовсім ні (сміється авт.). Це допомагає націлитись на мою головну спортивну мрію – виграти золоту медаль Олімпіади, як в особистому, так і в командному заліках.
- Коли виникло бажання взяти до рук пістолета і чи сподівалися на такі досягнення в цьому виді спорту?
- Як і всі маленькі діти, бавився різними іграшками, у тому числі й пістолетами. Реальна нагода випала в сьомому класі, коли став відвідувати секцію зі стрільби. З того часу спортивну зброю з рук майже не випускаю. Тренуюся два рази в день по три години п’ять-шість днів на тиждень. Велику увагу приділяю психологічній підготовці. Прочитав багато книг з цієї дисципліни. Адже психологія в кульовій стрільбі стоїть чи не на першому плані. Коли немає змагань, займаюся загальнофізичною підготовкою: активно бігаю, цікавлюся іншими видами спорту, що допомагають збалансувати сили й сконцентрувати увагу в потрібний момент.
- На етапі Кубка світу в Австралії сподівались на медаль та Олімпійську ліцензію?
- Звісно, що сподівався. Але шкода, що тільки в одній вправі досяг бажаного результату. Хоча після кваліфікації з 582 очками ішов третім. Після фіналу, де додатково стріляли по мішенях, піднявся на другу сходинку, пропустивши вперед сильного спортсмена з Японії. З цим і здобув срібну нагороду та Олімпійську ліцензію.
- А скільки часу дається на виконання вправи?
- У виконанні вправи ПП-3 (дистанція 10 м), в якій змагався в Сіднеї, дається 60 залікових пострілів і дві години часу. Якщо потрапляєш у фінал (для цього відбирають кращі результати), то ще маєш зробити 10 додаткових пострілів за 75 секунд. Після підрахунку вибитих очок й оголошують переможців і призерів змагань.
- Ліцензію зі стрільби з пневматичного пістолета вже здобули, на черзі з малокаліберного?
- Так. Планую гарно «вистрелити» в Мюнхені на черговому етапі Кубка світу. Але там буде складніше поборотися за нагороди. На дистанції 50 м у мене менші здобутки, ніж на десятиметрівці.
- Але ж саме у вправі МП-6 (дистанція 50 м) пробилися у фінал на ХХІХ Олімпійських іграх у Пекіні, де зайняли високе четверте місце.
- З останніми пострілами в Китаї трохи не пощастило. Якби у фіналі вцілив хоча б на одну десяту більше, то Рівненщина мала б свою Олімпійську медаль.
- Вірю, що все наздоженете наступного року в Лондоні.
- Сподіваюсь там показати хороший результат і скуштувати, яке на смак Олімпійське золото.
- Спортивна Сарненщина буде тримати за Вас кулаки на Олімпіаді й, гадаю, що з їхньою підтримкою вдасться зійти на п’єдестал пошани і неодноразово.
- Дякую. А я в свою чергу бажаю читачам «Сарненських новин» завжди цілити в десятку і ніколи не потрапляти в «молоко»!
Василь ТИТЕЧКО.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...