Опубліковано СН
Олег ОМЕЛЬЧУК – один з найбільш титулованих спортсменів, які захищають честь Рівненщини не тільки на всеукраїнському, а й на світовому рівні.
Він – майстер спорту міжнародного класу зі стрільби з малокаліберного пістолета, член збірної команди України з кульової стрільби, багаторазовий чемпіон і призер чемпіонатів Європи, чемпіон світу, володар Кубка світу, багаторазовий чемпіон і призер етапів Кубка світу, учасник ХХІХ Олімпійських ігор у Пекіні. Нещодавно 27-річний пістолетник повернувся з м. Сідней (Австралія), де здобув ліцензію на Олімпійські ігри, що проходитимуть у Лондоні 2012 року. Пан Олег охоче прийняв пропозицію поспілкуватися з читачами газети «Сарненські новини».
- У Вас, Олеже, стільки титулів за плечима. Чи не важко з такою ношею?
- Зовсім ні (сміється авт.). Це допомагає націлитись на мою головну спортивну мрію – виграти золоту медаль Олімпіади, як в особистому, так і в командному заліках.
- Коли виникло бажання взяти до рук пістолета і чи сподівалися на такі досягнення в цьому виді спорту?
- Як і всі маленькі діти, бавився різними іграшками, у тому числі й пістолетами. Реальна нагода випала в сьомому класі, коли став відвідувати секцію зі стрільби. З того часу спортивну зброю з рук майже не випускаю. Тренуюся два рази в день по три години п’ять-шість днів на тиждень. Велику увагу приділяю психологічній підготовці. Прочитав багато книг з цієї дисципліни. Адже психологія в кульовій стрільбі стоїть чи не на першому плані. Коли немає змагань, займаюся загальнофізичною підготовкою: активно бігаю, цікавлюся іншими видами спорту, що допомагають збалансувати сили й сконцентрувати увагу в потрібний момент.
- На етапі Кубка світу в Австралії сподівались на медаль та Олімпійську ліцензію?
- Звісно, що сподівався. Але шкода, що тільки в одній вправі досяг бажаного результату. Хоча після кваліфікації з 582 очками ішов третім. Після фіналу, де додатково стріляли по мішенях, піднявся на другу сходинку, пропустивши вперед сильного спортсмена з Японії. З цим і здобув срібну нагороду та Олімпійську ліцензію.
- А скільки часу дається на виконання вправи?
- У виконанні вправи ПП-3 (дистанція 10 м), в якій змагався в Сіднеї, дається 60 залікових пострілів і дві години часу. Якщо потрапляєш у фінал (для цього відбирають кращі результати), то ще маєш зробити 10 додаткових пострілів за 75 секунд. Після підрахунку вибитих очок й оголошують переможців і призерів змагань.
- Ліцензію зі стрільби з пневматичного пістолета вже здобули, на черзі з малокаліберного?
- Так. Планую гарно «вистрелити» в Мюнхені на черговому етапі Кубка світу. Але там буде складніше поборотися за нагороди. На дистанції 50 м у мене менші здобутки, ніж на десятиметрівці.
- Але ж саме у вправі МП-6 (дистанція 50 м) пробилися у фінал на ХХІХ Олімпійських іграх у Пекіні, де зайняли високе четверте місце.
- З останніми пострілами в Китаї трохи не пощастило. Якби у фіналі вцілив хоча б на одну десяту більше, то Рівненщина мала б свою Олімпійську медаль.
- Вірю, що все наздоженете наступного року в Лондоні.
- Сподіваюсь там показати хороший результат і скуштувати, яке на смак Олімпійське золото.
- Спортивна Сарненщина буде тримати за Вас кулаки на Олімпіаді й, гадаю, що з їхньою підтримкою вдасться зійти на п’єдестал пошани і неодноразово.
- Дякую. А я в свою чергу бажаю читачам «Сарненських новин» завжди цілити в десятку і ніколи не потрапляти в «молоко»!
Василь ТИТЕЧКО.