Back to top

Посмішки покупців у нагороду за поліпшення якості сервісу

Продавець Тетяна Літвінова та власниця магазину "Нагода" Майя Гарбар.
Автор фото Василь Сосюк.

Напередодні Дня працівників торгівлі завершився конкурс серед підприємств торгівлі та закладів ресторанного господарства району. Його метою, як повідомила в. о. начальника відділу розвитку інфраструктури райдержадміністрації Оксана Сергійчук, було вдосконалення внутрішнього споживчого ринку, поліпшення якості торговельного обслуговування населення, покращання матеріально-технічного стану торговельних підприємств та благоустрою території. І в результаті, звісно, відзначити кращих підприємців і працівників торговельної сфери та ресторанного господарства.

У переддень свята зустрілись з переможцями: керівником і адміністратором магазину «Сам Маркет» Олегом Новоросюком і Наталією Солощук, власницею кафе «Хуторок» Галиною Цицюрою, господинею спеціалізованого закладу торгівлі – магазину «Нагода» - Майєю Гарбар і Оленою Євтушок, кухарем кафе «Журавлина». Наш кореспондент попросив їх відповісти на декілька запитань:
- Олеже Сергійовичу, очікували перемогу?
- Більше так, ніж ні. Адже певний досвід участі в професійних конкурсах маємо. Наприклад, минулоріч також одержали нагороду за перше місце.
- Скільки часу працюєте?
- Цьогоріч виповниться п’ять років на новорічні свята, точніше, в день святого Миколая.
- Що особисто відзначили б у своєму закладі?
- Насамперед, ввічливе ставлення персоналу до покупців і якісні товари. До слова, з кожним роком зростає довіра до магазину, відповідно й кількість покупців. Та й асортиментний перелік товарів, майже 14 тисяч найменувань, говорить сам за себе.
- Що скажете про професійну кваліфікацію своїх працівників? До речі, скільки їх?
- Кадри готуємо для себе самі. Маю на увазі стажування. Оператори ЕОМ проходять курси комп’ютерного набору. Продавці – кваліфіковані. А всього за штатним розписом – 32 працівники.
- Чим заохочуєте клієнтів?
- Скажімо, в минулому році до новорічних свят і дня святого Миколая проводимо лотерею. Кожен, хто мав чек на 200 грн., отримав подарунок. Усі призи були виставлені біля каси, а вручали виграш Дід Мороз і Снігуронька.
- Наталіє Миколаївно, як адміністратор «Сам Маркету», чим можете похвалитись і кого похвалити напередодні свята?
- Похвалитись? Насамперед, власною випічкою – гарячою здобою і хлібом, якими дуже задоволені покупці. І дякують чудодійним пекарям-майстриням Ніні Радько й Світлані Вакулко. А ще – завжди якісне свіже м’ясо. Знають свою справу і товарознавці Жанна Сало та Світлана Магрело. Касири-оператори Віра Мельник і Тетяна Новоселець, якщо до них потрапите, докладуть максимум зусиль, щоб клієнти залишились задоволеними і покупками, і якістю обслуговування.
- Галино Федорівно, кафе «Хуторок» - наймолодший із номінованих закладів. А коли вперше отримали свідоцтво про підприємницьку діяльність, і з чого все починалось?
- Одразу скажу, було дуже важко. Більшість підприємців починали так: сумки, Польща, страшенний холод узимку. Через нього виникла алергія. Коли вчетверте викликали «швидку», сказала: «Досить. Треба щось змінити». І перший магазин відкрили в 1998-ому.
- «Терен», «Хуторок» - чому саме такі назви?
- Знаєте, багато можна говорити про національну ідею, але нічого не робити насправді. Виросла в Кам’яне-Случанському. Були дуже хороші сусіди. Часто збиралися разом. Батько мій непитущий, дуже гарно співав і грав на гармошці. Життя в місті відрізняється, сусіди кожен сам по собі. Мабуть, ностальгія за тими часами. Крім того, маючи родичів у Німеччині, Польщі, бачу, як вони ставляться до своїх країн. Хотілося б, щоб і ми, українці, шанували своє.
- Пані Галино, грамота, яку отримали до Дня міста, як кращий заклад з добре облаштованою територією, одна?
- Ні, вже четверта, незважаючи на те, що на Маковея «Хуторку» виповнюється рік.
- А які ще три?
- Дві – районної ради – до Дня підприємця, визнали кращою в рейтингу «Жінка року». І ще одна - міської ради – за краще новорічне оздоблення.
- Поза стоянкою під огорожею залишилось вільне місце. Нічого не хочете там зробити?
- Вгадали. Дуже хочеться облаштувати територію для дітей – особливий дитячий казковий майданчик. Одночасно треба займатись вихованням дорослих. Прикро, але мушу сказати: коли посадили квіти біля кафе і вони розцвіли – уночі хтось викопав. Ті, хто це зробив, мабуть, не здогадувались, що рослини просто загинуть. А ще хотілося б, щоб «Хуторок» став візитівкою міста. Адже навіть для тих, хто приїжджає з-за кордону, це - справжня Україна: від оздоблення, одягу, музики і до національної української кухні.
- Майє Борисівно, якщо не помиляюсь, у минулому році до Дня незалежності отримали нагороду. І от цьогоріч – кращий спеціалізований заклад торгівлі. Чому посуд, а не капелюшки, наприклад?
- В уяві перепробувала все. Довго до цього йшла. Мріяла займатись своєю справою. Нехай пафосно звучить, але це – моє покликання. А чому посуд? Бачила їх перед очима – чашки, склянки, тарілки…
- Але ж починали з подарунків? Маю на увазі «Гаму».
- Так, проте життя підказало, що, крім них, необхідні й практичні речі, без яких не обійтись у домашньому побуті. Крім того, вони мають бути естетичними, привабливими, чого часом не вистачає в буденному житті.
- Пані Майє, в місті Вас називають «хазяйкою мідної гори». Як на мене, то я б назвала бджілкою-трудівницею. Пам’ятаєте, в мультику? Якщо серйозно, то як шукаєте постачальників?
- Дехто сам пропонує свої послуги. Але не всім іду назустріч. Комусь відмовляю. В основному їжджу на спеціалізовані виставки посуду та побутової техніки. І там, на місці, домовляюсь. Незабаром знову їду на виставку в столицю.
- Що робите для того, щоб покупці приходили знову?
- Насамперед, місто маленьке, де майже всі знають один одного. Ідемо назустріч клієнтам, пропонуємо дисконтні картки та систему знижок.
- «Нагоду» відкрили 2 роки тому до Дня незалежності. Відзначатимемо її 20-ту річницю і чули про 20 корисних справ?
- Ми їх не обліковуємо, але жодного разу не відмовили в спонсорській допомозі. Співпрацюємо із мерією міста, райдержадміністрацією.
- Можливо, незвичайне запитання, Майє Борисівно. Коли заходиш у магазин, збоку стоїть стільчик, на який постійно хтось намагається сісти, це щось нове у системі фен-шуй, яку часто використовують?
- Цей стільчик практично підштовхнув до думки про необхідність облаштування в закладі місця для відпочинку покупців. Особливо коли заходить подружжя чи мама з дітьми, а чоловік з пакетами в руках чекає, поки дружина вибере необхідну річ. Заходьте через місяць, і вже зможете посидіти на комфортному дивані. А ще незабаром з’являться в магазині пакети з логотипом «Нагоди». Звісно, вони будуть безкоштовні.
- Хто підтримує у всіх починаннях і в роботі?
- Звісно, моя родина. І я вдячна їм за це.
- Олено Леонідівно, а Ви в «Журавлині» давно працюєте?
- Вже 12 років, починаючи з того часу, коли було старе кафе.
- То можете сказати, які зміни сталися за цей період?
- Покращили, перш за все, умови для клієнтів. І на кухні – кондиціонери, сучасне обладнання, плити, холодильники.
- Страви готуєте, знаю, не лише української, а й грузинської кухні. Остання має свої особливості приготування. Хто навчає?
- У нас особливі майстер-класи. Взимку приїжджав із Грузії, на запрошення Ємзарі Цінадзе, кухар. Незважаючи на 70-літній вік, у Франції займав призові місця в кулінарних конкурсах. Навчав упродовж місяця готувати страви з баранини, телятини.
- Пані Олено, коли буваю в «Журавлині», обов’язково замовляю хачапурі. У чому секрет неперевершеного смаку?
- У тому, що готуємо в справжній печі із натурального грузинського сиру сулугуні.
- Що ще можна назвати фішкою закладу?
- Приготування овочів на грилі і, зрозуміло, шашлику. До слова, м’ясо в «Журавлині» завжди свіже, його не заморожують і не розморожують по декілька разів. Зараз, напередодні Євро-2012, розширюємо асортимент страв. Лише салатів – понад 30 видів.
- Олено Леонідівно, якби запропонували Вам роботу в іншому закладі, пішли б?
- Ніколи. Живу поряд з «Журавлиною», 5 хвилин пішки до роботи. Кількість клієнтів зростає, відповідно збільшується заробітна плата. І найголовніше, конкурентів, які могли б позмагатися з нами, – не бачу.
- Дякую всім за відверту розмову. Вітаю зі святом, яке наближається, бажаю здоров’я і нових перемог.
- Дякуємо.
Розмову вела
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...