Back to top

Щоб співпраця стала ефективною

Минулої п’ятниці відбулося виїзне засідання колегії райдержадміністрації на території Люхчанської сільської ради. Очолює громаду Олександр Сосюк, економіст за фахом, який на посаді сільського голови перебуває 8 місяців.

Відповідно до плану, знайомство з радою, на території якої в селах Люхча, Глушиця, Глушицьке, Обірки, Дубки проживає понад 4 тисячі населення, розпочали з Дубків. Керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, підприємств, організацій різних форм власності, сільські та селищні голови ознайомились з роботою ФАПів, навчальних, торговельних і закладів культури, ДНЗ, ТОВ «Люхчатрейдінг».
У Люхчанській ЗОШ І–ІІІ ступенів разом з її директором Іваном Кругликом побували на екскурсії в новоствореному шкільному музеї. Оглянули обладнання для кабінетів біології, хімії, фізики, яке навчальний заклад отримав, узявши участь у проекті «Рівний доступ до якісної освіти». Про практику діяльності виконкому Люхчанської сільської ради інформував сільський голова Олександр Сосюк. Він підкреслив, що раді вдалося виконати заплановані на 2010-й бюджетні надходження. Бюджет з власних за минулий рік виконали на 107,6%, на сьогоднішній день – 100,5%. Тобто при запланованих 92 тис. 700 грн. отримали майже 93 тис., що дало можливість не допустити заборгованості із заробітної плати, покрити всі заборговані видатки. Проте не виконали плану із податку на доходи фізичних осіб – 81,1% або недоотримали 10,9 тис. грн. За станом на 1 липня ц.р. з бюджету ради повернуто згідно з річним декларуванням громадян за висновками МДПІ 1,7 тис. грн., що є однією з причин невиконання надходжень.
Олександр Сосюк зупинився на соціально-економічному та культурному розвитку підвідомчої території. Зокрема повідомив про вирішення проблеми електрифікації новозабудованих вулиць, завершення будівництва лінії електропередач і встановлення трансформаторної підстанції в с. Дубки, виготовлення та затвердження схеми планування території сільської ради. У порівнянні з минулорічним періодом зросли темпи будівництва індивідуальних житлових будинків.
Розповідаючи про молодіжну політику, спортивну роботу з молоддю, найпопулярнішим видом спорту якої є футбол, сільський голова подякував депутату районної ради Василю Пістолю за подаровану форму та м’ячі футбольній команді «Спартак». До слова, Василь Вікторович отримав подяку і від завідуючої ФАПом с. Глушиця Любові Симончук за допомогу в ремонті приміщення закладу охорони здоров’я. Для проведення спортивно-оздоровчих заходів у люхчанському Будинку культури обладнано дві спортивні кімнати. В одній розміщені тренажери, в іншій тренуються учасники спортивних секцій з вільної боротьби, легкої атлетики й ін. Від організації платних послуг за шість місяців на спецрахунок закладів культури клубного типу надішло 18,9, в бібліотечні установи – 0,9 тис. грн.
Поряд з тим на обліку виконкому перебувають 7 сімей, в яких виховуються 14 дітей, а батьки зловживають спиртними напоями. Однак за останніх півроку відвідали лише 4 родини. Бажає бути кращим і проведення профілактичних рейдів місцями масового відпочинку та дозвілля молоді. Зважаючи на те, що значна частина жителів сільської ради, які шукають роботу, не мають професійної освіти чи досвіду, що потребує спеціальної підготовки, важливою залишається проблема професійної орієнтації та навчання. Заступника голови райдержадміністрації Тетяну Сухареву хвилює велика кількість незареєстрованих найманих працівників, які працюють на об’єктах ради. Тетяна Євгенівна неодноразово наголошувала на легалізації працевлаштування тіньових робітників.
Заступник голови РДА Сергій Потапович звернув увагу на відсутність співпраці з громадою, підприємцями, а також благоустрій кладовища с. Глушиця, стихійні сміттєзвалища в кожному населеному пункті. Сергій Миколайович вказав на незадовільний стан торговельних підприємств, особливо кафе «Шинок», та те, що не проведене розмежування земель державної та комунальної власності. Крім того, не продали жодної земельної ділянки на території ради через аукціон. А ще попросив особливу увагу приділити співпраці з депутатським корпусом і керівниками підприємств.
Чимало запитань до сільського голови було і в першого заступника голови РДА Олексія Хомича, який головував на колегії. Олексій Максимович, підбиваючи підсумки роботи господарського комплексу району за півріччя, зазначив, що в більшості галузей економіки позитивна динаміка зростання. Зокрема із 15 промислових підприємств забезпечили виконання виробничих показників 11. Знизили виробництво ЗВП «Таврида», ТОВ «Вирівський кар’єр», ДП «Клесівське лісове господарство», НДБ «Експорт». Основною причиною зменшення виробництва в деревообробній галузі є відсутність попиту на продукцію на внутрішньому ринку. Сільськогосподарські підприємства знизили виробництво яєць на 5,5 млн. штук, що становить 1,7 млн. грн. Але в цьому напрямку є перспектива й сподівання на успішну діяльність підприємства «Журавушка». Треба відзначити збільшення виробництва молока на 12,9%, м’яса - на 15,9%, продуктивності корів - на 14,9%. Найвищою є остання в СГПП «Маяк» і «Случ». Олексій Хомич відзначив позитивні зміни в будівельній галузі району. Темпи виконання підрядних робіт зросли на 7,2% (в порівнянні з відповідним періодом минулого року). Високими темпами за кошти державного бюджету йде будівництво школи на 1100 учнівських місць у с. Тинне, за кошти місцевих бюджетів – поточні та капітальні ремонти об’єктів соціальної сфери, будівництво ліній електропередач у населених пунктах. Введено в експлуатацію 3048 квадратних метрів житла, на 8% збільшились обсяги дорожніх будівельних робіт. Також зросли розміри прямих іноземних інвестицій. Олексій Максимович коротко інформував про ситуацію в інших галузях господарського комплексу: роздрібної торгівлі, транспорту, житлово-комунальних підприємств. Фінансово-економічний стан останніх залишається складним. Зупинився і на земельних відносинах і ринку праці. З детальною інформацією про розвиток господарського комплексу району присутні й запрошені могли ознайомитись з розданих матеріалів. Перший заступник ще раз наголосив на наповненні бюджетів усіх рівнів, покращанні ситуації в будівництві, своєчасному та якісному збиранні й збереженні врожаю.
Начальник фінансового управління Тетяна Коханевич повідомила про виконання місцевих бюджетів району та ріст надходжень, який відзначається в 13-ти із 22 рад. Виконання районного бюджету з власних доходів загального фонду забезпечено на 98,9%, видатків – на суму 163521,7 тис. грн., що становить 94,1 відсотка. Із загальної суми видатків місцевих бюджетів на соціальний захист і забезпечення використали 63764,6 тис. грн.
Керівник апарату РДА Василь Стельмах проаналізував виконання Закону України «Про звернення громадян», інших нормативно-правових актів і звернень, що надійшли в райдержадміністрацію. Останніх: письмових, усних і телефонних - 452. Спостерігається зменшення як загальної кількості звернень на 14%, так і колективних. Суттєво зменшились ті, що стосуються питань законності, правопорядку, світи й культури. А от у Вирівській, Тинненській, Ремчицькій сільських радах з питань соціального захисту, земельних і трудових відносин – збільшились, що вимагає посиленої уваги з боку керівників територіальних громад. Цьогоріч продовжують надходити звернення від жителів Немовицької сільради про неможливість вирішення питань щодо виділення земельних ділянок під індивідуальне будівництво, повідомив Василь Стельмах. Тривалий час не вирішується проблема жительки с. Чудель М. Жигули, яка не може приватизувати присадибну земельну ділянку. Керівник апарату РДА наголосив, що право на звернення конституційне і воно має бути забезпечене відповідно до норм чинного законодавства.
У «Різному» Олексій Хомич запропонував започаткувати практику заслуховувати сільських голів, на території яких були проведені колегії. Чудельський голова Володимир Жук і кам’яне-случанський Галина Петровчук розповіли, що їм вдалося зробити, аби усунути виявлені недоліки. Відповідні рекомендації та пропозиції отримав і люхчанський сільський голова Олександр Сосюк.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Чергове виїзне засідання колегії районної державної адміністрації відбулось на території Люхчанської сільської ради, до складу якої входять 5...
Минулого вівторка керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій різних форм власності, сільські...
Практичну частину виїзного засідання колегії РДА його учасники почали з огляду й ознайомлення з установами, що діють на території тутешньої сільради...
На нещодавньому засіданні колегії райдержадміністрації, на яке запросили керівників окремих служб, відділів, управлінь РДА, районних установ, сіль-...
У районі проживає 165 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У 64 з них померли батьки, а в 101 дитини, принаймні, один із батьків, а...