Back to top

І меценати, і спортсмени

Автор фото Василь Сосюк.

Минулого тижня відбулося пленарне засідання чергової 8-ої сесії районної ради. Перед тим, як її розпочати, голова ради Микола Драганчук запросив до слова голову райдержадміністрації Анатолія Остапчука.

Анатолій Миколайович був дуже стурбований надзвичайною ситуацією, що виникла в районі: на подвір’ї одного з мешканців міста екскаватором викопали авіаційну бомбу часів другої світової війни вагою 250 кілограмів. Причому, вона не підлягала транспортуванню, тож надзвичайна комісія прийняла рішення зірвати небезпечний боєприпас на місці. А ще повідомив про евакуацію вихованців дитсадків, шкіл, працівників багатьох установ, організацій, мешканців житлових будинків - у радіусі 1200 метрів, заходи на залізниці. Попросив депутатів застерегти людей у своїх округах, порадити їм без потреби не їхати до райцентру.
Сесію розпочали традиційно з приємного: щиро привітали колег з днем народження, яке вони відсвяткували в міжсесійний період. Відрадно, що відбулась вона вже в оновленій сесійній залі, яка просто сяяла після ремонту, і присутні були приємно вражені побаченим. Голови районної ради та райдержадміністрації вручили подарунки й подяки за активну життєву громадську позицію та зміцнення матеріально-технічної бази об’єктів спільної власності територіальних громад району Григорію Купирі, технічному директору ТзОВ «Вирівський кар’єр», Володимиру Городнюку, директору ВПУ-22, Руслану Цуману, приватному підприємцю, Миколі Морозюку, директору ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей», депутатам районної ради Ігорю Голяці, Івану Тотовицькому, Олегу Жошку й Олексію Хомичу. Анатолій Остапчук для кожного знаходив хороші слова за доброту, порядність, співпрацю, бо твердо переконаний: хто частинку віддає, тому повертається сторицею. Користуючись нагодою, Володимир Городнюк висловив прохання виділити кошти на виготовлення документації на зведення спортивного містечка, яке, запевнив, колектив зробить своїми руками. Микола Драганчук від свого імені висловив слова подяки одинадцятьом обранцям громади, які також вклали фінансові ресурси в ремонт приміщення.
Ще однією приємною подією стало вручення нагород депутатам–спортсменам Василю Пістолю, Руслану Серпенінову, Ігорю Голяці, які отримали їх в Алушті. В цьому кримському місті проходила 1-а Всеукраїнська спартакіада серед депутатів Верховної Ради України, Автономної Республіки Крим та обласних, районних рад, присвячена 20-ій річниці Незалежності України. Одразу зауважу, що делегація Сарненського району була найчисельнішою - 10 чоловік. Змагання проходили з 4 видів спорту і в одному з них – футзалі - команда посіла перше місце. Як зауважив Руслан Серпенінов, грати було одночасно і легко, і складно. Легко тому, що в колективі - три майстри спорту, а складно, бо інші збірні представляли в основному професійні спортсмени. Серед 20-ти учасників депутати рад Рівненської області посіли достойне 8 місце. А Віталій Годунко став п’ятим серед майстрів з шашок. Отож, вихованці навчальних закладів міста, які прийшли на засідання спостерігати за роботою депутатів у рамках Європейського тижня демократії, безперечно зауважили, що в залі перебувають не лише досвідчені обранці громади, а й меценати та спортсмени.
Обравши робочі органи та затвердивши порядок денний і регламент, перейшли до розгляду питань. Звіт заступника начальника Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області Петра Зелінського про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності райвідділу на території району за перше півріччя викликав чимало запитань. Насамперед, у міського голови Сергія Євтушка, який повідомив, що лише за останні вихідні в місті зникли 18 каналізаційних люків і вже є випадок, що в один з них упала дитина. «Невже так важко навести лад у пунктах прийому металобрухту?» - поцікавився в доповідача. Його підтримав і депутат Микола Костецький, який, зокрема, висловив претензії щодо неправомірних дій працівників міліції. А Павло Гольонко запропонував для зменшення кількості випадків продажу спиртних напоїв неповнолітнім перейняти досвід роботи Житомирської області.
З відповідями на депутатські запити ознайомив Микола Драганчук. Одні зняли, інші залишили на контролі. Серед тих, що потребують негайного вирішення, більшість стосується діяльності Сарненської дільниці ПАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго», щодо неналежного електропостачання споживачам району. Жваве обговорення викликало питання про надання газетної площі та радіоефіру депутатам районної ради у 2011-2014 роках. Відтак доповнили та внесли корективи до рішення, яке приймала рада п’ятого скликання у 2007 році. Зокрема, надавати газетну площу не більше 300 кв. см для публічного висвітлення депутатської діяльності, а матеріали друкувати, починаючи з 3-ої сторінки. Крім того, підтримали пропозицію Віктора Коротчука щодо рекомендацій редакціям газети та радіомовлення (телерадіокомпанії) відхиляти матеріали, подані депутатами районної ради, в яких висвітлюється зневажливе ставлення до державності України, її незалежності, соборності, неповага до українських символів, мови, історії.
Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності прокуратури району за перше півріччя інформував заступник прокурора району Григорій Нижник. Про те, як виконують районні програми «Репродуктивне здоров’я населення на період до 2015 року» та «Боротьби з епідемією туберкульозу на 2007-2011 роки», розповів Василь Іванюк. Про хід виконання районної цільової Програми індивідуального житлового будівництва в сільській місцевості «Власний дім» на 2010-2015 роки та внесені зміни до програми «Питна вода на 2006-2020 рр.» йшлося в доповідях начальника відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури РДА Федора Пінчука.
Зважаючи на надзвичайну ситуацію із знешкодження авіаційної бомби, депутати районної ради прийняли рішення з цілої низки питань проголосувати пакетом. Тим більше, що з 26 вересня по 11 жовтня відбулися окремі засідання постійних комісій, які розглянули проекти рішень з профільних питань і прийняли відповідні висновки та рекомендації. Всі включили в порядок денний сесії. А пропозиції РДА про внесення змін до районного бюджету на 2011-й просто й доступно роз’яснила начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Коханевич. А ще висловила свою позицію з приводу того, чому немає потреби затверджувати програму «Депутатський фонд» на 2012 рік, проект якої підготував депутат Дмитро Якимець. Розгляд цього питання перенесли на наступну сесію районної ради, доручивши виконавчому апарату доопрацювати його. Схоже рішення прийняли з питання про хід виконання районної програми розвитку дорожнього руху та його безпеки, позаяк на сесію не з’явився доповідач - начальник відділення Державтоінспекції з обслуговування адмінтериторії Сарненського району ВДАІ УМВС України в Рівненській області Олександр Соколовський. Причому, не вперше.
Депутати районної ради затвердили перелік об’єктів спільної власності територіальних громад району, що підлягають відчуженню. А ще підтримали звернення депутатів Березнівської районної ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
У «Різному» обранці громади порушили проблеми, які хвилюють їхніх виборців. Зокрема, забезпечення Орлівської ЗОШ І ступеня лікарем (В’ячеслав Данильченко), недобудований гуртожиток Сарненської ЗОШ ІІ ступеня економіко-правового ліцею «Лідер», невстановлену пожежну сигналізацію та невиплату підприємцю за роботу (Микола Костецький), будівництво дороги Карасин-Рудня-Карпилівська (Віталій Годунко). Віталій Олександрович попросив також колег надати фінансову допомогу для проведення 23 жовтня шахового турніру, присвяченого пам’яті тих, хто зробив свій внесок у розвиток шахів у районі. Віктор Коротчук звернувся до міського, сільських і селищних голів з проханням вшанувати 14 жовтня борців за незалежність України й привітати їх зі святом. Олександр Мельник поцікавився, хто відповідає за вулицю Смолича, куди під час дощів не може заїхати ні «швидка допомога», ні інший транспорт. Руслан Серпенінов запропонував з цього приводу звернутись до Рівнеоблавтодору, який є розпорядником коштів і всі ремонтні роботи обіцяв завершити ще до дня Незалежності.
Налаштовані на роботу й плідну співпрацю, депутати з надією і сподіваннями на вирішення проблем громади завершили сесію.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
Обравши секретаря ХХІІ позачергової сесії міської ради в особі Сергія Євтушка, депутати приступили до розгляду питань, вирішивши, що в лічильній...