Back to top

Сарненських правоохоронців очолив підполковник Сафонік

Автор фото Василь Сосюк.

Досьє:
Сафонік Віталій Григорович народився 17 березня 1964 р. у с. Сварині Володимирецького району. Очолював районні відділи міліції в Корці, Гощі, Володимирці. Нагороджений відзнакою МВС України «Закон і честь».
Одружений. Виховує сина та доньку.
Нещодавно Сарненський райвідділ міліції очолив підполковник Віталій Сафонік, який до того керував Володимирецьким РВ УМВС України в Рівненській області. Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з першим міліціонером Сарненщини.

- Віталію Григоровичу, розкажіть про себе, будь ласка…
- Відразу вас розчарую: нічим визначним я не примітний. Виріс у простій селянській родині. А шлях до начальника райвідділу розпочав міліціонером роти патрульно-постової служби Рівненського міського відділу УМВС України в Рівненській області. Тож точкою відліку роботи в правоохоронній структурі вважаю 1986 рік.
Після закінчення в 1992 році Горьківської вищої школи МВС працював у Державній службі боротьби з економічною злочинністю спочатку Здолбунівського районного, згодом – Кузнецовського міського відділів. Згодом очолив Корецький райвідділ міліції. Після цього обіймав оперативні посади в управліннях боротьби з організованою злочинністю та економічними злочинами. Далі керував Гощанським, а потім Володимирецьким райвідділами міліції. Тобто вже понад 10 років перебуваю в керівних кріслах.
- Певно, за цей час назбирали чимало відзнак і нагород?..
- Скажу без удаваної скромності, що за час роботи в органах внутрішніх справ був нагороджений нагрудними знаками «За сумлінну службу» І, ІІ, ІІІ ступенів, «За відзнаку в службі» І та ІІ ступенів, відзнакою МВС «Почесний знак МВС», медаллю «За бездоганну службу ІІІ ступеня». До слова, вручав її особисто тодішній Президент України Леонід Кучма.
Що стосується останньої нагороди – відзнаки МВС України «Закон і честь» - то її отримав навесні цього року, під час підбиття підсумків роботи органів внутрішніх справ за перший квартал. Приємно, що серед 860 керівників міських і районних відділів різних областей України відзначили саме Рівненщину, а ще Житомирщину та Херсонщину. Для мене особисто це велика честь.
- Ви вже склали думку про колектив
Сарненського райвідділу й район?
- Безперечно. Стосовно району скажу, що приємне враження справило ставлення керівників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади до проблем правоохоронців. За тиждень-другий, думаю, опаную тонкощі оперативної обстановки на Сарненщині.
Думка про колектив райвідділу позитивна, оперативний і слідчий блоки укомплектовані висококласними фахівцями, посади заступників начальника обіймають досвідчені професіонали.
- Тобто ніяких репресивних заходів чинити не збираєтесь?
- Господь з вами! У райвідділі нараховується понад 20 вакансій, з них 13 – дільничних інспекторів міліції. Уявіть лишень: бракує половини особового складу дільничних інспекторів міліції. А це якраз незамінна ланка системи МВС, завдяки діям якої в населення формується думка про органи внутрішніх справ. Це робочі бджоли райвідділу, вони завжди на передньому краї забезпечення законності та безпеки громадян. Що, надто пафосно звучить? Повірте, це правда. Тож ніяких радикальних змін очікувати не варто. Сарненський райвідділ міліції перебуває в числі кращих на Рівненщині, колектив має видатні напрацювання та традиції, отож маю намір продовжувати цю тенденцію.
- Певно, уже намітили пріоритетні напрямки?
- Під час нещодавньої зустрічі з головою райдержадміністрації визначили першочергові завдання для співробітників райвідділу. Це, по-перше, боротьба з незаконним видобуванням бурштину. До слова, уже провели відпрацювання селища Клесів, під час якого вилучили дві мотопомпи, затримали трьох осіб. Нині вирішуємо питання про порушення проти них кримінальних справ.
Під кутом зору триматимемо й незаконне надання послуг власниками ігрових автоматів, на так званих валютних п’ятачках. Принагідно зауважу, що вже склали 4 адміністративні протоколи за незаконні операції з валютою.
Звісно, докладемо зусиль, щоб виявляти злочини у сфері економіки, земельних відносин, приватизації.
Ще один напрямок, що потребує ретельної та оперативної роботи, - боротьба з незаконним обігом наркотичних і психотропних речовин. На жаль, у Сарнах понад 100 громадян перебувають на обліку як наркомани. У порівнянні з Володимирцем, де не було жодного, це справляє гнітюче враження.
Також маємо намір перевірити, чи на законних підставах функціонують у районі пилорами. Словом, працювати є над чим.
- Удачі Вам, Віталію Григоровичу, у новому керівному кріслі.
- Дякую.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...