Back to top

Разом – дієвіше

Автор фото Василь Сосюк.

Сарненщина активно включилась у другу фазу проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Минулого четверга в райдержадміністрації відбувся форум, на якому підбили підсумки роботи на першому етапі втілення проекту в краї та перейшли до впровадження другого. Відрадно, що чотири громадські організації рад району, успішно підготувавши мікропроекти щодо вирішення нагальних проблем у своїх населених пунктах, уже відібрали для їх реалізації. З них дві - Тинненської та Тутовицької – затвердили. Тож залучення міжнародної фінансової допомоги допоможе їх успішно втілити.
Відкриваючи форум, куди запросили голів сільських, селищних рад, представників громадських організацій, голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук вкотре наголосив на важливості участі якнайбільшої кількості рад у таких проектах. Адже саме завдяки громадській ініціативі можна вирішити низку наболілих проблем на місцях, яких, на жаль, нині вистачає в селах і селищах, а коштів, щоб розв’язати всі, ні в місцевому, ні в районному бюджетах немає. Тим дієвішою є ось така форма співпраці, коли проект співфінансують у певних частинах міжнародні організації, громада та влада. І район у цьому має вже позитивні приклади.
Ольга Кашевська, координатор обласного ресурсного центру, ознайомила з метою проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», його вимогами, умовами фінансування, розповіла про роль кожного суб’єкта в реалізації громадської ініціативи. Зауважила також, що громади Сарненського району найактивніше проявили себе в першому етапі впровадження проекту, тому є надія, що другий буде таким же успішним.
Про те, що ж вдалось зробити за період з 2007 року, відколи проект діє, інформувала координатор районного ресурсного центру Оксана Цицюра, до речі, його роботу також визнали однією з кращих в Україні. Оксана Петрівна зауважила, що за цей період реалізували 6 мікропроектів громад, більшість яких спрямовані на енергозберігаючі заходи, загальною вартістю понад 1,5 млн. грн., із них 836 тис. грн. - донорські кошти, а 335 тис. грн. - районного бюджету. Успішно завершені проекти послужили громадам мотивуючим фактором для пошуку можливостей впровадження наступних пріоритетів. Водночас вони стали прикладом наслідування для сусідів, зауважила Оксана Цицюра. Територіальна громада одержала інструмент, який дозволяє їй реалізовувати свої права на участь в управлінні територією та вирішенні питань місцевого значення. Завдяки програмі частіше досягається порозуміння між різними соціальними групами для розв’язання ключових проблем села. Це справді унікальний досвід та унікальні можливості, наголосила вона.
Відрадно, що співпраця з програмою розвитку продовжується й надалі. Так, у вересні ц.р. райдержадміністрація та районна рада підписали тристоронню угоду з Програмою розвитку ООН з впровадження ІІ фази проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Заявки на участь у ньому з 22 рад подала 21. Конкурсний відбір пройшли чотири: Тинненська, Тутовицька, Костянтинівська та Ремчицька. Уже відомо, що мікропроекти двох громад (сіл Тинне та Цепцевичі), які вже брали участь у проекті, затверджені. З ними й ознайомили присутніх на форумі керівники громадських організацій «Случ» (с. Тинне) Микола Коток і «Зоря» (С. Цепцевичі) Людмила Мариніна. Громади, які цього року стали новачками, наразі завершують реєстрацію громадських організацій, вже створили ініціативні групи та провели установчі збори. Всі чотири громади працюватимуть у напрямку енергозберігаючих технологій.
Крім того, райдержадміністрація повсякчас підтримує місцеві ініціативи щодо пошуку найефективніших способів і методів вирішення конкретних проблем місцевого розвитку. Так, на розгляд чергової сесії районної ради винесли питання щодо затвердження районної програми підтримки та розвитку територіальних громад і місцевих ініціатив територіальних громад Сарненського району на період 2012-2015 роки, де будуть передбачені кошти на їх реалізацію.
Під час роботи форуму затвердили новий склад координаційної ради, очолює яку голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук, прийняли резолюцію.

Схожі матеріали

Чергове виїзне засідання колегії районної державної адміністрації відбулось на території Люхчанської сільської ради, до складу якої входять 5...
Минулого вівторка керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій різних форм власності, сільські...
Практичну частину виїзного засідання колегії РДА його учасники почали з огляду й ознайомлення з установами, що діють на території тутешньої сільради...
На нещодавньому засіданні колегії райдержадміністрації, на яке запросили керівників окремих служб, відділів, управлінь РДА, районних установ, сіль-...
У районі проживає 165 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У 64 з них померли батьки, а в 101 дитини, принаймні, один із батьків, а...