Back to top

Активність громади – велика сила

Костянтинівську сільську раду вже друге скликання очолює Роман Боровик, наймолодший із усіх сільських голів. Проте цілеспрямованості й завзяттю, вмінню грамотно та злагоджено вирішувати проблеми громади в нього варто повчитися й багатьом старшим колегам. Минулого четверга Роман Володимирович разом із керівниками діючих на території ради установ зустрічали членів виїзної колегії райдержадміністрації, що відбулась за участю голів РДА Анатолія Остапчука, районної та міської рад Миколи Драганчука й Сергія Євтушка, депутата районної ради Михайла Білецького, якому добре знайомі всі проблеми й здобутки закладів.

Саме жителі цих населених пунктів віддали за нього свої голоси на виборах, тому безпосередньо долучається до вирішення їх актуальних питань.
Костянтинівка, Іванівка, Орлівка – три населені пункти сільради, де проживає 2011 чоловік. За рік тут народилось 50 малюків, 259 дітей віком до шести років. Загальна площа території - 6023 га, з них 1026 га паїв орендує з метою вирощування зернових Михайло Чиж. Ще 128 га щороку використовує ДПТНЗ «Сарненський аграрний професійний ліцей». Тут висаджують, а згодом реалізовують населенню різноманітні овочі. Також діють товариства «Костянтинівське», «Кабалове», «Тріщава», діяльність яких спрямована на заготівлю лісової сировини.
Недарма члени колегії розпочали оглядини об’єктів із Орлівської ЗОШ І ст., адже це одна із найкращих шкіл у районі - заклад доброти, людяності, успіху. Директор Світлана Рибнік розповіла про здобутки учнів і педагогів, які спільною працею й талантами примножують хорошу славу освітнього осередку. У школі вже побували гості з різних регіонів та округів України, тут проводили всеукраїнську нараду за участю міністра освіти України, зустрічали делегації з Польщі та Білорусі. Майже 10 років тому почали заклад будувати за ініціативи та підтримки депутатів районної та міської рад Михайла Чижа, Анатолія Коріня, Володимира Берденка, Петра Дойчука, сільського голови Юрія Босого, тодішніх керівників краю Анатолія Остапчука та Олексія Хомича, громади. У 2006 він відкрив двері для гомінкої дітвори. Нині тут навчається 93 учні, класні кімнати оснащені сучасними обладнанням і меблями. Навчально-вихована робота базується на основі програми всебічного розвитку дитини «Крок за кроком». Також успішно й результативно працюють гуртки. Вироби прихильників флористики побачили в класних кімнатах і в коридорі, прикрашених картинами, виготовленими учнями. А як красиво тут навесні, влітку й восени. Юні квітникарі щороку висівають на шкільних клумбам різноманітні квіти, а допомагають їм у цьому вчителі й техпрацівниці Тетяна Мацелик й Ірина Кусковець. Школа розташована біля лісового масиву, тому з шкільної парти вчаться берегти довкілля. Учасники гуртків «Лісовичок» і «Зелений патруль» навідуються до лісу, де вивішують годівнички й шпаківні, таким чином спілкуючись із природою. Навчаються тут діти з сільської місцевості, тому охоче працюють на шкільних ділянках, де вирощують овочі. Згодом відвозять їх у Будинок милосердя для знедолених людей, дарують самотнім літнім громадянам і святкові концерти. Також відвідують гуртки комп’ютерної грамоти, «Hello, English», ляльковий, «Пошук», «Веселі нотки», «Юні олімпійці»… На заняття іноді навідується й сільський голова, та ще й з подарунками, як-от спортінвентар. До речі, він ще й заступник голови піклувальної ради, що діє школі. А головою обрали Миколу Морозюка, тож завжди допомагають директору реалізовувати хороші ідеї. Не стоять осторонь проблем закладу і батьки, голови РДА та районної ради Анатолій Остапчук і Микола Драганчук, а також Сергій Белеля, Руслан Цуман, Олег Жошко, Іван Тотовицький, Василь Пістоль, В’ячеслав Данильченко й ін.
У приміщенні цього закладу здобувають дошкільну освіту ще й 30 дітей-п’ятирічок. Колектив – це команда однодумців, які працюють на совість. І саме тому, як відзначив Анатолій Остапчук, завжди та всюди порядок. На першому поверсі маєтку поміщика Орлівського, де до недавнього часу навчалися школярі, вчителі, учні, та їх батьки й актив села облаштували невеличкий музей, а вже через рік на другому – кімнату української вишивки, тож нині тут багато народних експонатів, веселкових старовинних вишиванок.
У Костянтинівській ЗОШ І-II ст. від директора Галини Корінь дізналися, що заклад звели в кінці шістидесятих, навчаються тут у дві зміни 247 учнів, з них 63 - жителі Іванівки. Вихованці стають призерами всеукраїнських олімпіад, успішно беруть участь у районних і обласних конкурсах, у чому велика заслуга учителів. Гордістю школи є педагог-організатор Алла Дідик, яку в минулому році відзначили дипломом Міністерства освіти й науки України за участь у Всеукраїнському конкурсі «На кращу модель виховного простору» в номінації «Організатор виховної роботи в загальноосвітньому закладі». Гостей вразив спортзал, але аж ніяк не темно-синіми панелями та давнішнім розписом підлоги. Сьогодні, як зауважив Анатолій Остапчук, є широкий вибір різноманітних фарб, тому потрібно обирати сучасні. Тоді й діти охочіше йтимуть на заняття, і гості досвід перейматимуть.
У публічно-шкільній бібліотеці завідуюча Оксана Тасаж розповіла, що за рік отримали разом із періодикою понад 10 тис. примірників. Зібрали 2052 грн. платних послуг, за що придбали принтер і багатофункціональний ксерокс, а також 33 книги, ще 29 подарували читачі. Книгарня є переможцем програми «Бібліоміст», тож відповідно отримала комп’ютерну техніку та безкоштовний доступ до Інтернету, що також приваблює юних читачів. І з появою новітніх технологій, зауважила, зацікавленість до підручників у дітей не зникла. А щоб заохотити учнів до читання книг ще більше, використовує традиційні й інноваційні форми роботи.
За підтримки директора ДП «Сарненський лісгосп» Сергія Белелі облаштували біля школи дендропарк, а для учнів, за сприяння сільського голови, впорядкували футбольне поле. Нині багато школярів доїжджають до школи велосипедами, які, за поганою звичкою, ставлять абиде: під деревами, парканами чи приміщеннями закладів освіти. У Костянтинівській спеціально облаштували велосипедний майданчик. І для знаряддя техпрацівників: відер, швабр і ганчірок - виділили місце.
Активність громади – велика сила. У цьому переконав членів колегії Роман Боровик, ще коли вів мову про реконструкції декількох вулиць у Костянтинівці й Орлівці, бо зробили їх спільними зусиллями громади та сільради. І хоч сьогодні прийнято говорити, що про все повинна турбуватись лише влада, та якщо люди долучаються до вирішення актуальних проблем, завжди вдається здійснити більше. Першим зініціював ремонт вулиці Новоселів у центральній садибі її житель і сільський депутат Віталій Ковальчук. Відтак мешканці інших побачили, що зі спільних зусиль є дуже хороший результат, і також об’єднались. Таким чином вдалося покращити стан уже декількох вулиць, але на досягнутому ні сільський голова, ні жителі зупинятись не планують - у селах є ще над чим працювати.
Завдяки молоді: а саме Романа Конька, Ростислава Орешка, Ярослава Орешка і Віталія Орешка, а також Миколи й Романа Момотків - оновили вже й старий дерев’яний ФАП. У минулому році спершу замінили покрівлю, встановили водостічну систему, утеплили приміщення, фасад будівлі оббили сайдингом і благоустроїли територію, а в цьому зробили капітальний ремонт 4 кімнат. Сьогодні заклад, де люди можуть поправити здоров’я та придбати необхідні ліки, є окрасою села.
Народжуваність у Костянтинівці зростає, тому покращувати інфраструктуру - хороше рішення. І правильно залучати до вирішення актуальних проблем представників молодіжного середовища. У кожної молодої особи повинні бути активна громадянська позиція й тверді принципи. За такими людьми майбутнє України. Тож у перспективі Роман Боровик планує оновити приміщення ФАПу і в селі Іванівка. Його завідуюча Наталія Гутник розповіла, що огляд дітей педіатр проводить згідно з графіком, інструментарієм заклад забезпечений. Працює тут лише два тижні, до цього завідувала закладом медицини в Довгому.
Молодь, яка прагне змін і хоче бачити село ошатним, не стояла осторонь, коли постало питання реконструкції Будинку культури. Фінансування цієї сфери сумнозвісне, але спільними зусиллями оновили глядацьку залу та сцену, впорядкували кімнати для гурткової роботи, спортивних секцій, встановили настільний теніс, подбали, щоб було тепло, використовуючи енергоощадні та теплозберігаючі технології. Мешканці села, особливо молодь, досі пам’ятають якою була ця будівля ще декілька років тому. Сьогодні заклад стає схожим на центр відпочинку та дозвілля молоді. Творцями хорошої аури тут є безпосередньо і директор Лідія Шаруда, і художній керівник Алла Леончик.
Розростаються й села. Цьогоріч жителям ради видали 87 будівельних паспортів, бажаючих зводити індивідуальне житло з кожним роком стає все більше. Голубе паливо сьогодні мають мешканці Костянтинівки та Іванівки, на черзі - газифікація Орлівки. У новому році планують завершити реконструкцію приміщення ДНЗ с. Костянтинівка.
Багато вже зроблено, але в задумах невтомного Романа Боровика ще чимало хороших ідей, спрямованих на благо людей. Анатолій Остапчук подякував йому за відданість громаді, а разом із членами колегії оцінили роботу сільського голови як добру. Роман Боровик у свою чергу висловив слова вдячності людям, керівникам установ і працівникам сільради за розуміння й підтримку. Насамкінець розглянули інші питання, що стосувалися життєдіяльності територіальних громад, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Схожі матеріали

Чергове виїзне засідання колегії районної державної адміністрації відбулось на території Люхчанської сільської ради, до складу якої входять 5...
Минулого вівторка керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій різних форм власності, сільські...
Практичну частину виїзного засідання колегії РДА його учасники почали з огляду й ознайомлення з установами, що діють на території тутешньої сільради...
На нещодавньому засіданні колегії райдержадміністрації, на яке запросили керівників окремих служб, відділів, управлінь РДА, районних установ, сіль-...
У районі проживає 165 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У 64 з них померли батьки, а в 101 дитини, принаймні, один із батьків, а...