Back to top

Разом іти вперед, спільно долати перешкодити

Автор фото Василь Сосюк.

Минулого тижня голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук запросив до діалогу керівників промислових, будівельних підприємств і підприємців району.

У ході нарад розглянули економічний і соціальний розвиток Сарненщини за 2011 рік, перспективи на нинішній, обговорили та прийняли спільні рішення щодо вирішення нагальних проблем, що стримують промисловий розвиток району. У зустрічах взяли також участь начальники управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі Тетяна Єлісеєва, міжрайонної державної податкової інспекції Ярослав Мірковець, головний санітарний лікар райсанепідемстанції Олександр Войнелович, начальник Сарненської міжрайонної фінансової інспекції Дар’я Карпович.
Інформуючи про економічні показники, голова РДА зауважив, що промислові підприємства у досить важкий 2011 рік зуміли наростити виробництво на 11,9%. І це, в першу чергу, копітка робота керівників і колективів промислових підприємств, що діють на Сарненщині, які не тупцюють на місці, а успішно модернізують виробництво, оновлюють основні фонди. Що, звичайно, додає оптимізму на те, що й 2012 буде не гіршим. Та головне, сказав Анатолій Остапчук, що зуміли забезпечити виконання соціальних програм. Жителі Сарненщини отримали понад 500 млн. грн. згідно із програмами соціального захисту. Із поставленими завданнями успішно справились будівельні організації. Саме завдяки їх роботі завершили багато проектів, що чекали вирішення не один рік. Це реконструйовані й відремонтовані школи, дитячі садочки, заклади медицини, дороги… Загальний обсяг робіт становить понад 15 млн. грн. Є певні позитивні напрацювання і в сільськогосподарських підприємств краю. Відрадно, що район має неабиякі спортивні та педагогічні досягнення.
Та інформуючи про позитивні напрацювання, голова РДА не обходив гострих проблем, що мають місце як у виробничій, так і в інших сферах життєдіяльності краю, запропонувавши учасникам наради відверто обговорити їх, щоб разом знайти оптимальні шляхи вирішення. Адже з огляду на останні події, що відбуваються в країні, зокрема і з вартістю природного газу, що поставляється з Росії, необхідно шукати альтернативні види енергоносіїв, застосовувати енергоощадні технології, щоб економіка могла розвиватися й надалі. І працювати в цьому напрямку маємо разом, наголосив Анатолій Остапчук, адже тільки об’єднавши зусилля, зможемо здолати труднощі сьогодення, не замовчуючи й не приховуючи наболілих питань.
Перший заступник голови РДА Олексій Хомич детально проаналізував діяльність промислових і будівельних підприємств та організацій у 2011 році. Провідною галуззю в структурі промисловості була й залишається добувна, питома вага якої становить 62,1% в загальних обсягах виробництва за 2011 рік. У розрізі підприємств найбільші прирости досягнули на ТОВ «Завод металевих виробів», ЗАТ «Соснівський гранкар’єр», ТОВ «Селищенський гранкар’єр», Клесівське кар’єроуправління, ТОВ ККНК «Технобуд». А от зупинка ТОВ «Сарним’ясопром» призвела до спаду виробництва в харчовій галузі. Райдержадміністрація неодноразово зверталася до власників підприємства щодо відновлення виробництва, проте жодної відповіді не отримала, наголосив Олексій Хомич. Не вдалося зупинити спад і на ЗВП «Таврида», що розпочався з квітня 2011 року через відсутність харчування в навчальних закладах району. Загалом виробництво порівняно з 2010 роком зменшилося на 1,3 млн. грн., спад становить 18%.
Не досягнули приросту виробництва промислової продукції і в деревообробній галузі (спад до 2010 року становить 4,2%), наростило його лише ТОВ НДБ «Експорт» (на 5,6%). Серед основних причин керівники галузі називають нерентабельність продукції, яку в основному відправляли на експорт, через збільшення витрат на її виробництво (зокрема підвищення рівня заробітної плати, цін на пально-мастильні матеріали, тощо). У той же час ціни на продукцію підприємства не піднімали відповідно до укладених контрактів з іноземними споживачами. Серед наболілого назвали й роботу нелегальних пилорам, що діють у районі.
Стримує розвиток промислових підприємств і невідшкодований ПДВ, залишок якого на 1 січня ц.р. становить 18,6 млн. грн. Не вдалося досягти в добувній галузі росту прогнозованого показника на рівні 15% й через брак рухомого складу (залізничних вагонів) для транспортування щебеневої промислової продукції. Це спричинило на початку року вимушену зупинку окремих підприємств і накопичення залишків готової продукції на складах (ТОВ «Вирівський кар’єр», ТОВ «Селищенський кар’єр»). Не менш значимою є проблема вартості залізничного тарифу, яка впливає як на обсяги замовлень, так і на експортні поставки. Райдержадміністрація з свого боку зверталася до облдержадміністрації посприяти через відповідні міністерства та відомства у вирішенні всіх цих проблем.
Олексій Хомич наголосив, що при формуванні програм розвитку підприємств на 2012 рік, головним напрямком повинна стати подальша робота з оновлення основних виробничих фондів шляхом впровадження новітніх технологій з поліпшеними техніко-економічними показниками, зменшеною енерго- і ресурсоємністю виробництва, збільшення обсягів випуску й реалізації продукції, налагодження випуску нових її видів, активізація зовнішньоекономічної діяльності та нарощування експортного потенціалу.
Серед будівельних організацій найбільші обсяги робіт виконали ВАТ «Західметал», ВАТ «Сарненська ПМК-66» і ВАТ «Сарненська ПМК-81», ДП «Будсервіс» і ТзОВ «Топаз-ЛТД». Та поряд із позитивними показниками, будівельники повсякчас стикаються й з проблемами. В основному це - неоплачені замовниками роботи, що значно ускладнює їх подальшу діяльність. Адже змушені вишукувати кошти для виплати заробітної плати працівникам та сплати обов’язкових платежів. От всі разом і шукали спосіб, як уникнути таких непорозумінь надалі. А роботи будівельним організаціям, зазначив Анатолій Остапчук, вистачить. Адже у планах на рік 2012 – завершення будівництва другої черги школи в Тинному. Це буде сучасний навчальний заклад, де створять усі умови для якісного отримання знань понад 1000 учнів. Крім того, навіть за важкого фінансового року, в Сарнах розпочнеться будівництво спорткомплексу, наголосив голова РДА, уже відбувся тендер, передбачені й кошти в обласному бюджеті. Розпочнеться реконструкція дитячого садочка в Ремчицях, у чому пообіцяв посприяти й народний депутат України Петро Мельник. Не залишаться поза увагою й інші дошкільні, загальноосвітні та медичні заклади, дороги, запевнив Анатолій Остапчук, розширюватимуть і будівництво газопроводів до населених пунктів району.
Звичайно, щоб вдалося виконати намічене, сказав очільник краю, потрібно об’єднати зусилля влади, підприємств, підприємців і, звичайно, громад. Не уникати гострих питань, що повсякчас підкидає сьогодення, а прагнути вирішувати їх разом. Для чого й потрібні ось такі відверті розмови, коли влада чує і хоче допомогти.

Схожі матеріали

Чергове виїзне засідання колегії районної державної адміністрації відбулось на території Люхчанської сільської ради, до складу якої входять 5...
Минулого вівторка керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій різних форм власності, сільські...
Практичну частину виїзного засідання колегії РДА його учасники почали з огляду й ознайомлення з установами, що діють на території тутешньої сільради...
На нещодавньому засіданні колегії райдержадміністрації, на яке запросили керівників окремих служб, відділів, управлінь РДА, районних установ, сіль-...
У районі проживає 165 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У 64 з них померли батьки, а в 101 дитини, принаймні, один із батьків, а...