Back to top

Виплату коштів вкладникам «Сбербанка» колишнього СРСР планують розпочати в червні

Відповідно до доручення Президента України Віктора Януковича Ощадбанк розпочав підготовку для проведення компенсаційних виплат вкладникам «Сбербанка» колишнього СРСР. Як вона здійснюється в районі, ведемо мову з керуючою Сарненським територіально-відокремленим безбалансовим відділенням (ТВБВ) 10017/0113 Світланою БОГДАНЕЦЬ.

- З 2 квітня розпочалась актуалізація даних вкладників колишнього СРСР. Вона здійснюється стосовно тих громадян, які не отримали впродовж 2008-го компенсаційні кошти в межах проіндексованих заощаджень, але не більше ніж 1000 гривень на одного вкладника, та дані про яких внесено до «Реєстру вкладників заощаджень громадян» до 1.01.2012 р. Нагадаю, що уточнення даних триватиме до 20 квітня. Крім того, хто зателефонував у Київ (безкоштовно зі стаціонарних телефонів 0800212000 або +380443642122, за тарифами Укртелекому), їм повідомили день і години, коли потрібно прийти в Ощадбанк. Фінансисти підрахували, що кожну людину обслуговуватимуть 20 хвилин, щоб уникнути ажіотажу та черг.
- А якщо людина з певних обставин у визначений час не з’явилась?
- Тоді вона знову зобов’язана звернутись за вже названими телефонами. До слова, лінія працюватиме з 9.00 до 18.00 без вихідних. Актуалізацію можна здійснити і на сайті: www.oschadnybank.com, розмістивши інформацію про вклади, й отримати відповідь на свою електронну адресу.
- Світлано Михайлівно, після цього клієнт у свій день і час приходить в установу. Які документи мають бути з собою?
- Насамперед, паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер і ксерокопії цих документів, ощадна книжка за компенсаційним рахунком. У банку здійснюється звірка даних вкладника, внесених у реєстр у 2008 році, з нинішніми. А саме: дата та рік народження, дата видачі паспорта тощо. Якщо проблем немає, вкладник заповнює анкету-доручення й отримує повідомлення про день і час, коли він одержить Національну картку і, звичайно, зніме з неї готівку.
- А якщо приходить не власник ощадкнижки, бо вік 80 і більше не завжди дозволяє це зробити, а хтось із його рідних?
- Тоді треба мати довіреність. У місті її можна оформити в нотаріальних конторах, будинкоуправління надасть довіреність соціально незахищеним, одиноким людям похилого віку. В населених пунктах – у сільських і селищних радах за місцем проживання. Якщо ж хтось у цей час перебуває на стаціонарному лікуванні, довіреність може засвідчити головний лікар установи охорони здоров’я.
- Ми обговорили моменти, коли всі дані при звірці співпадають. А якщо є розбіжності?
- Контролер Ощадбанку здійснить виправлення і передасть поправки в Київ. А людині, повторюю, після цього треба буде дізнатись за телефоном чи на сайті, коли прийти знову. Якщо особа змінила прізвище, чи в неї інша дата видачі паспорта, приймались судові рішення, необхідно надати відповідні документи.
- Світлано Михайлівно, для того, щоб у читачів не виникало згодом багато запитань, скажіть, а якщо хтось у 2008 вже отримав свою тисячу?
- Компенсація в розмірі тисячі гривень виплачується на одну ощадну книжку. Тобто, хто скористався цим у 2008-ому, в нинішньому не має змоги її отримати.
- Якщо хтось загубив ощадкнижку, можна пройти актуалізацію даних у цьому випадку?
- Можна, написавши заяву про її втрату.
- Якщо в когось є ощадкнижка, але він зараз проживає в іншій місцевості?
- Є можливість перевести вклади з одного міста в інше на території України. Але оскільки ця процедура займає майже місяць, у цьому випадку краще приїхати й зробити уточнення на місці.
- Чи буде відновлене внесення даних про вкладників у «Реєстр вкладників заощаджень громадян»?
- Так, планується з 1 вересня поточного року його продовжити, адже нині ця процедура призупинена.
- Чи дійсні довіреності, видані у 2008 році?
- Ні. Сьогодні існує форма, якою забезпечені всі сільські, селищні ради, що передбачає актуалізацію даних вкладників «Сбербанка» колишнього СРСР.
- Якщо є декілька ощадних книжок, відкритих у різних установах банку, чи можна бслуговуватись в одному відділенні?
- Так. У тій установі банку, де відкритий, принаймні, один із компенсаційних рахунків. Актуалізація даних здійснюється по кожному з них, але в першу чергу по рахунках, відкритих в установі банку за місцем звернення вкладника. Виплати також здійснюватимуться за компенсаційними рахунками, відкритими в цій же установі банку.
- Світлано Михайлівно, назвіть фінансові установи, які на сьогодні здійснюють уточнення даних вкладників на території району та міста?
- Сарненське ТВБВ 10017/0113 по вулиці Широкій, 10017/0117 - у приміщені управління Пенсійного фонду України, 10017/0126 - колишній банк «Україна», що по вулиці 17 Вересня, ТВБВ 10017/0116 – у Степані, 10017/0115 – у Клесові, 10017/0118 – у Великому Вербчому.
- Дякую, Світлано Михайлівно, за інтерв’ю. Будемо сподіватись, що, дотримавши трьох основних етапів (актуалізації даних, звернення в банк та отримання національної картки із зарахованими на неї компенсаційними коштами), всі вкладники отримають по тисячі гривень.
Розмову вела Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...