Back to top

Соціальний пакет – обов’язковий

Минулої середи під головуванням Миколи Драганчука пройшло засідання тринадцятої сесії районної ради шостого скликання.

В її роботі взяли участь голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Анатолій Остапчук, начальники управлінь, відділів РДА, керівники установ, підприємств та організацій району, сільські, селищні голови, представники прокуратури та засобів масової інформації.
На порядок денний винесли понад 30 питань. Перед початком роботи голова районної ради традиційно привітав депутатів, які в міжсесійний період відсвяткували свої дні народження та з цієї нагоди разом з Анатолієм Остапчуком вручили їм квіти.
Оскільки всі питання детально опрацювали на засіданнях постійних комісій, то в ході пленарного - на сесії - обранці громад працювали досить злагоджено й оперативно. Результатом такої конструктивної роботи стало затвердження змін до районного бюджету та низки програм. Зокрема розвитку та збереження архівних фондів на 2012-2015 роки, поліпшення якості обслуговування платників податків шляхом створення відповідних центрів і збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань (2012-2016 роки). Про важливість останньої свідчить той факт, що лише впродовж минулих років у районі реєструється від 36 до 52 випадків інфаркту міокарда, майже 200 гострих порушень мозкового кровообігу у 2011-ому. Третина осіб, які перенесли інсульт, працездатного віку, а тільки 10 відсотків серед тих, хто вижив, повертаються до попередньої активності. Серцево-судинні захворювання серед інших на першому місці та є причиною смерті (дві третини) й інвалідності. Реалізація програми сприятиме підвищенню тривалості та якості життя та зниженню летальності від гострого інфаркту міокарда вдвічі.

Заслухали та взяли до відома
На засіданні заслухали та взяли до відома звіти про виконання програм поліпшення утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, охорони навколишнього середовища, підтримки та розвитку територіальних громад і їх місцевих ініціатив, інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, зрізання аварійно-небезпечних дерев, ремонту мостів і понтонно-мостових переправ сільських населених пунктів, поповнення бібліотечних фондів Сарненської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек, розвитку культури Сарненщини, відпочинку й оздоровлення дітей на 2009-2013 роки.
Депутати затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, про що інформував начальник управління Держкомзему в районі Роман Зінчик. Внесли зміни до рішень районної ради та зняли з контролю ті, що виконали чи втратили чинність. Одноголосно підтримали кандидатуру Івана Вахнюка на посаду директора КП «Інформаційно-комп’ютерний центр» на умовах контракту строком на один рік. Прийняли інші важливі рішення, направлені на розв’язання найважливіших проблем розвитку району, забезпечення ефективного використання фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів.

Обговорили депутатські запити
Одні зняли з контролю, інші – залишили, як і протокольні доручення із зауваженнями та пропозиціями, висловленими представниками громад на пленарних засіданнях 10 та 11 сесій ради. Серед них Руслана Серпенінова (виділення коштів на придбання додаткових лавок у дитячу поліклініку КЗ «Сарненська ЦРЛ»), Івана Тотовицького (благоустрій території навколо магазину на дослідній станції, виділення коштів на проведення ремонтних робіт покрівлі будинку культури села Кричильськ), Володимира Банацького (перевезення шкільним автобусом учнів 10-11 класів села Одринки до Коростської ЗОШ І-ІІІ ступенів і додому), Ніни Жилки (заміна 10 вікон у спортивній залі Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів), Дмитра Якимця (якість напруги в Кам’яне-Случанському), Віктора Коротчука (фінансування місцевих пожежних команд), Віктора Савчина (заміна шкільного автобуса, який перевозить дітей із Гути-Перейми в Немовичі, на такий, що має більшу пасажирську місткість), Володимира Банацького (очищення меліоративного каналу в селі Одринки).
Підтримали письмові запити Олексія Лавора (впровадження в навчальних закладах викладання курсу «Основи християнської етики»), Віталія Годунка (вирішення низки проблемних питань з ремонту та благоустрою Карасинської ЗОШ І-ІІ ступенів). Також усні - Василя Іванюка (щоденний контроль працівниками районної санітарно-епідеміологічної станції овочевої продукції, що завозять на ринок хаотично, на вміст нітратів), В’ячеслава Данильченка (ефективне використання водних об’єктів).

Долучитись до соціальних програм
Щодо ефективного використання водних об’єктів, як і під час погодження надання ТОВ «Вирівський гранітний кар’єр» офіційного дозволу на користування надрами для геологічного довивчення родовища «Вирівське-2», за яким звернувся його керівник Анатолій Слобоженюк, голова райдержадміністрації повів мову про так званий соціальний пакет - відповідальний підхід до ведення бізнесу, який робить приватний підприємець чи організація, приймаючи рішення або здійснюючи інвестиції, що підтримують соціальні ініціативи, спрямовані на підвищення добробуту громад чи захист довкілля. Таким чином вони долучаються до соціальних програм органів місцевої влади, налагоджують партнерські стосунки з громадськими організаціями, допомагають безпосередньо нужденним громадянам та інше.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Коханевич проінформувала присутніх про внесення змін до районного бюджету на 2012 рік, за які депутати проголосували одноголосно. Так, рішенням сесії обласної ради збільшений обсяг додаткової дотації з державного бюджету на оплату праці робітників бюджетних установ на суму 3032,8 тис. грн. Вона буде спрямована на галузь охорони здоров’я, щоб забезпечити фонд заробітної плати на листопад. Тетяна Михайлівна роз’яснила також, як будуть розподілені ще 200 тис. грн. між сільськими радами (з них 100 тис. грн. - Степанській селищній). Крім того, із спеціального фонду обласного бюджету район отримав іншу субвенцію в сумі 100 тис. грн. - на капітальний ремонт клубу села Катеринівка Немовицької сільської ради. Ефективний перерозподіл фінансів у галузі освіти дозволить, крім запланованих заходів, здійснити капітальний ремонт системи опалення Костянтинівської ЗОШ І-ІІ ступенів.
Проект «Про недопущення закриття та реорганізацію районних комунальних закладів у галузі освіти й охорони здоров’я» презентував депутат фракції «Фронт Змін» Дмитро Якимець, який викликав протилежні думки при його обговоренні, в якому взяли участь Тетяна Сухарева, Олексій Лавор, Олександр Юркевич і Микола Костецький.
Депутати прийняли позитивні рішення щодо звернень до Президента України Віктора Януковича з вимогою звільнити Дмитра Табачника з посади міністра освіти й науки, молоді та спорту України; до Кабінету Міністрів, Генеральної Прокуратури, Міністерства юстиції, Державної податкової адміністрації щодо загрози втрати територіальної цілісності України та захисту дубляжу іноземних фільмів українською мовою. На думку депутатів, запровадження останнього стало одним із знакових здобутків українського громадянського суспільства. Тому перешкодити сьогодні його зникненню може тільки спільна, скоординована та дієва позиція українців, яка має проявитися в рішучому протесті проти українофобських дій влади та бойкоті російськомовного продукту. З цього приводу з промовою до колег звернувся Володимир Банацький.
У «Різному» депутати районної ради цікавились, у чиїй власності перебувають школи (Володимир Банацький); чому не можна записатись на прийом до лікаря по телефону (Дмитро Якимець); невідповідністю нормам облаштування залізничного переїзду в Немовичах (Віктор Савчин); як замінити стовпи ліній електропередач? Олександр Мельник, який разом з іншими підтримав пропозицію Анатолія Остапчука про соціальний пакет, висловив стурбованість екологічною ситуацією на території розміщення щебеневих заводів, де населення частіше хворіє на онкологічні захворювання. Запропонував провести моніторинг викидів пилу підприємствами. В’ячеслав Данильченко ознайомив учасників зібрання зі зміненим графіком руху поїздів, тривалістю їх стоянок та цінами на квитки.
Завершуючи засідання, голова районної ради Микола Драганчук відзначив організованість депутатського корпусу та подякував за роботу.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
коли є розуміння й бажання працювати на користь громади Минулої п’ятниці депутати районної ради зібралися на пленарне засідання чергової шостої...