Back to top

Наркотикам – надійний заслін

поставили працівники райвідділу міліції

Сьогодні прогресивна світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками і їх незаконним розповсюдженням. З цього приводу зустрілась із заступником начальника Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області по слідству, підполковником міліції Володимиром МІЩЕНЕЮ.
- Володимире Петровичу, за підсумками роботи в І кварталі ц.р. Сарненський райвідділ міліції посів друге місце в області. Певно, це насамперед заслуга слідчих?
- Я б так не узагальнював. Адже, крім слідчих, над розкриттям злочинів і їх попередженням працюють і оперуповноважені, і дільничні інспектори міліції, і їхні помічники. Словом, усі ланки одного ланцюга – колективу райвідділу міліції. Проте Ваша думка про неабияку роль слідчих у цьому кропіткому процесі має законні підстави: завдяки високому професіоналізму моїх підлеглих за травень-червень цього року порушили 6 кримінальних справ за злочини проти довкілля. Маю на увазі незаконне видобування бурштину. Прикро, та місцеві старателі не зважають на розмір штрафних санкцій, що сягають подекуди 10 тис. грн., і продовжують переступати закон.
За цей період порушили 4 кримінальних справи проти новітніх варварів, які своїми злочинами ставлять під загрозу життєдіяльність усього міста. Ні, зовсім не кришки від люків каналізаційних колодязів маю на увазі. У райцентрі з’явились метикуваті крадії, які в різних місцях на території Сарн розкопують водогінні та каналізаційні труби, розбивають запасні водогони заради власного збагачення.
- Тобто демонтовані труби осідають у пунктах металобрухту. І що, на власників нема ніякої управи?
- Ну чому ж нема? Незаконні операції із металобрухтом повсякчас перебувають у полі зору міліції. Скажімо, за травень-червень ц.р. порушили 4 кримінальні справи та, крім цього, припинили діяльність ще трьох пунктів з приймання брухту металів, їх власників притягли до адміністративної відповідальності.
- Що скажете з приводу розповсюдження наркотиків?
- Скажу, що з розповсюдженням і зберіганням наркотичних засобів і прекурсорів небезуспішно боремося. Наприклад, тільки в поточному місяці порушили дві кримінальні справи за зберігання наркотичного засобу – марихуани. А покарання за такий злочин чинне законодавство передбачає доволі суворе – щодо трьох років позбавлення волі.
Днями затримали жителя райцентру Артура Х., який серед білого дня займався збутом важкого наркотика – амфітаміну. Нині триває досудове слідство, щодо затриманого суд обрав запобіжний захід - тримання під вартою. Проти нього порушена кримінальна справа за ст. 307 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає до 10 років позбавлення волі.
- Подейкують, з ігровим бізнесом боротися марно…
- Подейкують неправдиво, запевняю вас. Ось, приміром, усупереч чинному законодавству підпільно почав функціонувати черговий клуб на території міста. Проте, як кажуть, недовго музики грали: працівники райвідділу міліції припинили його діяльність, вилучили 16 ігрових автоматів. Нині проводимо дослідчу перевірку.
- Володимиру Петровичу, 1 липня ваше професійне свято – День слідства. Слідчому відділенню є що святкувати?
- Безперечно. У відділенні працюють 9 слідчих, образно кажучи, це переплав досвіду й молодості - 50:50. Досвідчені майори Світлана Шило, Ігор Магрело, капітан Руслан Абрамчук, Марія Рябухіна, Тетяна Зелінська повсякчас допомагають юному поповненню. Кожен відповідає за визначену ділянку роботи, має спеціалізацію, тому важко когось виокремити. Натомість можу констатувати спільний результат – розкрили замах на вбивство в с. Довге, де на побутовому грунті один односелець завдав іншому тяжких тілесних ушкоджень. На щастя, потерпілий залишився живий, однак нині його тримають під вартою, а санкція статті 115 Кримінального кодексу України, за якою порушили кримінальну справу, передбачає від 7 до 15 років позбавлення волі. От і подумайте, чи варто пити горілку і штрикати ножем односельця за таку дрібницю, як велосипед…
А нещодавно порушили кримінальну справу проти любителя річної риби. Кажете, за це не судять? Ще й як судять, якщо її глушити! Ось і наш фігурант, житель с. Немовичі, змайстрував саморобний вибуховий пристрій з цією метою. Проте поласувати карасями в сметані підпільному піротехніку не вдалося: на березі водойми його разом з «бомбочкою» затримали правоохоронці, порушили кримінальну справу. Тепер «рибалці» загрожує від 2 до 5 років позбавлення волі.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...