Back to top

Удовине щастя

У дитинстві Людмила Жакун не задумувалась над тим, коли вийде заміж і скільки хоче мати дітей. Їх у матері було четверо – три сестри й брат.

Так розпорядилася доля, що одна з них знайшла чоловіка в Сарнах, друга – в Києві. А брат залишився в Удрицьку Дубровицького району, де Люда й народилась. Коли дівчинці ледве виповнилось 16, померла мама. Незабаром не стало й батька. Приїхала в райцентр до Олі, тут закінчила 9 класів у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4. Микола, з яким познайомилась, жив недалеко від родичів. Почали зустрічатись, згодом вирішили бути разом. Поселилися в хатинці в селі Убереж, де зараз можна нарахувати 20 будинків. Не мали великих статків, аби справити весілля, та вони про нього й не мріяли. Просто любили один одного. І від того кохання з’являлися один за одним сини. Нині найстаршому Артему - 13. Він навчається в Полянській ЗОШ І-ІІ ступенів, найбільший мамин помічник. Дмитро – четвертокласник, а Владислав піде в 1-й. Максимальної уваги вимагає 8-місячний Віталик. Але останнього сина батьку так і не судилося побачити. У квітні виповнився рік, як його не стало.
«Раптово заболіла голова, - розповідає дружина, - три дні був у комі. А потім помер. Сказали лікарі, що в голові була пухлина…».
Молода жінка рано овдовіла, залишилась одна з дітьми на руках. Допомагають рідні - і свої, і чоловікові. Не забуває невістку й мама покійного – Тетяна Бігун. Адже Люда в господарстві й корову тримає, і коней, яких Артем уже може запрягати. Знайома, побачивши, як вона бідкається, запропонувала звернутись за допомогою в корпорацію «Братерство без кордонів». Довго не могла наважитись. А тепер перебуває під постійною опікою координатора місії Сергія Сороки, незважаючи на те, що таких сімей за програмою «Family to family» («Сім’я для сім’ї») в нього 117. Іноземна родина, перейнявшись проблемами, умовами проживання українського сімейства, взяла участь у стаціонарному будівельному проекті. В обов’язки корпорації входить знайти спонсора і вже через нього вирішувати необхідні питання. Людмила Іванівна та її четверо малолітніх діток ледве перезимували суворі морози в літній кухні, де двері відчиняються одразу в кімнату. Тож Віталик неодноразово хворів. Нині радіють дітлахи перемінам, що відбуваються в домі. Чимало гарних слів висловили на адресу не лише Сергія, а й Володимира Хомича, менеджера офісу Сарненського відділення корпорації.
Візит у родину змусив багато про що задуматись. Одні подружжя роками мріють про бажане поповнення. Іншим, як Людмилі й Миколі, Бог послав чотирьох (аби доля була прихильною до них). 15 років прожили разом, не зареєстровані в офіційному шлюбі, переконані, як сказала молода багатодітна мама, що штамп у паспорті нічого змінити не може, якщо є кохання.
Координатор Сергій
117 сім’ям, якими опікується Сергій Сорока, також пощастило. Насамперед тому, що він дуже любить дітей, яких у самого п’ятеро. Як фельдшер, знає: пологи для жінки є свого роду травмою, емоційним перевантаженням. Тому, коли його Людмила народжувала сина після 4-х доньок, брав участь у процесі, що тепер називають партнерськими пологами. Адже половинці набагато легше, коли поруч найрідніша людина. Вважає необхідною й психологічну підготовку, одно слово, підтримує всі інновації, що відбуваються в пологовому відділенні лікарні, де акушеркою в родильному залі працює його дружина. Найбільше любить його донечка Лілія, якій виповнився 1 рік 8 місяців. Не відпустить на роботу, поки разом не вип’ють чаю з бутербродами. Останні дуже смачні, бо ж готує їх сам татусь.
Сергій надає перевагу, як він каже, справжній медицині, з якою не розлучається. У слово «справжня» вкладає особливий зміст: треба реагувати негайно! Такими є його чергування в травматологічному пункті КЗ «Сарненська ЦРЛ». Під час останнього привезли 4-літнього хлопчика, обличчя якого покусав сусідський собака.
У день, коли Людмила Жакун приїхала в райцентр поїздом, щоб потрапити з малям на прийом до дитячого лікаря, додому їх відвіз Сергій власним автомобілем разом із продуктовими пакетами. Останні родина отримує кожні два місяці, кожен третій – гігієнічний (засоби для прання, миття тощо). Із задоволенням хлоп’ята демонстрували привезений будівельний матеріал на облаштування нового житла. Найбільше захоплення викликала білосніжна душова кабінка. Крім того, у кімнаті, де зберігаються облицювальна плитка, вакуумний насос, вапно, шпаклівка, фарба, гіпсокартон, ластівка, що залітає через кватирку, під стелею вивела пташенят. Це означає, що життя триває. І кожна людина, отримавши цей дар Божий, заслуговує на щастя.
Марія КУЗЬМИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Радісно світилися очі жінок поважного віку, коли слухали дзвінкі голоси юних гімназистів, які завітали в Сарненське відділення соціально-побутової...
Як важко залишитись у хворобі самому, без підтримки рідних і близьких. Та як радіємо, коли приходить одужання. Весь світ здається прекрасним. Але,...
Інваліда 1 групи Тамару Кирдій хвороба позбавила можливості ходити, але не зламала духовно, бо в малюванні й особливо в поезії знаходить відраду,...
упродовж декількох років дарують керівник Будинку милосердя Віра Цуман зі своїми підлеглими одиноким немічним людям На цьому жінка не зупинилася:...