Back to top

Тинняни зустріли депутата-земляка хлібом-сіллю

Автор фото Василь Сосюк.

І вели мову про школу, дорогу й електрифікацію

Почувши про приїзд народного депутата України Павла Сулковського, чимало тиннян, як сказав голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук, небайдужих до долі села, зібрались у залі місцевого навчального закладу, щоб особисто побачитися зі своїм благодійником і меценатом. Адже саме він піклувався про виділення коштів із державного бюджету (7 млн. грн.) для будівництва його другої черги. Старшокласники зустріли Павла Гнатовича хлібом-сіллю на вишитому українському рушнику та словами вдячності.
Життя не завжди складається так, як хочеш. І перед Богом усі рівні, незалежно від віку та професії. А коли на життєвому шляху людина зустрічає тяжкі випробування чи хворіє, то тоді не важливо, чи ти простий робітник, чи приватний підприємець, чи депутат Верховної Ради. Не обминула недуга й Павла Сулковського. Лікарі на 4 години зупинили його серце через операцію на ньому, яка тривала 8 годин. 5 січня у чоловіка залишався один шанс із 100 вижити. «Не доведи Господи, щоб щось подібне сталося з вами чи вашою родиною, - сказав Павло Сулковський. - Через те й не «поборовся» за школу, й на будівництво не отримали жодної копійки». Через півроку народний обранець знову повернувся до роботи, зробив перший прийом у Рівному (50 чоловік), відвідав Рокитнівський і Сарненський райони. Запевнив своїх земляків, які тут проживають, що хоч би де він був, у парламенті чи на іншій посаді, завжди допомагатиме, аби покращити їхнє життя. Бо в той час, коли населення України зменшується, тут щороку народжуються діти.
Йому часто кажуть: «Раніше я тебе лише поважав, а тепер ще й люблю, бо ти говориш те, про що думаєш». Павло Сулковський переконаний: якщо потрапив у Верховну Раду, будь ласка, трудись над законами. І непосидючий енергійний депутат, який має бажання й душу, біотоками й інтуїтивно відчуває, як живуть і бідують села, ніколи навіть не піде у відпустку, що часто й робив. Недарма люди кажуть: де зустрічається поліщук, з ним тяжко працювати, але легко жити. Бо не буває простого життя без наполегливості. А найголовніше - якщо в душі закладені чесність, порядність, справедливість, тоді й результати такої праці відчутні.
Розмірковував депутат і про дітей - майбутнє країни. Ні Росія, ні Америка, ні Європа не побудують нам останнього, сказав він, окрім нас самих. І кожна сім’я-родина має подумати конкретно як про свою малечу, так і державу, в якій вона живе. 80 млрд. доларів перерахували за зовнішні борги попередніх років (не отримавши за останні 2 роки від МВФ нічого).
До слова, згідно з останніми повідомленнями ЗМІ, директори Міжнародного валютного фонду підтримують план економічних реформ Президента України, що направлений на сприяння економічному росту, покращання ділового клімату й залучення інвестицій. Досягнення цієї мети неможливе без об’ємних структурних реформ, у тому числі зміцнення системи державного управління та дальшої приватизації. Як пам’ятаєте, шановні читачі, ще раніше рада директорів фонду закликала Україну до поступового поліпшення платіжної дисципліни, підвищення тарифів на газ i тепло. На думку МВФ, останнє, поряд з iнвестицiями у внутрішнє виробництво енергоносіїв, дасть змогу збалансувати попит i пропозицію на них. Важливими напрямами енергетичної стратегії України також мають стати енергоефективнiсть i поліпшення системи субсидування незахищених верств населення, вважають у МВФ. Вимоги підвищити ціну на газ для населення на 50% неприйнятні, переконаний Президент України Віктор Янукович. За його словами, ця вимога не може бути виконана. «Ми з цим не погодились і ніколи не погодимось», - підкреслив він. Віктор Янукович упевнений, що саме з цієї причини Україна не одержала кредит МВФ. «Але, як кажуть, що би Бог не дав - усе на краще», - вважає Президент. Крім того, він нагадав, що Україні в минулому році вдалося скоротити розмір зовнішнього боргу. Поряд із цим, заявив, що країна скоротить закупки російського газу у зв’язку з його високою ціною.
Село із населенням 4 тис. 500 жителів потребує, як повітря, хорошої дороги. Про своєрідність Тинного, в якому проживає чверть століття, говорив і перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Хомич. Тут є дві школи. Як у столиці Угорщини, Будапешті, річка протікає через середину населеного пункту. Двоє людей досягли звання Герой соціалістичної праці. Члени найбільшої будівельної бригади зводили приміщення як Рівненської облдержадміністрації, так і багатьох об’єктів за кордоном. Господарство з найменшою кількістю землі не лише живе й працює, а й сплачує податки в розмірі 700-900 тис. грн. Місцеві лісництво, споживче товариство, лікарня, поліклініка - усі працюють. Це село, яке не лише споживає, а й у міру своїх можливостей віддає, сказав Олексій Максимович. І в той же час, якби не школа, не можна пригадати жодного будівництва за кошти державного бюджету в попередні роки.
Присутні піднімали проблеми ремонту сільського відділення зв’язку, електрифікації цілого мікрорайону новозбудованих осель, безгосподарних ліній електропередач. До громади долучились і сільський голова Олександр Шмалюх, і директор Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Любов Шутько. Любов Михайлівна щиро подякувала народному депутатові, попрохала не залишати місцевих мешканців наодинці з їхніми проблемами, а вони, у свою чергу, проситимуть у Бога для нього здоров’я й завжди будуть раді бачити його знову.
Оглянув Павло Сулковський і новозбудовані майбутні приміщення шкільної їдальні та спортивної зали, подібній якої немає, мабуть, в області. Побував і в Тинненській дільничній лікарні. Коли буде завершено будівництво навчального закладу, на яке потрібно ще 22 млн. грн., можна буде одразу вирішити питання дитячого садочка, в якому розмістяться 300 дошкільнят.
Неодноразово впродовж толерантної зустрічі, в якій також взяв участь і голова районної організації Партії регіонів Андрій Циганенко, звучала думка про увіковічення імені Павла Сулковського в Тинному.
Марія КУЗЬМИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

У НВК «Школа-колегіум» м. Сарни школярі вивчають польську мову. Нещодавно, під час тижня зарубіжної літератури, у навчальний заклад завітала консул з...
«Відправляючи дітей на спортивні змагання в Польщу, ви робите великі інвестиції в їх майбутнє», - такими напутніми словами зустрів міський голова...
Минула п’ятниця була насиченим днем в історії регіону. Адже краяни відзначали 70-ту річницю створення Рівненської області 4 грудня 1939 року...
Позавчора в Сарни завітав голова Народного руху України, колишній міністр закордонних справ Борис Тарасюк. Представляючи іменитого гостя та його...
Любити ліс – означає любити батьківщину, країну, в якій живемо. А є чимало людей, для яких збереження та примноження лісового багатства – справа...