Back to top

Село Кузьмівка живе, бо є в ній господар

Фото автора.

Кузьмівка – центральне село Кузьмівської сільської ради. Крім нього до її складу входять Підгірник, Яблунька, Волоша. 27 вересня, коли церква святкувала день Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього, на території ради відбулося виїзне засідання колегії райдержадміністрації.

Незважаючи на те, що село пережило нелегкі часи, кузьмівчани ревно бережуть надбання предків, їх традиції, місце, де народилися, піклуються про прийдешні покоління. Про що з гордістю й любов’ю розповів сільський голова Михайло Трофимчук і в чому переконались учасники колегії.
Бюджет сільської ради по власних доходах загального фонду виконали на 129%, тобто при затвердженому з урахуванням змін плані 138,5 тис. грн. фактично надійшло 178,7 тис. грн. (або додатково отримали 40,2 тис. грн.). У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження в цілому збільшились на 71,7 тис. грн. (67%). Завдяки тісній співпраці завідуючих ФАПів з сільською радою в кузьмівському замінили вхідні двері, а у фельдшерсько-акушерському пункті села Яблунька встановили нові та 4 вікна на веранді, відремонтували веранду медичного закладу села Волоша. Крім того, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету зробили поточні ремонти доріг по вулицях Пеньківській в Яблуньці та Новій у Кузьмівці.

Про паспорт ради, музей та ювілей
З допомогою спонсорів у Кузьмівській ЗОШ І-ІІ ступенів замінили 4 дверей, а в приміщенні початкової школи - 2 вікна на енергозберігаючі. Відкрили другий комп’ютерний клас (11 комп’ютерів), кабінет фізики обладнаний сучасним плазмовим телевізором і комп’ютером. При вході в школу на видному місці привертають увагу паспорт та інформація про традиції закладу, про які розповіла також директор Тетяна Вєтрова. До слова, голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук пообіцяв особисто преміювати того сільського голову, який першим якісно зробить паспорт сільської ради й державну атрибутику.
Гостей щиро зустріли господарі з піснями, оберегами, що подарували, театралізованою виставою відновленої ярмарки та екскурсією, яку провела другокласниця Вікторія в шкільному музеї. Вчитель української мови та літератури Поліна Оліфер розповіла, що він виборов 3 місце у І Всеукраїнському конкурсі громадських музеїв, а грамоту вручив Герой України Петро Тронько. Музей нагадує сільську хату, бо саме вона є тим земним раєм, як сказала Поліна Кирилівна, в якому прозвучав найвищий гімн на землі – колискова матері.
Завідувачка Волошанською початковою школою Ніна Онищук запрошувала на навчання всіх бажаючих дітей із Короста, Великого Вербчого, Кричильська. Тут - гарні ліс і річка, і село, але, на жаль, не вистачає учнів.
А от у сільському клубі не можуть пригадати, коли був останній концерт: на 8 Березня чи День Перемоги. Можна, звісно, сказати, що ніхто не приїжджає з концертами та й люди тут переважно пенсійного віку, тож неохоче збираються на заходи. А де ж власна ініціатива?
До сусідів у яблунський заклад культури приїжджають і з Кузьмівки, й Костополя. Вміють заробляти й гроші, розповіла завідувачка Ніна Дудчик. Часто навідується дільничний інспектор міліції, а найголовніше (дівчата, зверніть увагу) тут дуже багато хлопців. Пам’ятаєте, як у тій пісні: «Потому что на 10 девченок по статистике 9 ребят»? Так от, тут на кожну представницю прекрасної статі по 4 парубки.
Яблунська ЗОШ І-ІІ ступенів, яку 26 років очолює мудрий педагог Олена Левчук, у січні 2013 святкуватиме свій 50-літній ювілей. Розташована вона у мальовничому куточку Сарненщини, де 25 дітей навчає 6 учителів. Але які вони всі дружні! Якщо треба щось зробити – то всім миром. Про це свідчить чистота території і затишок у класах і світлиці. Тут ніхто не пропускає уроки просто так. А ще всі після закінчення Альма-матер здобувають середню освіту й професію в Сарнах, Костополі та Рівному.

У дитячому садочку вирощують власні овочі
Завідувачка кузьмівським ДНЗ «Пролісок» Наталія Волошина очолює заклад тільки 9 місяців. Упродовж цього періоду працівники впорядкували територію, зробили й розфарбували тіньовий навіс, будиночок і пісочницю, клумби. Замінили в цьому році 19 вікон. Планують розбити міні-футбольне поле. А на господарчому дворі виростили власні картоплю, буряк, моркву, цибулю, капусту, кукурудзу. Закрили на зиму огірки. Є малина й полуниця вихованцям на компот.
Біля Будинку культури очікувало ще одне дійство за участю народного аматорського ансамблю української народної пісні, який у травні брав участь у районному турі обласного фестивалю сільських колективів аматорської творчості «Таланти твої, Рівненщино» та підтвердив присвоєне звання. Хлібом-сіллю зустрічали вони учасників колегії. А у фойє, де кожен бажаючий житель села може провести свій вільний час за грою в теніс, шашки, шахи, чи займатися легкою атлетикою, побачили витвори рук людських. Їх продемонстрували бабуся й онука Людмила Котелюх та Ольга Андрійчук, які з задоволенням зробили фото на згадку з головою РДА. У сільському спортивному клубі «Олімп» займається 50 чоловік.
Привабливим стало не лише саме приміщення закладу культури, а й благоустроєна територія навколо нього. І все тому, що не в характері сільського голови щось пообіцяти й не зробити. А покладена євробруківка вартістю 45 тис. грн. прослужить людям не рік і не два.

До зими готові?
Під час проведення пленарної частини засідання про роботу виконавчого комітету Кузьмівської сільської ради розповів Михайло Трофимчук. Підсумував результати огляду готовності населених пунктів району до осінньо-зимового періоду 2012-2013 років перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Хомич. Так, виконали значні обсяги робіт з підготовки теплового, водопровідно-каналізаційного, житлового, дорожньо-мостового господарств, об’єктів соціально-культурного призначення, газового та енергопостачання. Проте, залишається низка невирішених питань. Зокрема, виконкоми Сарненської міської та Клесівської селищної рад не розробили норми витрат питної води, схеми оптимізації роботи систем централізованого водопостачання і водовідведення, стратегічні плани дій підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. Не провели енергоаудит підприємств водопровідно-каналізаційного господарства міста Сарни. Є проблеми з погашенням заборгованості за надані житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії підприємствами ЖКГ. Не розв’язаною залишається ситуація, що склалася з Сарненським педколеджем.
Перший заступник міського голови Світлана Усик зупинилась на готовності до зими житлового фонду міста. Вела мову про стан готовності будинків, квартири в яких переводять на автономне опалення, котелень, теплових мереж, отримання лімітів та укладання угод з НАК «Нафтогаз України» на постачання природного газу в опалювальному сезоні 2012-2013 років, аби своєчасно його розпочати.
Клесівський селищний голова Віктор Буйний акцентував увагу на проблемних питаннях (очисні споруди, каналізація, під’їзди та підвальні приміщення), готовності до роботи житлового фонду, водопровідно-каналізаційного, дорожнього господарства селища, організації виконання розпорядження голови райдержадміністрації «Про роботу виконавчого комітету Клесівської селищної ради по здійсненню делегованих повноважень».

Під лежачий камінь вода не тече
Начальник Сарненського районного управління юстиції в Рівненській області Володимир Харковець інформував про виконання програми правової освіти населення району на 2011-2015 роки. Методичне забезпечення правової освіти на Сарненщині здійснюють окрім управління юстиції, відділи культури і туризму, освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації та інші зацікавлені відділи, установи. Працівники управління юстиції, повідомив Володимир Харковець, опублікували, зокрема, 28 статей у районній газеті «Сарненські новини», прозвучало 25 виступів на районному проводовому радіомовленні, здійснили 16 перевірок стану проведення правової роботи у 16 навчальних закладах району.
На території Сарненщини діють 14 громадських приймалень, через які надали 120 безкоштовних юридичних консультацій для малозабезпечених верств населення. Хоча, як зауважила заступник голови РДА Інна Наумович, люди часто не знають, де вони працюють. Тож є потреба про них писати й повідомляти для тих, хто не має можливості оплатити послуги, але потребує правової допомоги.
З метою підвищення професійних знань майбутніх спеціалістів з числа студентської молоді, яка навчається в юридичних закладах, провели стажування шести осіб у районному управлінні юстиції й по одній - в органах прокуратури та суду. Необхідно також активізувати роботу за спільним графіком з мобільним консультаційним пунктом соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, додала заступник голови райдержадміністрації Тетяна Сухарева.
Анатолій Остапчук, підсумовуючи роботу виїзного засідання колегії РДА, ще раз подякував сільському голові Михайлу Трофимчуку, роботу якого позитивно оцінили й колеги. Михайло Григорович завжди має задоволення від того, що зроблено й що приносить користь громаді. Люди розуміють свого очільника, поважають його досвід, порядність, підтримують, як господарника, а він їх. «Під лежачий камінь вода не тече», - любить повторювати сільський голова. І кузьмівчани вірять, що в школі, де навчаються їхні діти, буде тепло, а в селі Волоша поміняють дах сільського клубу. Та найголовніше, в Олесинім краю нехай завжди співає соловейко в батьківськім саду.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Чергове виїзне засідання колегії районної державної адміністрації відбулось на території Люхчанської сільської ради, до складу якої входять 5...
Минулого вівторка керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій різних форм власності, сільські...
Практичну частину виїзного засідання колегії РДА його учасники почали з огляду й ознайомлення з установами, що діють на території тутешньої сільради...
На нещодавньому засіданні колегії райдержадміністрації, на яке запросили керівників окремих служб, відділів, управлінь РДА, районних установ, сіль-...
У районі проживає 165 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У 64 з них померли батьки, а в 101 дитини, принаймні, один із батьків, а...