Back to top

Свято влади на місцях

Автор фото Едуард КОЛЯДИЧ.

День місцевого самоврядування в Україні встановили 13 років тому.

Це свято всієї держави, кожного села, селища, міста, кожного їх мешканця, сказав голова районної ради Микола Драганчук, відкриваючи урочисте зібрання, на яке запросили лідерів територіальних громад, депутатів рад усіх рівнів, гостей. Це – люди, які щодня на своїх робочих місцях дбають про те, аби мешканцям населених пунктів жилось комфортно в їх власних домівках, а для цього необхідно, щоб розвивалась економіка краю, держави, а значить зростатиме добробут її громадян. Саме вони довірили своїм обранцям право відстоювати їх права та втілювати в життя ініціативи. Структуру народовладдя району становлять 19 сільських, 2 селищних і міська ради.
Та в умовах непростого сьогодення обранцям громад, працівникам органів місцевого самоврядування доводиться чи не щодня долати низку труднощів у вирішенні того чи іншого питання. Адже, як зауважив голова районної ради, за роки незалежності України в місцевому самоврядуванні, без сумніву, зробили багато, але, звичайно, далеко не все, що хотіли б, що задумали. «Скажу відверто, - зазначив Микола Драганчук, - ще дуже багато невирішених проблем, питань, що в якійсь мірі сьогодні стримують, а то й гальмують соціально-економічний розвиток краю. Зокрема, не відбулось реформування системи місцевого самоврядування, про що так багато говорили й у попередні роки. Актуальним є питання удосконалення механізмів взаємодії між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, розширення повноважень самоврядних органів, посилення їх здатності активно долучатись до участі в управлінні територіальними громадами». А найгострішою проблемою місцевого самоврядування, вважає Микола Миколайович, є його матеріально-фінансовий стан. Адже важливо, щоб місцеві органи влади мали власні джерела доходів, інші ресурси, обсяг яких відповідав би характеру визначених обов’язків. Бо без самодостатності не може бути й повноцінного, відповідального розв’язання будь-яких проблем, що стоять перед громадою.
Про проблеми розвитку місцевого самоврядування та шляхи їх розв’язання йшлося і в цьогорічному посланні Президента України до Верховної Ради України, звернув увагу присутніх Микола Драганчук, в якому Президент чітко окреслює напрями реформування політичної системи країни. І визнає, що нинішній устрій державного управління є занадто централізованим і не відповідає як об’єктивним потребам України, так і її міжнародним зобов’язанням. Основою реформування має бути, наголосив голова районної ради, розширення прав територіальних громад, децентралізація влади через новий розподіл повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування.
- На мою думку, - сказав Микола Драганчук, - перш за все треба враховувати, що самоврядування починається з кожної людини, яка проживає на певній території. Тому необхідно найбільше повноважень передати саме в регіони. Адже на місцях краще знають, що необхідно зробити насамперед для того чи іншого населеного пункту, які в першу чергу питання треба вирішити…
Головне завданням, яке нині стоїть перед органами місцевого самоврядування Сарненщини, наголосив Микола Драганчук, є разом із усією громадою, депутатами, партійними та громадськими організаціями в мирі та злагоді піднімати потенціал краю на вищий щабель розвитку. Для чого необхідно створити привабливий клімат для інвесторів, а потенціал і економічний, і культурний Сарненщина має. Привітав колег, ветеранів зі святом. Його щирі, теплі слова зворушили присутніх у залі, діяльність яких завжди на виду, адже свою роботу вони спрямовують лише на одне — задоволення життєвих потреб мешканців міста і сіл шляхом забезпечення соціального захисту громадян, розвитку культури та духовності.
Про доцільність реформування місцевого самоврядування говорив і голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук. А саме акцентував увагу на необхідності надати більше і ширших прав територіальним громадам, бюджетну децентралізацію та якісний рівень послуг, що отримує населення. В районі з величезним економічним потенціалом тільки декілька рад самодостатні, всі інші – дотаційні. Тож потрібно добре працювати, аби досягти рівня розвинутих країн, основою яких є органи місцевого самоврядування. Щиро подякував очільник краю депутатам, які не тільки успішно працюють, а й є меценатами у вирішенні наболілих проблем громади. Серед них Дмитро Якимець, Ігор Голяка, Андрій Циганенко.
Та назрілі реформи, проблеми не затьмарили професійне свято тих, хто попри все дбає про громади, їх розвиток, щодня бере на себе відповідальність за вирішення повсякденних питань життєдіяльності населених пунктів краю. Тож після поздоровлень Микола Драганчук і Анатолій Остапчук відзначили кращих працівників місцевого самоврядування Почесними грамотами та подарунками. Їх зокрема отримали депутати районної ради шостого скликання Леонід Бощенко, Анатолій Горобей, Микола Клевака, Михайло Мартинюк, Олександр Мельник, Олег Новоросюк, Ігор Остапчук, Віктор Сергійчук, Василь Соломка, керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно, який, крім того, ще й здобув 2 місце в другому турі конкурсу «Краща посадова особа органів місцевого самоврядування Рівненщини у 2012 році», соціальний працівник на території Кричильської сільської ради Ніна Бондарчук, костянтинівський сільський голова Роман Боровик, головний бухгалтер Степанської селищної ради Лариса Гнатюк, секретар Вирівської сільської ради Богдан Опалько, спеціаліст по соціальній роботі з сім’ями, дітьми, молоддю та спорту Клесівської селищної ради Олена Опалько, кузьмівський сільський голова Михайло Трофимчук, ветерани органів місцевого самоврядування Іван Юшко, Валентина Тушаковська, Олександр Юркевич, Василь Якимчук, Галина Волосячик. Відзначили й переможців 8 районної та обласної Спартакіад, присвячених Дню місцевого самоврядування.
Привітали колег зі святом міський голова Сергій Євтушок, депутат районної ради Олександр Юркевич, головний лікар Сарненської ЦРЛ Ярослав Романюк, а голова райкому профспілки працівників державних установ Тетяна Сухарева до слів побажань додала й нагороди. Почесну грамоту обласної профспілкової організації працівників держустанов отримав Роман Боровик, райкому – Світлана Усик, перший заступник міського голови, Юрій Фішман, головний спеціаліст міськвиконкому, Ольга Євтушик, начальник загального відділу районної ради, Віктор Буйний, клесівський селищний голова, Володимир Жук, чудельський сільський голова, Микола Примич, селищенський сільський голова, Володимир Онищук, немовицький сільський голова, Олександр Шмалюх, тинненський сільський голова та Анатолій Колос, спеціаліст по соціальній роботі з сім’ями, дітьми, молоддю та спорту Великовербченської сільської ради.
Народний депутат України Микола Кучерук віншував працівників органів місцевого самоврядування вітальною телеграмою та корзиною з квітами, а учасники художньої самодіяльності подарували святковий концерт.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
Обравши секретаря ХХІІ позачергової сесії міської ради в особі Сергія Євтушка, депутати приступили до розгляду питань, вирішивши, що в лічильній...