Опубліковано Світлана Ляшко
Автор фото Василь Сосюк.
Минулого тижня на Сарненщині побувала заступниця голови облдержадміністрації Світлана Сад. Мешканці краю добре знають Світлану Іванівну, адже за її безпосередньої участі та сприяння в районі вирішується чимало нагальних проблем. Цього разу вона мала на меті ознайомитись із роботою Державної реєстраційної служби, яка уже з 1 січня оформляє право власності на квартиру, будинок, земельну ділянку чи інше майно.
Про її створення було багато розмов і різноманітних чуток. Добре пам’ятаємо й черги у БТІ наприкінці минулого року. Саме від нього до реєстраційної служби перейшла значна частина функцій. Нова структура має два відділи: РАЦС, який реєструє народження, шлюб, його розірвання та смерть, інший займається речовими правами на нерухоме майно. Тому Світлана Сад і вирішила перевірити, як же працюють новостворені служби, їх забезпечення кадрами та оргтехнікою, а також перелік послуг, які можуть тут надавати, та поінформованість населення про них.
Всього ж на Рівненщині діє 18 реєстраційних центрів – у всіх районах, а також у Рівному й Кузнецовську. Як переконалась Світлана Іванівна, у Сарненському працюють досвідчені фахівці на чолі з Русланом Новаком, які запевнили, що для успішної роботи мають усе необхідне, показали на прикладі, як відбувається процедура реєстрації. До речі, держава відвела на неї 14 робочих днів. Та, як повідомила Наталія Мельник, начальник відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, стільки часу їм не потрібно.
Підпорядкована реєстраційна служба управлінню юстиції. Як розповів Степан Данилюк, начальник Головного управління юстиції в області, до роботи за новими правилами готувалися майже рік. До того ж, фахівців підбирали на конкурсних умовах в основному з числа працівників управлінь юстиції та БТІ, тож процедура реєстрації для них не нова. Крім того, під час стажування претенденти на посаду працювали з базою, де зосереджена вся необхідна інформація про нерухомість. Щоб отримати акт реєстрації, громадянину потрібно оплатити витяг, а також державне мито, а це від 60 до 130 гривень. Та потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС, а також інші соціально вразливі категорії населення від нього звільняються. До повноважень новостворених служб нині належить і легалізація громадських організацій і партій.
- І для людей, і для нас, влади, така організація роботи нова, - сказала Світлана Сад. – Тому що це вперше за роки незалежності держави створена система «єдиного вікна» щодо реєстрації нерухомості. Раніше громадянам доводилось ходити по багатьох закладах, управліннях, відомствах, і це було незручно. Моє ж завдання – подивитись, як запрацювала система на Рівненщині. І перше враження позитивне. Поспілкувавшись з тими, хто прийшов на прийом, переконана, що і ціни помірні, і головне, що все відбувається в одному приміщенні, та й термін – 14 днів – прийнятний. Приємно, що Рівненська область перша в Україні справилась з цим завданням. Тому зараз необхідно зробити все, аби й надалі в громадян, які сюди приходитимуть, не виникало жодних проблем і нарікань на роботу фахівців.
В пункті обігріву безхатченків і обігріють, і накормлять
Разом із головою райдержадміністрації Анатолієм Остапчуком, його заступницею Тетяною Сухаревою Світлана Сад побувала також у пункті обігріву м. Сарни, що функціонує у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги районного територіального центру соціального обслуговування. З часу його відкриття тут уже побували до 70 безпритульних громадян. У пункті цілодобово чергують два фахівці МНС та медсестри районної організації Товариства Червоного Хреста, які оглядають безхатченків, за потреби надають першу медичну допомогу або направляють у лікарню. Для них тут готують гарячі страви, бутерброди та чай. На щастя, цьогоріч, розповіли чергові, безпритульних з ознаками обморожень не було. Цього вдалося досягти зокрема й завдяки роботі соціальних патрулів. Як розповів Сергій Мосійчук, начальник служби цивільного захисту в Сарненському районі, вони патрулюють місця масового перебування громадян, що дозволяє вчасно виявити таких, яким загрожує переохолодження. Учасники патрулювання уже здійснили до 30 рейдів.
Водночас фахівці із соціальної роботи відвідують одиноких громадян та оперативно повідомляють про їх потреби. «Понад три сотні жителів Рівненщини одержали дрова, ще майже 800 – теплий одяг, а понад тисячу – гаряче харчування. Така комплексна опіка соціально вразливих категорій дозволяє надати кожній людині допомогу із врахуванням її індивідуальних потреб», - зауважила Світлана Сад. І запевнила, що й надалі контролюватиме роботу всіх пунктів обігріву, яких на Рівненщині діє майже чотири десятки.