Опубліковано СН
Автор фото Тетяна Колядич.
Повертаючись додому з міського Будинку культури «Залізничник», у голові Олега Семенова перепліталося багато думок. Понад 30 років він присвятив музиці.
Грав на естрадах міста Сарни і за його межами. Люди любили слухати його виступи: приємний мелодійний голос, відмінне володіння улюбленим інструментом - гітарою – це створювало популярність виконавцю, а він добре розумів, що найбільше щастя - передати професійні та життєві знання молодому поколінню. Так, навчаючись у Рівненському музичному училищі, отримав диплом педагога. І коли Олегу Семенову запропонували очолити музичний ансамбль при міському Будинку культури «Залізничник», радо прийняв пропозицію.
Ось і з’явились перші музиканти в ансамблі. Їх склад був неоднорідний: три хлопці й дівчата, які закінчили музичну школу, розумілись на співі й грали на музичних інструментах. Крім того, були й такі, хто тільки в ансамблі взяв у руки музінструмент і вперше заспівав і заграв. Олег Семенов знав, що саме з таких наполегливих і впертих у перспективі виростають хороші музиканти. Але основою процесу навчання була інтенсивна, послідовна та копітка праця. Дехто, переживши перші невдачі, залишав колектив, та з часом повертався. Любов до музики брала верх над усіма обставинами.
Минулої п’ятниці «Світанок» заявив про себе вперше зі сцени «Залізничника». Кожен номер вдячна публіка приймала щирими оплесками. Під час виконання мелодії Мішеля Ліграна «Історія кохання» здавалось, на дворі не сувора зима із заметілями, а красиве спекотне літо. А скільки неподільної любові відчувалось у відомій мелодії «Пісня про рушник». Присутні ніби поринули в далеке минуле, коли звучала оптимістична, бадьора мелодія «Дружба» композитора Вадима Козіна. Колись, на початку 40-х років 20 ст., бійці з цією мелодією на вустах їхали на фронт, захищали Батьківщину в роки Великої Вітчизняної війни. Бурхливими оплесками зустріла публіка мелодію ансамблю «Омега» й інших. Зачарував душі слухачів ритм цієї групи, майстерно переданий його учасниками. І знову овації! Зазвучали звуки «Чардашу» композитора Монті, глядачі зрозуміли високий професійний рівень ансамблю, адже він талановито грав не тільки сучасну, але й класичну музику. З точки зору виконання, «Чардаш» – це складний твір, але молоді таланти зіграли його блискуче. Прекрасно звучали українські народні та жартівливі пісні, тож реагували на них щедрими оплесками.
Вдалою знахідкою керівника Олега Семенова є залучення в роботу ансамблів «Світанок» і «Вінегрет», у складі яких дорослі та юні артисти. Їх, як і молоду парость, публіка зустрічала гучними оваціями.
Концерт закінчився на оптимістичній ноті. Після нього, йдучи додому, Олег Семенов думав, що якби не допомога окремих осіб, гурт ніколи не став би реальним явищем. З цього приводу варто велику подяку висловити меру Сарн Сергію Євтушку, як одному з ініціаторів створення ансамблю й усілякої допомоги йому. Особливо зворушило керівника й учасників придбання нових музичних інструментів, коли збільшилась матеріально-технічна база. Окремо вдячні Світлані Усик, заступнику міського голови, яка особисто вклала багато сил у роботу колективу. Не можливе його існування, звичайно, без щоденної систематичної допомоги директора МБК «Залізничник» Валерія Куликова, який сприяв у вирішенні багатьох питань, що виникали.
У душі керівника панував оптимістичний настрій! Це ж тільки початок, ансамбль може значно більше. Міцним є його головний стрижень – творча молодь. До всього, більшість учасників «Світанку» поєднують заняття з навчанням у школах. Їх наставники з надією дивляться в майбутнє. Та впевнені в одному - таким усе під силу.
Олег ПАНЬКО