Back to top

Зробив автоматичну лінію для плавлення базальту

Автор фото Василь Сосюк.

Віталій ПАЮК на Сарненщині проживає нещодавно, з серпня 2011 року.

Приїхав сюди разом із дружиною Марією та маленькою донечкою Вікторією. Молодий чоловік, радіотехнік за фахом, має за плечима вищу освіту, що здобув на факультеті радіоелектроніки Хмельницького національного університету, а ремонтує побутову техніку: автомагнітоли, монітори, комп’ютери, телевізори, ноутбуки, відеокамери, мобільні телефони, фотоапарати, DVD, UPS тощо. До слова, комп’ютерний монітор він приведе до ладу впродовж дня.
Після 5 курсу університету талановитого серйозного хлопця залишили працювати спочатку на кафедрі, а згодом у службі технічного забезпечення навчального процесу. Саме тоді поступово впроваджували новітні технології (мультимедійне обладнання для презентацій, ноутбуків). Окрім того, ремонтував оргтехніку (принтери, ксерокси). Наступною кар’єрною сходинкою Віталія стала робота лаборанта на кафедрі механіки вищого навчального закладу. Наставники радили поступати в аспірантуру. Але для хлопця цікаво було досягати істини й творити власними руками. Тож, коли з’явилась нагода працювати в сервісному центрі «Прелюдія» в Хмельницькому, не роздумуючи, перейшов туди. Він надавав послуги роздрібним магазинам. Завдяки кваліфікованому персоналові, відмінній матеріальній базі, наявності власного транспорту працівники й зараз надають послуги жителям не тільки Хмельницького, а й області. СЦ «Прелюдія» - сертифікований по роботі з побутовою технікою та електронікою таких провідних виробників як «Beko», «Samsung», «LG», «Whirlpool», «Snaige», «Bosch», «Gorenje», «Hotpoind-Ariston», «Zelmer», «Electrolux», «Cata», «Атлант», «Supra», «Stinol», «Pyramida», «Electron», «Zanussi», «AEG», «Indesit». Солідний список вражає, чи не так? Тож можете судити, який величезний досвід із ремонту й сервісного обслуговування всіх категорій побутової техніки й електроніки має Віталій Паюк, який трудився там півтора року.
А потім потрапив у поле зору одногрупника Володимира Фурмана, що мав свою справу (фірму з виготовлення автоматики для таких заводів, як ТОВ «Технобазальт-інвест»). Такий бізнес, як промисловий випуск продукції головним чином базальтової нитки вважається перспективним, адже композитні матеріали, складовою яких є базальт, нині широко використовують, зокрема під час будівництва доріг, виробництва вогнетривких дверей, у літакобудуванні, виготовленні спецодягу тощо. Екологічно чисте волокно все більше завойовує популярність. Так-от, разом із другом Віталій зробив автоматичну лінію (8 печей) із виробництва базальтового волокна. Й усе, мабуть, було б добре, якби не економічна криза. Підприємства перестали їх замовляти, а Віталій Євгенович мусив шукати іншу роботу.
Як хорошого спеціаліста, його взяли в компанію «Промприлад», де бажаючі могли придбати електронні ваги й складську техніку та здійснити їх сервісне обслуговування. Та коли народилася донечка, сім’я ще деякий час залишалась у Хмельницькому, а згодом на сімейній раді подружжя вирішило переїхати в Сарни, на малу батьківщину дружини, де Віталій і започаткував власну справу з ремонту побутової техніки (поряд із кафе «Міраж» на 2 поверсі).
Місто Сарни хмельничанину подобається. Найбільше його бажання – використати повністю свій потенціал у роботі й реалізувати себе сповна. Поки що витрати й податки переважають доходи (той, хто почав власний бізнес із нуля, це добре знає). Але слава про кваліфікованого майстра швидко передається від одного клієнта до іншого. Так, за рекомендацією брата, сюди потрапив і Дмитро Дебелий із Дубків, із яким також зустрілись у майстерні.
Чим більше техніки в побуті, тим дужче вона виходить із ладу. Часто просто старіє, потребує обслуговування. Через фінансову неспроможність придбати нову населення купує ту, що вже була в користуванні й має властивість ламатися. Відремонтувати можна все, каже фахівець, хіба що неможливо знайти запчастини або той чи інший предмет побуту не підлягає ремонту. Інколи радить просто купити інший. Серед усякої всячини помітила в майстерні й раритетні телевізори. Інколи їхні господарі хочуть просто продати їх недорого для тих, хто захоплюється іграми.
Насамкінець для останніх повідомляє новину. Нещодавно компанія «Sony» офіційно заявила, що більше не випускатиме «Sony Play Station 2» (оригінальну презентували в березні 2000 року, яка досить швидко стала популярною). З того часу «Sony» вдалося реалізувати 150 мільйонів пристроїв ігрової приставки. Незважаючи на те, що продаж припиняють уже зараз, випуск «Play Station 3» компанія запланувала тільки на 2015 рік.
Прощаючись, запитала у Віталія Паюка, яке професійне свято вважає своїм. У відповідь почула: «День радіо». Хоча зранку до вечора він повертає до життя побутову техніку, що перестала служити своїм власникам. І робить це з надзвичайною професійною майстерністю та любов’ю.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Наближається велике державне свято - День Конституції України. З яким настроєм, якими здобутками зустрічають його громадяни? Що доброго змогли...
Відомий художник-різьбяр закінчив чергові оригінальні роботи: панно та іконостас - що прикрашають приміщення ВПУ-22. Вони стали новими кроками...
Нещодавно в м. Київ у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбувся ярмарок інноваційних бібліотечних...
Минулого тижня відбулася виїзна колегія управління ветеринарної медицини області з участю керівників ветеринарної служби районів і міст краю та...
Щороку славні сарненці, працівники виробничої та гуманітарної сфер, поповнюють когорту тих, кому присвоїли звання «Гордість міста» із занесенням їх...