Back to top

Прозвітували про діяльність, затвердили програми

Автор фото Василь Сосюк.

Минулого четверга відбулася чергова 19 сесія Сарненської районної ради шостого скликання. Голова ради Микола Драганчук традиційно привітав депутатів-іменинників, затим озвучив низку депутатських запитів.

Серед них: Володимира Банацького (надання неякісних послуг РЕМом жителям села Бутейки, кількість існуючих базових станцій мобільного зв’язку), Михайла Білецького й В’ячеслава Данильченка (реконструкція старого приміщення Орлівської ЗОШ І ступеня, в якому розміщені музей і спортзал), Олексія Лавора (заміна вікон у ФАПі села Тріскині). А ще - Віталія Годунка (завершення в установлені терміни досудового розслідування по вчиненню кримінального правопорушення – незаконного заволодіння мотоциклом марки Вайпер», що належить жителю Карасина О. Тимошицькому; вжиття невідкладних заходів відповідно до вимог законодавства щодо припинення та недопущення в подальшому випадків незаконного видобутку бурштину на території району), Володимира Павонського (про спрямування коштів від списання кабінету тракторної справи на поповнення матеріально-технічної бази шкільної майстерні Кричильської ЗОШ І-ІІІ ступенів).
Були й усні запити. Зокрема, Миколи Костецького про дотримання етики працівниками правоохоронних органів. Депутат навів факти, що не прикрашають роботу працівників райвідділу міліції. Виступили також Іван Тотовицький, Михайло Білецький, які стурбовані станом автомобільних і зроблених власними силами шляхів району, Володимир Павонський, який вів мову про благоустрій села Погулянка, підведення до нього блакитного палива, Сергій Камінський скаржився на незадовільне транспортне сполучення із с. Яблунька. Заслухавши інформацію про виконання депутатських запитів, 8 із них, за згодою обранців громад, зняли з контролю.
Микола Драганчук підсумував роботу за рік усього депутатського корпусу ради, постійних комісій, її виконавчого апарату. Зауважу, що в найвищому представницькому органі Сарненщини сьогодні працюють повноважні представники дев’яти політичних сил, і, звісно, трапляються питання, що викликають дискусії. Однак, відзначив, Микола Драганчук, рішення, які стосуються покращання соціально-економічної ситуації в районі, добробуту його мешканців, – це те, що депутатів об’єднує.
Так, за звітний період рада прийняла 11 програм, що торкаються розвитку різних галузей економіки, малого й середнього бізнесу, інвестиційної та інноваційної політики, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, підтримки й розвитку територіальних громад і їх місцевих ініціатив. На контролі залишаються й ті, що приймала районна рада п’ятого скликання.
Депутатські запити переважно стосувались вирішення питань соціально-економічного розвитку й делегованих повноважень районної ради. Зокрема, ремонту доріг, закладів освіти, культури й дитячих дошкільних закладів, зміцнення матеріально-технічної бази шкіл, проблем, пов’язаних із неякісним постачанням електроенергії. Багато з них спільними зусиллями вдалося ухвалити позитивно. Зокрема, наголосив голова районної ради, встановлена система електричного опалення в приміщенні Будинку культури села Карпилівка, замінили вікна на енергозберігаючі в дитячому садочку цього ж населеного пункту, новий шкільний автобус отримала Немовицька ЗОШ І-ІІІ ст. і т.д.
Микола Драганчук констатував, що районна рада й райдержадміністрація працюють в унісон. Спільно вирішують назрілі проблеми й разом відповідають за стан справ у районі. Насамперед, налагодили взаєморозуміння та співпрацю в питаннях економічного й соціального розвитку краю.
Сарненщина не стоїть осторонь процесів, які здійснює держава щодо реформування медичної галузі. Підтвердженням цьому є рішення про створення КЗ «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» районної ради, до відання якого передані сільські лікарські амбулаторії та ФАПи, штатні одиниці, індивідуально визначене майно відділень швидкої допомоги.
Важливим напрямком діяльності органів виконавчої влади й місцевого самоврядування був і залишається розвиток міжнародної та міжрегіональної співпраці. Скажімо, в рамках співфінансування ІІ фази проекту міжнародної технічної допомоги ПРООН і ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в районному бюджеті на 2012 рік передбачили кошти в сумі 253 тис. 234 грн. на поточний ремонт приміщень шкіл у Тріскинях, Цепцевичах, Костянтинівці й на капітальний - даху Тинненської дільничної лікарні.
Значну увагу рада приділяла також контролю за виконанням районного бюджету в минулому році. З розумінням сприйняли й затвердили на грудневій сесії його проект на 2013-ий, що дало змогу забезпечити нормальну роботу бюджетних установ Сарненщини з початку року.
Під час виїзного прийому громадян району перед головою районної ради в основному порушували питання соціального захисту, комунального господарства, праці й заробітної плати, будівництва церкви в селі Корост та ін. Микола Драганчук зупинився також на роботі постійних комісій, які окрім сесійних, вивчали й розглядали звернення підприємств, установ, організацій, а також депутатські й доручення голови районної ради. Жодне з них не було залишено поза увагою.
Завершуючи звіт, подякував депутатам районної ради за активність, ініціативність, небайдужість до суспільно-політичного життя району, а керівникам органів місцевого самоврядування, виконавчої влади всіх рівнів - за взаєморозуміння й взаємодію в процесі вирішення існуючих проблем.
Обранці громад заслухали також звіт голови РДА Анатолія Остапчука про виконання райдержадміністрацією делегованих повноважень і Програми економічного та соціального розвитку району, затвердили останню й рекомендували виконавчим комітетам місцевих рад розробити відповідні територіальні. Анатолій Остапчук також висловив вдячність депутатам за співпрацю.
Проінформували присутніх на сесії й про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку, заходи щодо їх зміцнення та результати діяльності прокуратури й РВ УМВС України в Рівненській області на території району. Серед рекомендацій представників громад - Сарненській міській раді встановити камери відеоспостереження в місцях проведення масових заходів і значного скупчення людей, а правоохоронцям активізувати роботу громадських помічників. Звітував про діяльність постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, податків і соціального захисту населення з грудня 2010 по січень 2013 року її голова Олег Жошко.
Присутні заслухали цілу низку звітів райдержадміністрації про виконання районних програм. Серед них «Шкільний автобус», «Хокей України», розвитку малого підприємництва, міжнародної співпраці в районі. Загалом 7. Окрім того, 6 затвердили. Зокрема, програми розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці на 2013-2015 роки; малого й середнього підприємництва в районі на 2013-2014 роки; розвитку культури Сарненського району на період до 2017 року; сприяння розвитку громадянського суспільства «Західна брама: співпраця влади та громадськості» на 2013-2015 роки; охорони навколишнього природного середовища на 2013-2016 роки. Обговорили та з доповненнями затвердили Програму увічнення пам’яті про події у Другій світовій війні 1939-1945 років та її учасників на період 2013-2017 років. За пропозицією Олександра Юркевича в районі буде проведено інвентаризацію всіх військових поховань.
Щоб підвищити рівень знань податкового законодавства та якість обслуговування платників податків (шляхом створення центрів їх обслуговування), внесли зміни до відповідної програми. Назву наступної, термін дії якої й виконання продовжили в нинішньому році, виклали в редакції: «Районна програма боротьби з епідемією туберкульозу на 2007-2013 роки». Іншою стала й Методика розрахунку та порядку використання плати за оренду й орендні ставки на нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) спільної власності територіальних громад району (70% орендної плати – комунальному підприємству, установі чи організації й 30% - до районного бюджету). Своїм рішенням районна рада ліквідувала діяльність комунального підприємства «Кіновідеомережа» й звільнила його директора Івана Кривка. Долю ж керівника Трудового архіву району Валентини Романовської депутати вирішать на наступній сесії. Проголосували депутати й за зміну структури й чисельності виконавчого апарату районної ради.
Начальник фінансового управління РДА Тетяна Коханевич не лише проаналізувала на засіданнях постійних комісій виконання доходів і видатків загального та спеціального фондів районного бюджету за 2012 рік, а й відповіла на всі запитання депутатів. Вони обговорили та внесли зміни до районного бюджету на 2013 рік. Серед внесених пропозицій знайшла схвалення в депутатському корпусі про виділення іншої субвенції бюджету міста Сарни в сумі 100 тис. грн. на будівництво (встановлення) світлофора по вулиці Я. Мудрого, Кричильській сільській раді – 15 тис. грн. на співфінансування реконструкції аварійного мосту через річку Горинь у рамках спільної участі в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. Вирішили передбачити також у районному бюджеті на 2013 рік кошти на державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно спільної власності територіальних громад району та закріплення за вказаними об’єктами земельних ділянок із видачею державних актів на право постійного користування землею.
Голова районної ради Микола Драганчук навів аргументи на користь прийняття у спільну власність територіальних громад району загальноосвітніх і позашкільного навчальних закладів. Про врегулювання питання вели мову й начальник відділу освіти РДА Людмила Макриця та заступник голови РДА Тетяна Сухарева.
На сесії затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що передаються в оренду ПАТ «МТС Україна» для розміщення та експлуатації засобів зв’язку (будівництва та обслуговування ретрансляційної вежі мобільного зв’язку) на території Селищенської, ПАТ «Райз-Максимко» - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на терені Стрільської, ТзОВ Мисливське господарство «Поліське» для будівництва й обслуговування об’єктів рекреаційного призначення (нерухомості та ведення мисливського господарства) - Карпилівської сільських рад. А також ділянки на території Степанської селищної ради, по якій відбудеться продаж права оренди шляхом проведення аукціону для рибогосподарських потреб і будівництва насосної станції.
За погодженням із постійними комісіями районна рада вирішила призначити Володимира Кіта на посаду головного лікаря КЗ «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» й розпочати роботу закладу охорони здоров’я вже 1 квітня. Надала згоду своїм комунальним закладам на передачу в позичку частини приміщень для базування бригад екстреної медичної допомоги, а також прийняття в спільну власність територіальних громад району об’єкту «Реконструкція клубу під школу в селі Ремчиці». Окрім того, КЗ «Сарненська ЦРЛ» отримав дозвіл на списання майна спільної власності територіальних громад району.
Присутні підтримали також звернення депутатів Сарненської міської ради до голів Рівненської ОДА Василя Берташа, обласної ради Юрія Кічатого щодо передачі в комунальну власність територіальної громади міста Сарни об’єкта незавершеного будівництва «Капітальний ремонт автодороги по вулиці Широкій». Ще одне – до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України щодо звільнення від плати за землю неприбуткових громадських організацій фізкультурно-спортивного напрямку за земельні ділянки, на яких розміщені спортивні споруди. А питання про Бюджетний регламент Сарненської районної ради вирішили перенести на наступну сесію.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
Минулої неділі в Сарнах відбулися чергові громадські слухання. Майже півсотні громадян зібралися в клубі «Колос» (колишнє село Сарни), щоб...