Опубліковано Зоя Тимцунік
Автор фото Василь Сосюк.
Що роблять очільники регіонів, готуючись, приміром, до візиту глави держави чи уряду? Правильно, ремонтують дороги. Що зробили місцеві правоохоронці, очікуючи працівника Міністерства внутрішніх справ, куратора області, розмістили оголошення в місцевому часописі та порозклеювали листівки про особистий прийом громадян по місту й у селах. Громадяни не забарилися.
А з ними – лицарі пера та фотоапарата, на розмову з якими люб’язно погодився Богдан ЛИЗОГУБ, начальник управління інспекції з особового складу Департаменту кадрового забезпечення МВС України, полковник міліції.
- Богдане Вікторовичу, що спонукало працівників міністерства податися на периферію?
- По-перше, я є куратором Рівненщини, тому насамперед відвідав її. На черзі – інші області, в яких працюватимемо наступного тижня. Там теж здійснюватимемо прийом громадян з метою з’ясувати й доповісти міністру внутрішніх справ про взаємовідносини між населенням і працівниками правоохоронних органів, дізнатися, що турбує пересічних громадян, у тому числі й у діяльності міліції, виявити й допомогти вирішити проблемні ситуації.
- А їх, я так розумію, не бракує: на прийом до Вас записались десятків за два громадян… Це свідчить про недбалу роботу Ваших сарненських колег?
- Проблеми в службовій діяльності Сарненського райвідділу міліції дійсно є. Проте не слід вважати, що часті звернення громадян – ступінь несумлінного чи халатного ставлення місцевих міліціонерів до виконання службових обов’язків. Навпаки, це показник довіри до людей у погонах.
- Виходить, заступнику начальника управління МВС у Рівненській області, який вів прийом минулого тижня, довіряють у декілька разів менше?
- На мою думку, тут зіграло роль переконання співвітчизників у тому, що на скаргу швидше відреагують, якщо подати її в найвищу інстанцію. Отож і прийшли скаржитися на дільничного інспектора міліції не начальнику райвідділу, а представнику міністра.
- Чи були у відвідувачів підстави скаржитися на неправомочні дії міліціонерів і чи відкриті сьогодні нові кримінальні провадження?
- Дійсно, у частини скаржників були вагомі підстави звернутися на особистий прийом. На деякі факти, викладені в заявах, і управління, і Міністерство внутрішніх справ, повірте, відреагують жорстким чином, застосувавши відповідні заходи впливу до міліціонерів, які своїми діями дискредитують це звання. Деякі болючі питання вирішили сьогодні, незабаром з’ясуємо решту. Що стосується кримінальних проваджень, точно на це запитання не відповім, оскільки не можу втручатися в процесуальні рішення слідчих.
- На Вашу думку, потреба реформувати правоохоронну систему дійсно назріла?
- Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко має намір реформувати міліцію, тому дав доручення вивчити стан справ за схемою правоохоронці-населення безпосередньо на місцях. Отож сьогоднішня зустріч з вашими земляками – маленький крок у цьому напрямку. У напрямку зростання довіри суспільства до міліціонера (адже це член громади, наділений каральними повноваженнями). Звісно, для цього потрібен час. Як-от, приміром, у Грузії, де корумповану структуру вдалося успішно реформувати.
- Богдане Вікторовичу, успіхів Вам на ниві реформаторства й завоювання довіри в населення.
- Дякую.