Back to top

Будні та свята сарненської міліції

Автор фото Василь Сосюк.

Точкою відліку в історії українських правоохоронців вважають 20 грудня 1990 року, коли Верховна Рада УРСР прийняла Закон України «Про міліцію».

Відтоді люди в синій формі щоденно виходять на вулиці українських міст, щоб захистити наші життя, здоров’я та майно від злочинних зазіхань. Серед них – і працівники Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області на чолі з підполковником міліції Павлом ШКОДИЧЕМ. Який незадовго до професійного свята погодився розповісти про криміногенну обстановку на Сарненщині та міліцейські будні.
- Павле Олексійовичу, даруйте за «несвяткове» запитання. Чи довіряє населення району міліції?
- Судячи з кількості звернень громадян до райвідділу, таки довіряє. Посудіть самі: за рік, що минає, до чергової частини надійшло й зареєстровано 4649 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення й інші пригоди. Це на 1174 заяви, або на 34%, більше, ніж у минулому році. У середньому за добу в райвідділі міліції реєстрували 13 заяв і повідомлень. Цим займаються оперативні чергові та їхні помічники. Кращі серед яких - Вадим Власік, Руслан Галевський, Віктор Павлюк, Олег Грицюк.
До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1732 кримінальних правопорушення. 334 кримінальних провадження направили до суду. А всього слідчі райвідділу закінчили та закрили 1436 проваджень. При цьому навантаження на одного слідчого сягає 159,6% (середнє обласне, для порівняння, - 119,6%). Проте це не позначається на роботі досвідчених професіоналів: начальника слідчого відділення Володимира Міщені, його заступника Світлани Шило, старшого слідчого Тетяни Зелінської, слідчих Руслана Абрамчука, Івана Ярмолича.
До речі, у цьому році по гарячих слідах розкрили умисне вбивство, що сталося в кафе «Засада» в с. Іванівка. Скоїв його місцевий житель. Завдяки тісній взаємодії з Державтоінспекцією оперативно затримали автомобіль, яким підозрюваний намагався виїхати до обласного центру.
Принагідно повідомлю, що до суду направили чотири кримінальних провадження за ст. 2031 ч. 2 (гральний бізнес), продовжуючи боротьбу з розповсюдженням його на території району.
- Свого часу Ви очолювали службу боротьби з економічною злочинністю. Отож, гадаю, забезпечили її бездоганне функціонування…
- Щоб ви уявили рівень роботи працівників сектора Державної служби боротьби з економічною злочинністю, наведу такі цифри: в області до суду направили понад 200 кримінальних проваджень по лінії економіки. Із них 70 – за матеріалами, зібраними нашими співробітниками Михайлом Годунком, Юрієм Годунком, Юрієм Царуком. По закінчених справах відшкодовано 271 тис. грн., на 94 тис. грн. вилучено майна. Крім цього, працівники сектора провели 10 обшуків, за результатами яких вилучили 28 тис. грн. грошових коштів, майна на суму понад 100 тис. грн.
Приміром, викрили керівника фермерського господарства, який незаконно реалізовував майно пайовиків. Порушили кримінальні провадження за ст. 191 ч. 3 Кримінального кодексу України (розкрадання, вчинене повторно), ст. 209 (легалізація коштів, здобутих злочинним шляхом), ст. 366 (службове підроблення). До речі, слідчий Руслан Абрамчук якраз безпосередньо займається кримінальними правопорушеннями у сфері економіки.
- Профілактика злочинності в дитячому й підлітковому середовищі перебуває під постійним контролем райдержадміністрації. Та неповнолітні все ж скоюють злочини…
- І ми їх розкриваємо. Наприклад, закінчили та закрили багатоепізодне кримінальне провадження стосовно неповнолітнього, учня однієї із загальноосвітніх шкіл міста, який здійснював крадіжки із проникненнями. Також на рахунку неповнолітніх, жителів райцентру та смт. Степань, - три незаконних заволодіння транспортними засобами. Усі ці злочини розкриті.
Що ж стосується попередження правопорушень, то працівники сектора кримінальної міліції в справах дітей провели 103 лекції та виступи в навчальних закладах району, ведуть профілактичну роботу з 27 неповнолітніми, які перебувають на обліку в міліції, щоб не допустити рецидивної злочинності. Керівництву навчальних закладів добре відомі начальник сектора Дмитро Заплатін, старший оперуповноважений Ірина Маркова, уповноважений Ігор Адамець. Вони тісно співпрацюють зі службою в справах дітей райдержадміністрації, відділом освіти, органами місцевого самоврядування з метою попередження вчинення дітьми тяжких та особливо тяжких злочинів.
- А хто працює над профілактикою тяжких і особливо тяжких злочинів серед дорослих?
- Звичайно ж, дільничні інспектори! Це передова ланка міліції, яка повсякчас контактує з населенням. Тому акцент у роботі дільничних робимо на взаємодії з громадськістю. Скажімо, беремо на облік громадян похилого віку, адже попереду – зима. Торік, наприклад, наші дільничні допомагали одиноким жителям району: відкидали сніг, носили воду тощо. Щоб вчасно довідатися про проблеми на території обслуговування, п’ятьом мешканцям віддалених сіл (з числа одиноких громадян похилого віку вручили мобільні телефони.
Хочу відзначити, що дільничні інспектори активізували роботу щодо попередження та недопущення правопорушень і злочинних проявів у сфері сімейно-побутових відносин. Приміром, до адміністративної відповідальності за ст. 1732 Кодексу України про адмінправопорушення притягнули 381 громадянина.
Гарні показники в роботі в старших дільничних інспекторів міліції Івана Сергійчука, Анатолія Смолянця, Андрія Рогозіннікова, Володимира Гуранця, дільничних Дмитра Матюші, Олександра Галушка, Тараса Рудика, Михайла Пінчука.
- Ви очолили Сарненський райвідділ міліції в червні цього року, тобто минуло вже шість місяців. За цей час відбулися якісь кадрові зміни?
- Безумовно. Приміром, сектор кадрового забезпечення очолив капітан міліції Леонід Кокорило. Начальник кримінальної міліції Сергій Родзін обійняв посаду заступника начальника Дубровицького РВ УМВС України в Рівненській області. Нині триває процес активного оновлення колективу сектора карного розшуку, щоб перетворити його на справді згуртоване та боєздатне ядро в боротьбі зі злочинністю. Завдяки таким сумлінним працівникам, як старші оперуповноважені Сергій Заболотних та Іван Соколов, сектор розшукав дев’ять злочинців і трьох безвісти зниклих.
- Але ж не хлібом єдиним, тобто службою, живе міліціонер…
- Дійсно. Колектив райвідділу приєднується до всіх добрих справ, ініційованих органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, чи то збір коштів на лікування, чи то забезпечення овочами лікувальних закладів. Звісна річ, відвідуємо навчальні заклади, проводимо уроки правових знань, профілактичну роботу - щодо попередження злочинних проявів у молодіжному середовищі, роз’яснювально-агітаційну – стосовно вступу учнівської юні у виші системи Міністерства внутрішніх справ тощо. У цьому році, втілюючи в життя ініціативу начальника управління МВС Василя Лазутка, плануємо облаштувати сигналізацією храми у двох віддалених селах району, зокрема Карасині.
Сарненські міліціонери беруть активну участь у Спартакіаді управління МВС з військово-прикладних видів спорту: рукопашний бій, крос 3-5 км, стрільба, плавання, спортивне триборство, гирьовий спорт, волейбол, міні-футбол. До речі, у змаганнях вибороли друге місце, поступившись лише п’ятьма очками колегам з Млинова.
- До свята зазвичай згадують кращих працівників…
- Це співробітники ізолятора тимчасового тримання Микола Заремба, Олександр Боровик, Сергій Трум, патрульної служби - Анатолій Коландаров, Леонід Жилка, Микола Івашків, Юрій Михаревич, старший інспектор охорони громадського порядку Олександр Красько, дозвільної системи – Юрій Яблонський, міліціонери-водії Андрій Боровик, Олександр Згурський, Андрій Михайлицький, начальник штабу Віталій Маринін, старший інспектор штабу Володимир Прокопчук. Усі вони заслуговують на подяку за кропітку та сумлінну працю.
Принагідно дякую ветеранам Герасиму Набухотному, Михайлу Бабичу, Володимиру Опольському, Миколі Маркову, Петрові Кроту, Віктору Сороці, Миколі Леху, Віталію Воловніку, Василю Данилову, Віктору Одарчуку, Тетяні Подік, які завжди готові прийти на допомогу колегам.
Тісна та плідна співпраця поєднує правоохоронців з керівництвом райдержадміністрації, районної та міської рад, сільськими та селищними головами. Тому зі словами вдячності звертаюсь до голови РДА Анатолія Остапчука, районної ради – Миколи Драганчука, міської - Сергія Євтушка. З розумінням ставляться до наших проблем очільники Сарненського та Клесівського лісгоспів Сергій Белеля й Михайло Ониськевич, підприємства «Теплосервіс» - Віталій Тусь, директори ВПУ-22 Володимир Городнюк, сільськогосподарського ліцею - Микола Морозюк, педколеджу РДГУ - Петро Горкуненко. Усім їм кажу сердечне та щире «дякую».
- Кого із сарненських правоохоронців відзначать з нагоди Дня міліції?
- 35 міліціонерів отримають медалі «За сумлінну службу» І-ІІІ ступенів, начальник міліції громадської безпеки Петро Зелінський – медаль «Ветеран служби». Старшина Сергій Трум нагороджений достроковим отриманням звання прапорщика, а портрет старшого інспектора з охорони громадського порядку Олександра Краська занесуть на Дошку пошани управління МВС України в Рівненській області.
- Дякую за інтерв’ю. нехай щастить Вам у нелегкій, але вкрай потрібній суспільству роботі.

P.S. Коли номер уже верстали до друку, вдалося довідатись, що портрет начальника міліції прикрасить Дошку пошани Міністерства внутрішніх справ України. Позаяк підполковник Шкодич отримав відзнаку «Кращий працівник МВС України». Цю подію Павло Олексійович з притаманною йому скромністю замовчав.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...