Back to top

Депутати одностайно прийняли районний бюджет

Автор фото Василь Сосюк.

31 січня ц.р. відбулося пленарне засідання позачергової 27 сесії районної ради шостого скликання.

Після оголошення його відкриття обранці громади акапельно виконали Гімн України.
Очільник органу місцевого самоврядування Микола Драганчук повідомив, що напередодні відбулося засідання постійних комісій, на яких розглядали проекти рішень із профільних питань, запропоновані для розгляду на сесії. Депутати також мали змогу взяти участь у розширеному спільному засіданні бюджетної комісії, де обговорили основний фінансовий документ на 2014 рік. Окрім основних питань, до порядку денного сесії вносили і два додаткові. Так, відповідно до висновку профільної комісії з питань аграрної політики, земельних ресурсів, екології, природокористування та розвитку села запропонували розглянути і про внесення змін у межі сіл Тутовичі, Цепцевичі, Висове, селища Чемерне на території Тутовицької сільської ради. Депутати одностайно проголосували «за» та дали зелене світло для позитивного вирішення.
Несподіванкою стало друге додаткове питання. Микола Драганчук ініціював проект рішення про дострокове припинення повноважень голови Сарненської районної ради без припинення повноважень депутата районної ради. Але цей проект відхилили й не внесли для розгляду. Як пояснили у своїх виступах депутати, - через високу довіру керівникові органу місцевого самоврядування, повагу до нього, за компетентність, активну життєву позицію, порядність, людяність. Відтак обранці громади висловили бажання й надалі бачити на високій посаді Миколу Драганчука.
Отож, затвердивши порядок денний пленарного засідання, зміни до нього та регламент, депутати перейшли до розгляду й обговорення першого питання - про стратегію економічного та соціального розвитку району до 2017 року. Після низки пропозицій із залу, зваживши всі «за» і «проти», його зняли з розгляду до наступної сесії та відправили на доопрацювання.
Дискусії виникли і під час прийняття проекту рішення про затвердження списку народних засідателів. А все тому, що в залі засідань не було представника районного суду. Так, голова профільної комісії з правових питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності й етики, регламенту районної ради Олександр Юркевич запропонував за неявку відкласти й розглянути його на наступній сесії. Й інші депутати висловили з цього приводу своє незадоволення. Тож звернулися з проханням до представників підприємств, організацій, установ, закладів району, питання яких виносять на сесії, обов’язково та вчасно з’являтися в зал засідань. У разі неявки проекти розглядати не будуть. Власне, аби не впливати на роботу суду, обранці громад усе ж затвердили список народних засідателів.
Проекти рішень: про директора КП «Ринок» Сарненської районної ради; про внесення змін до рішення районної ради № 582 від 14 березня 2013 року «Про надання згоди комунальним закладам Сарненської районної ради на передачу в позичку частини приміщень для базування бригад екстреної медичної допомоги»; про погодження переукладання контрактів із Анатолієм Миколайовичем Біленьким, Тамарою Андріївною Вознюк–Ковальчук на посадах директорів відповідно Селищенської ЗОШ І-ІІ ст. і Ясногірської ЗОШ І-ІІІ ст. Сарненської районної ради; про зняття з контролю рішень районної ради як таких, що виконані або втратили чинність; про матеріальне стимулювання - депутати своїми голосами підтримали в цілому.
На позачерговій сесії розглянули проект рішення про районний бюджет на 2014 рік. Депутати поставили низку запитань начальнику фінансового управління РДА Тетяні Коханевич. Після довгих дискусій і двох перерв основний фінансовий документ на 2014 рік із деякими змінами та поправками прийняли одностайно. Причому зробили це першими в області.
Перед розглядом питання «Різне» голова районної ради озвучив два повідомлення, що надійшли під час роботи позачергової сесії: про саморозпуск депутатської фракції «Наша Україна» у зв’язку з входженням її до фракції «Удар» Віталія Кличка; про зміни в складі фракції «Удар» В. Кличка.
У «Різному» депутат Павло Гольонко звернувся із запитом про допомогу транспортом для розчищення снігу до сіл Корост, М. Вербче, адже мешканцям важко дістатися до райцентру: дорослим – на роботу, дітям – до школи.
Загалом сесія пройшла на високому організаційному рівні, по-діловому, з дотриманням порядку денного та регламенту, а головне, що був прийнятий бюджет району, за яким мешканцям працювати й жити далі.
Михайло МАЛАФЕЙ.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
коли є розуміння й бажання працювати на користь громади Минулої п’ятниці депутати районної ради зібралися на пленарне засідання чергової шостої...