Опубліковано СН
У спеку неможливо всидіти у міській задушливій квартирі - всі рвуться до води, на природу. Проте у високій траві, поблизу кущиків, під розлогими гілками дерев не завжди гостинно й доброзичливо реагують на непроханих гостей комарі, кліщі, мошки та жучки, які можуть «віддячити» за небажані вторгнення у свої хазяйства маленькими, але небезпечними укусами.
Навіть у місті потрібно пам’ятати, що кліщі можуть чатувати на свою жертву під гілками високих дерев, на кущах, у траві. Кліщ може довго подорожувати по тілу, вишукуючи для себе ніжну, м’яку та делікатну шкіру. Найчастіше це ділянки за вухами, під грудьми, під колінами, під пахвами... Реакція організму може бути від алергії на стороннє тіло до симптомів, схожих на грип чи ГРВІ: підвищення температури тіла, ломота у м’язах, слабкість. Кліщі переносять збудників системного бореліозу чи хвороби Лайма, кліщового вірусного енцефаліту.
* До лісу чи парку вирушайте у відповідному одязі - куртках з довгими рукавами, штанах, на голову одягайте кепки чи бандани.
* Після роботи на дачних ділянках, виїздів на природу ретельно огляньте себе та свій одяг: кліща до хати можна принести на одязі, у букетах польових квітів, навіть на овочах-фруктах, які мають листя. Присмоктуються кліщі до всіх теплокровних істот: корів, собак, котів, людей. Сидячи високо на гілках, вони відчувають наближення «теплої крові» і падають донизу.
* Якщо помітили на тілі кліща, капніть на місце присмоктування будь-який маслянистий розчин - те, що є під руками, щоб перекрити доступ повітря. Підійде навіть соняшникова олія. Кліщ задихнеться. Тоді акуратно, за хвилину-другу, щоб не відірвати голівки, розхитуйте його пінцетом, підважуючи і витягуючи з-під шкіри. У голові кліща можуть бути збудники хвороб. Якщо вам вдалося його витягнути в домашніх умовах, продезінфікуйте місце укусу будь-яким спиртовим розчином - зеленкою, спиртом, йодом...
* Не впевнені в тому, що витягнули кліща повністю, - зверніться до хірурга.
Щоб жодна дрібота не вкусила…
Вирушаючи до лісу, прихопіть будь-яку ароматизовану олію, репеленти, які відлякуватимуть мошок і захистять вас від укусів.
Маленьких діток у колясках накривайте від комарів сіточками, накидками.
Місце укусу шалено свербить, але розчухувати його не можна категорично: висока ймовірність занести інфекцію...
У домашніх умовах підійде те, що під руками: можна розчинити чайну ложку соди в невеликій кількості теплої кип’яченої води та змочувати цим розчином місце укусу.
Прикладіть до місця укусу розчин води з оцтом (2:1), додайте туди трошки спирту чи горілки.
Можна обробити місце укусу розчином зеленки чи фукорцину.
Якщо неприємні відчуття тривожать вас більше доби чи слід від укусу запалився, необхідно звернутися до алерголога.