Опубліковано Світлана Ляшко
На чергове засідання колегії райдержадміністрації її члени зібралися вже новим складом і в порядок денний винесли три питання: про стан організаційно-технічного забезпечення виборчих дільниць на дострокових виборах Президента України; про забезпечення виконання розпорядження голови райдержадміністрації № 132 від 6.05.2014 року «Про організацію та проведення в районі призову громадян України на строкову військову службу до Збройних сил України та інших військових формувань у 2014 році»; про організацію підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років». Говорили й про інші, не менш важливі проблеми, що турбують мешканців Сарненщини.
Припинити бурштинову лихоманку
вже понад два тижні намагаються органи виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськість краю. Голова райдержадміністрації Сергій Євтушок насамперед ознайомив присутніх, а в залі були очільники громад району, окремі керівники підприємств, установ та організацій, представники ЗМІ, із прийнятими на розширеній колегії облдержадміністрації рішеннями щодо легалізації видобутку бурштину в краї. Це питання особливо гостро постало на Сарненщині після сумнозвісних подій 9 травня, коли постраждали люди. Відтак старателі, які об’єдналися в прагненні працювати виключно у правовому полі, донесли свої вимоги до високопосадовців. Адже вже не секрет, що величезні суми коштів вони сплачували тим, хто «кришував» цей бізнес. Відповідно їх втрачали місцеві бюджети. За словами копачів-нелегалів, зазначив голова РДА, за день вони мали сплатити данину в сумі 500 доларів США з однієї мотопомпи, а їх працює не один десяток. Не важко порахувати надприбутки ділків від бурштину та втрати громад, на територіях яких його видобувають варварськими методами. Адже горе-копачі залишають після себе знищені ліси та сплюндровані землі. Але місцеві жителі, доведені до відчаю, не збираються більше підкорятися злочинцям, які зі зброєю в руках хочуть нав’язати свої «порядки». Тобто, хтось дуже хоче «приватизувати» бурштинові копальні за добре налагодженою схемою, що діяла донедавна. І вихід із конфлікту один: якнайскоріше ухвалити закон про бурштин. За це й візьмуться народні депутати від Рівненщини, які ввійшли до складу комісії, що готуватиме зміни в законопроект 2010 року. Його на розгляд парламенту тоді вніс депутат Верховної Ради Микола Шершун, але ветував Президент. На обов’язкових змінах до нього наполягає й голова РДА, який зазначив, що надходження від видобутку бурштину мають залишатися виключно в місцевих бюджетах. І вони повинні слугувати саме для розвитку районів, де є поклади «сонячного» каменю. А це – дороги, школи, інші соціальні блага для місцевих мешканців. Тому приймати закон потрібно невідкладно.
Не оминули в області й питання функціонування нелегальних пилорам, зауважив Сергій Євтушок. Тому їх діяльність на Сарненщині, як і легальних, також перевірять.
Підготовка до виборів Президента України
– на фінішній прямій
Але ще є час, щоб усунути недоліки й провести їх на належному рівні, запевнив керівник апарату райдержадміністрації Василь Стельмах.
На 80 виборчих дільницях, що працюють у районі, зможуть проголосувати 72240 виборців, включених у списки, з них 1586 - удома (згідно з медичними показниками). Як зауважив Василь Мусійович, порушень у підготовчому процесі в районі немає, все проходить у відповідності до календарного плану, затвердженого Центральною виборчою комісією. Немає також фактів використання адмінресурсу. Переважна більшість виборчих дільниць, повідомив Василь Мусійович, забезпечені необхідним інвентарем та обладнанням. Однак на дільницях у смт. Клесів, селах Гранітне, Зносичі, Карасин немає телефонних апаратів, в Бутейках – сейфа, а в Грушівці потребують ремонту вхідні двері. Викликає занепокоєння й санітарний стан деяких приміщень і територій окремих дільниць. Як зазначив Василь Стельмах, в окрузі працюватимуть журналісти, спостерігачі, зокрема й від міжнародних організацій, тож варто зробити все, щоб їх відгуки про проведення виборів були тільки позитивними. Закликав очільників громад району разом із власниками будівель, де розміщені ДВК, зосередити на цьому особливу увагу й максимально подбати про санітарний стан територій, освітлення, заходи протипожежної безпеки та особливо забезпечення правопорядку під час голосування та підрахунку голосів. Нагадав, що до 24 травня, дня тиші, необхідно прибрати з вулиць населених пунктів всі агітаційні матеріали, про інші вимоги чинного законодавства в період підготовки та безпосередньо в день волевиявлення народу. Тобто необхідно зробити все, щоб дострокові вибори Президента в районі відбулися у відповідності з чинним законодавством.
Голова окружної виборчої комісії виборчого округу № 158 Анатолій Босюк додав, що більшість ДВК у селах отримають нові кабінки для голосування, але попросив сільських, селищних голів не укомплектовувати дільниці старими поламаними стільцями та столами, зробленими ще в минулому столітті. Відповів на запитання присутніх.
Сергій Євтушок наголосив на тому, що до забезпечення безпеки мирних громадян і членів дільничних комісій, правопорядку на території району в день виборів необхідно максимально підключити й «Районну варту», члени якої допомагатимуть у цьому правоохоронцям. Заступник голови РДА Руслан Серпенінов представив її нового очільника, обраного на загальних зборах цієї громадської організації. Ним став Олег Стахов, який має досвід роботи в правоохоронних органах, зауважив Руслан Петрович.
Голова РДА вкотре закликав присутніх зробити все необхідне, аби вибори Президента на Сарненщині відбулися демократично, у правовому полі, адже від цього залежить наше й, без перебільшення, майбутнє України.
На захист Батьківщини
Районний військовий комісар Анатолій Мостович зосередив увагу присутніх на тому, як у районі проходять призов громадян до Збройних сил та інших військових формувань України, часткова мобілізація та формування батальйону територіальної оборони області. Повідомив, що в.о. Президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав указ про відновлення призову до Збройних сил України через «дальше загострення суспільно-політичної ситуації на сході та півдні України, факти неприхованої агресії, активізації дій незаконно створених збройних формувань проросійського спрямування… та з метою підтримання Збройних сил України, інших військових формувань у боєздатному стані, нарощування їх здатності давати адекватну відповідь реальним і потенційним загрозам України». Розповів про особливості призовної кампанії, труднощі й проблеми в її проведенні. Озвучив також проблемні питання, що виникають у деяких мобілізованих громадян. Подякував керівникам ТзОВ «Сарненський хлібозавод», ТзОВ «Завод металевих виробів», ТОВ «Селищенський гранкар’єр», ДП «Клесівське лісове господарство» і «Сарненське лісове господарство», Сарненської райспоживспілки, Сарненського центру поштового зв’язку № 5, «Топаз ЛТД», ТОВ «ЮльСоф», ТОВ «Вирівський кар’єр» за сприяння в проведенні мобілізаційних заходів у районі. Детально зупинився на формуванні батальйону територіальної охорони Рівненщини, що базується виключно на добровільних засадах і охоронятиме важливі об’єкти області.
Сарненщина розпочала підготовку до нового опалювального сезону
Перш за все заступник голови РДА Руслан Серпенінов інформував про те, як пройшов минулий опалювальний сезон у районі. На фінансування якого виділили понад 5 млн. грн. Нині актуальним залишається переоснащення котелень на місцеві енергоресурси та їх модернізація з метою економії бюджетних коштів. Так, КП «Сарнитеплосервіс» встановило 2 твердопаливні котли в котельні по вул. Куликова, зменшивши цим споживання природного газу на 50,2%. Такі ж роботи здійснили й у деяких освітніх та інших закладах району. Крім того, провели ремонтні роботи багатьох приміщень, аби зменшити втрату тепла. У грудні минулоріч розпочали реконструкцію котельні в селищі Степань, загальна вартість проекту становить 992 тис. грн. Та ефект буде відчутним. Адже в період постійного зростання ціни на природний газ, вдасться зекономити понад 200 тис. бюджетних коштів щороку, які направлять на виконання інших важливих соціальних програм.
Енергоощадні проекти розроблятимуть і втілюватимуть і цьогоріч. Адже немає впевненості в добропорядності сусідньої країни, яка поставляє природний газ державі. Завдяки ж поетапному виконанню робіт із енергозбереження й переводу котелень на тверде паливо в місті КП «Сарнитеплосервіс» щороку економить до 1 млн. грн. Руслан Серпенінов детально розповів про те, що планують зробити, аби й опалювальний сезон 2014-2015 років пройшов на належному рівні. Обсяг робіт досить великий, що вимагає і вкладання значних коштів, і ремонту та заміни теплотрас, приміщень котелень й ін. Доповнив інформацію доповідача начальник КП «Сарнитеплосервіс» Віталій Тусь. Начальник фінансового управління Тетяна Коханевич інформувала присутніх про виконання бюджетних зобов’язань органами місцевого самоврядування району.