Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Сарненське ВПУ-22 мало честь вітати учасників Міжнародного конкурсу фахової майстерності серед викладачів, майстрів і учнів регіональних навчально-практичних будівельних центрів «Кнауф» із професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» «Knauf MGK 2014 Ukraine», який тривав чотири дні.
Тих, хто вже сьогодні є справжнім універсалом будівельної справи, і тих, які лише завтра розпочнуть свою самостійну трудову діяльність. До складу команд, які приїхали з Черкас, Тернополя, Львова, Калуша, Запоріжжя, Києва, Харкова, Полтави, Чернігова, Херсона та Луцька, ввійшли директори, викладачі спеціальних дисциплін, майстри виробничого навчання та учні. Педагоги виконували тестові задачі (240 питань) на комп’ютері. А майстри виробничого навчання та учні мали виготовити впродовж 5 годин конструкції з гіпсокартонних плит і шпаклювати поверхні.
Щирими оплесками привітали гостей та учасників конкурсу на урочистому відкритті в актовому залі. Серед них директора стратегічного розвитку ДП «Кнауф Сервіс Україна», кандидата технічних наук Ігоря Поповича, керівника відділу освітніх проектів підприємства Тетяну Остапченко, директорів навчальних закладів, на базі яких здійснюється підготовка робітників за технологіями компанії. Усього в конкурсі взяли участь 17 команд із різних регіонів України. Рівненщину представляли ВПУ-1 (Рівне), ВПУ-29 (Володимирець) і Сарненське ВПУ-22 (всі три училища представили ще по одній команді поза конкурсом).
Ведучі Світлана Неродіна та Сергій Галушко познайомили присутніх із організаторами й гостями, акцентували увагу на діяльності фірми «Кнауф», яка займає передові позиції у виробництві будівельних матеріалів. А її комплектні системи для виконання внутрішніх робіт сухим способом визнані найкращими й застосовуються будівельниками в усьому світі. У 2005 році розпочалося співробітництво компанії та системи професійно-технічної освіти України. Нині на базі 16 професійно-технічних навчальних закладів створили регіональні навчально-практичні будівельні центри «Кнауф» із підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітників. Фірма висловила вдячність співорганізатору конкурсу – ВПУ-22 міста Сарни.
Урочисто відкрила захід Тетяна Остапченко - автор державного стандарту з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», автор і співавтор підручників, навчальних посібників, побудованих за інноваційними педагогічними технологіями, організатор створення регіональних навчально-практичних будівельних центрів в Україні. Саме їй та голові журі Ігорю Поповичу господарі дійства за доброю українською традицією вручили запашний коровай. Представили й інших суддів: Едуарда Заблоцького, директора ДП «Кнауф Маркетинг» західного регіону й Тараса Семена, менеджера дочірнього підприємства, Сергія Клименка, директора технічного департаменту ДП «Кнауф Сервіс Україна», Олександра Старченка, генерального директора ДП «Кнауф Маркетинг».
Ігор Попович привітав учасників конкурсу від імені власників і керівництва компанії, подякував організаторам за створені хороші умови. Окрім того, назвав дві причини, чому варто брати участь у таких суперництвах. За його словами, це престижно й корисно. Тож усіх, хто вписав нову сторінку у свою професію, уже можна назвати переможцями.
З привітаннями до присутніх звернулися також керуючі справами Сарненської районної ради В’ячеслав Шимко та міськвиконкому - Віктор Бахно, директор Вищого професійного училища № 22 Володимир Городнюк. А викладачі й учні підготували також концерт художньої самодіяльності (Наталія Нікітчук, Василь Сергійчук (автор твору «Сарненська земля»), танцювальний колектив училища «Камелія» (керівник Катерина Тропак), який порадував своїм виступом і в останній день дійства, хоровий колектив (Олена Панасюк). Показав себе й духовий оркестр. Після урочистого відкриття учасники конкурсу приступили до виконання завдань, передбачених його умовами.
Професія – столяр, хобі – різьба по дереву
Настав третій день конкурсу. На осяяному сонцем подвір’ї професійного закладу звучала спокійна музика. Одні гості розмістились у плетених із лози кріслах, де поряд проводила майстер-клас із лозоплетіння Тетяна Костючик. Дехто одразу взявся практикуватися у виготовленні корзини. Неподалік відбувалися навчальні презентації фірм «Bosh» і «Кнауф», де скупчилися переважно чоловіки, а також майстер-клас майстра виробничого навчання Валентини Журавель зі створення декоративної штукатурки. Одночасно працювало журі, оцінюючи теоретичний і практичний тури.
Привабили до своїх столів і майстер виробничого навчання Сарненського ВПУ-22 Сергій Стасюк і його учень Олександр Марков. Наставник родом із Березнівщини, закінчив Дубенський професійний ліцей, а в сарненському закладі навчає майбутніх столярів-різьбярів. Витвори їхніх рук не тільки прикрашають стіни училища, а й час від часу потрапляють на виставки.
Олександр поступив сюди після 9 класу КЗ «Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2 І-ІІ ступенів» та освоює професію столяра, яка йому до вподоби, вже другий рік. Різьба ж, розповів, - хобі. Найперше, що зробив своїми руками, – дерев’яні ложки для мами. У батьків Євгенії Василівни й Олександра Анатолійовича ще троє синів: Роман, Сергій і Микола. Роман також збирається цьогоріч вступити до закладу, де навчається брат.
Бажаючі могли зайти у фойє перед актовим залом, аби послухати директора ДП «Кнауф Маркетинг» західного регіону Едуарда Заблоцького, який коментував відеофільм про системи наливних підлог і нанесення машинної легкої гіпсової штукатурки МП-75. Лідер Європи серед кращих штукатурних машин – «PFT G4 Standard» - працює з усіма сухими сумішами. Понад 60 тис. проданих екземплярів говорять самі за себе.
Як член журі, Едуард Заблоцький відзначив високий професійний рівень конкурсантів. «Наш інтерес у тому, аби на ринку України працювали досвідчені працівники, що використовують новітні технології та матеріали. І виграють від цього всі», - сказав він.
Без профтехосвіти в України немає майбутнього
У рамках проведення Міжнародного конкурсу фахової майстерності відбувся також круглий стіл із питань співпраці фірми «Кнауф Маркетинг України» з регіональними навчально-практичними центрами професійно-технічних навчальних закладів України. Заступник начальника управління - начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти й науки Рівненської ОДА Петро Коржевський привітав присутніх і надав слово керуючому справами міськвиконкому Вікторові Бахну, який ознайомив із стратегією розвитку міста Сарни. Генеральний директор ДП «Кнауф Маркетинг» Олександр Старченко наголосив, що, починаючи з 2006 року й до сьогодні, соціальне партнерство фірми з закладами профтехосвіти було плідним, однак потребує подальшого розвитку й удосконалення.
Присутні розглянули питання співпраці компанії інвесторів і закладів професійно-технічної освіти, їх роль в якості підготовки кваліфікованих робітників і залучення роботодавців до підготовки кадрів, необхідність державної законодавчої підтримки питань соціального партнерства. Одним із наріжних каменів маркетингової політики «Кнауф» із перших років роботи на українському ринку є прагнення максимально повно задовольнити споживачів, сприяти розвитку будівельної галузі в цілому. Ще один стратегічний принцип - компанія робить ставку не тільки на фінансові ресурси. Люди – найцінніше, що є запорукою успіху, підкреслив Олександр Старченко. А ще акцентував увагу на командній роботі. Пригадав, як на початку липня 2013 року в Нижньому Новгороді в рамках міжнародної конференції Академії «Кнауф СНД» відбувся міжнародний конкурс професійної будівельної майстерності. Його учасниками стали команди з Росії, України, Азербайджану, Узбекистану, Казахстану, Таджикистану. Поїхали туди й представники ВПУ № 22 міста Сарни (у складі директора Володимира Городнюка, майстра виробничого навчання Юрія Набухотного й учнів Олександра Каленика й Віталія Єремейчука). Повернулися сарненці з Нижнього Новгорода з перемогою.
Це не перший здобуток закладу на міжнародному рівні. Весною минулого року на базі Львівського ВПУ дизайну та будівництва Юрій Набухотний удостоївся першого місця в Міжнародному конкурсі фахової майстерності серед майстрів та учнів регіональних навчально-практичних будівельних центрів «Кнауф» за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій». Хоча демонстрували свою вправність аж 24 команди з різних регіонів України та зарубіжжя (Грузії, Азербайджану, Росії, Казахстану, Білорусі), творчий тандем майстра виробничого навчання та учня Олександра Каленика виявився успішним.
Тетяна Остапченко, відповідальна за освітні проекти «Кнауф», спочатку відзначила цьогорічний конкурс, що пройшов на дуже високому рівні, розповіла про відкриття на базі Київського професійного ліцею будівництва й комунального господарства навчально-практичного центру з напрямку «Інноваційні технології в будівельній галузі та сучасні будівельні матеріали», створеного спільно з компанією «Кнауф Маркетинг». Окрім того, презентувала величезну роботу – професійний навчальний тритомник, розроблений за модульною технологією. 10 екземплярів отримало в подарунок ВПУ-22. Аби решта учасників круглого столу теж не пішли з заходу з порожніми руками, їх наділили інженерною книгою, що отримала диплом переможця (2 місце) Всеукраїнського конкурсу «Університетська книга» в номінації «Краще навчальне видання в галузі будівництва і архітектури» («Технологія та товарознавство систем сухого будівництва»). Окрім того, маленькими приємними речами, такі як ручка, календар, блокнот і кружка з логотипом «Кнауф». Також ознайомила присутніх і з планами компанії щодо освітньої діяльності та вручила грамоти й подарунки учасникам конференції, а почесний диплом - навчально-практичному центру ВПУ-22 й особисто Володимирові Городнюку за активну участь у проектах компанії.
Про перспективи та загальні тенденції в розвитку профтехосвіти вів мову її патріот Сергій Коваленко, виступ якого присутні переривали оплесками. Начальник відділу взаємодії з соціальними партнерами та виробництвом департаменту професійно-технічної освіти МОН України подякував фірмі «Кнауф» за співпрацю в підготовці кадрів будівельної галузі.
У роботі круглого столу взяли також участь начальник управління професійної освіти департаменту науки, освіти, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради Микола Кучинський, директор науково-методичного кабінету професійно-технічної освіти міста Київ Катерина Мірошниченко, директор стратегічного розвитку дочірнього підприємства «Кнауф Сервіс Україна» Ігор Попович, директор ДП «Кнауф Маркетинг» західного регіону Едуард Заблоцький та його менеджер Тарас Семен.
Подискутувавши, його учасники прийшли до висновку, що без профтехосвіти в України немає майбутнього. Після засідання гості поїхали на екскурсію в Клесівський дендропарк ім. Олексія Ворона, який уже отримав назву «Поліський Версаль».
Чому плакала команда з Калуша?
І ось конкурс, на якому учасники мали можливість продемонструвати свої знання, вміння та професійні навички, завершився. Він збагатив кожного з них певним досвідом, новими знайомствами та враженнями. Це були дні чесної, наполегливої боротьби, наповнені азартом і прагненням до перемоги. До останньої секунди ніхто не знав імен переможців. Аби зняти напругу, враженнями поділився голова журі Ігор Попович. Укотре подякував господарям за створення добрих умов для конкурсантів і теплої атмосфери для гостей. Командам було дуже важливо виконувати чітко всі умови, – не тільки створити подібну гіпсокартонну конструкцію, а й дотримуватись її точних параметрів. Найкраще це зробили призери й переможці. А нагородили спочатку всі команди за участь у змаганні (і викладачів, і майстрів, і учнів) дипломами, подарунками та гуртовим фото на згадку.
Нарешті довгоочікувана й відповідальна мить. Диплом за 3 місце в Міжнародному конкурсі фахової майстерності серед викладачів, майстрів і учнів за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» виборов Запорізький професійний будівельний ліцей. Почесний диплом за 2 місце отримали одразу дві команди – Львівського професійного училища дизайну та будівництва й Сарненського ВПУ-22 (Ольга Шкляр, Юрій Набухотний, Павло Ткач). А переможцем стало ВПУ № 7 міста Калуш, члени якого не могли стримати щасливих сліз.
За жагу до успіху (4 місце) нагородили майстра виробничого навчання та учня Державного навчального закладу «Полтавське вище міжрегіональне професійне училище імені Героя Радянського Союзу С.С. Бірюзова», де навчають дітей, які не чують. За непереборне бажання перемогти в місті Прага (Чехія) – учня Сарненського ВПУ-22 Віталія Єремейчука, який, за словами Олександра Старченка, дуже гідно на міжнародній арені захищав честь не тільки свого закладу, а й усієї України. Із трьох колективів, які змагалися поза конкурсом, на першу сходинку піднялася команда Сарненського ВПУ-22 (майстер виробничого навчання Денис Ткачук і учень Віталій Єремейчук).
За високий професійний рівень і відмінну підготовку учасників міжнародних конкурсів «Кнауф», що відбулися в містах Нижній Новгород і Прага, відзначили викладача за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» Сарненського ВПУ-22 Ольгу Шкляр і майстра виробничого навчання Юрія Набухотного. За активну участь у підготовці навчального закладу до проведення конкурсу – старшого майстра Майю Гегу, заступника директора з виховної роботи Людмилу Радько, а також Миколу Макаревича, Миколу Михаревича, Івана Вознюка, Дениса Ткачука й директора Володимира Городнюка, якому Олександр Старченко вручив ксерокопіювальну техніку. Подякували Ларисі Шапірко, Валентині Журавель, Івану Галушку, Еллі Атясовій, Надії Охнюк. Оргкомітет конкурсу вручив подарунки Ігорю Поповичу, Едуарду Заблоцькому, Тарасу Семену, Сергію Коваленку й Олександрові Старченку, які виступили зі словами вдячності й привітали з перемогою учасників.
Насамкінець послухали Володимира Городнюка, який побував у кожному з регіональних навчально-практичних будівельних центрів «Кнауф» в Україні, тож знає про їх роботу не з чуток. Він також подякував представникам компанії та організаторам конкурсу за співпрацю й відзначив роботу колективу очолюваного закладу в підготовці й проведенні грандіозного заходу.
Хвилиною мовчання, яку оголосив Олександр Старченко, вшанували пам’ять загиблих за єдину Україну, захищаючи її від розколу та вторгнення іноземних військ.
Марія КУЗЬМИЧ.