Back to top

Про мобілізацію, героїв і дезертирів…

Автор фото Василь Сосюк.

Безперечно, найживотрепетнішим питанням сьогодення були й залишаються події на сході держави, у зоні антитерористичної операції. Тим часом оприлюднили Указ Президента України про проведення третьої черги мобілізації. З цього приводу зустрілися з тимчасово виконуючим обов’язки районного військового комісара Петром ЛУЦИШИНИМ.

- Петре Ярославовичу, поясність, чим викликано проведення третьої черги часткової мобілізації?
- Насамперед необхідністю підтримати обороноздатність держави та завершити антитерористичну операцію. Якщо під час першої черги мобілізації доукомплектовували переважно бойові частини, у другій – мобілізовували спеціалістів з «бойовими» спеціальностями: десантників, гранатометників, «технарів» - то зараз наголос ставимо на постачання та забезпечення фронту. Іншими словами, щоб можна було проводити ротацію на місцях, підсилити наші позиції. Завдяки третій черзі мобілізації доукомплектують 15 бойових частин і 44 частини забезпечення для потреб оборони.
- До якої межі продовжили граничний вік військовозобов’язаним?
- Якщо раніше призову підлягали військовозобов’язані до 40 років, а сержанти – до 45, то нині граничний вік коригували в бік зростання: військовозобов’язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, можуть призиватися до 60 років. До речі, шість жителів Сарненщини, шість добровольців уже пройшли медичний огляд на придатність до військової служби і нині несуть її у війську.
- А скільки наших земляків перебувають у зоні АТО?
- Нині в зоні антитерористичної операції служить 51 житель району. Це призвані під час мобілізації військовослужбовці, які проходили строкову військову та службу за контрактом, випускники Академії сухопутних військ, які в складі своїх частин відправлені в зону АТО, у тому числі і Сарненської в/ч А-0153.
- Пане полковнику, вибачте за незручне запитання. А дезертирів у районі багато?
- Давайте спочатку розмежуємо дві категорії порушників: власне дезертирів і тих, які ухиляються від мобілізації. Дезертирство, щоб Ви знали, - це вид військового злочину, який полягає в самовільному залишенні військової частини чи місця служби на термін понад десять діб. На превеликий жаль, мушу констатувати, що серед мобілізованих з району є й такі. Зараз їхнім розшуком займаються військова служба правопорядку разом із правоохоронними органами. Тепер стосовно військовослужбовців, які ухиляються від мобілізації. З різних причин за викликом до райвійськкомату не прибули понад тисячу військовозобов’язаних. Прокуратура за додержанням законів у військовій сфері вже порушила кримінальні справи та направила їх до суду, нині тривають дізнання та досудове слідство.
- Чи підтримуєте зв’язок із нашими вояками?
- Аякже! Вони гідно виконують військовий обов’язок. Коли ж мають змогу, завжди з нами спілкуються. Це насамперед Володимир Оверчук, Сергій Жук, Юрій і Валерій Кардаші, Павло Цупріян, Олександр Ратич, Сергій Якимець і багато інших. Захоплюємось мужністю Сергія Якимця, який отримав бойове поранення, проте не втратив оптимізму та віри в майбутнє. Безсумнівно, усі вони – гордість району. Щасливого повернення, хлопці!
- Усі ми розуміємо, що найманець воюватиме гірше за воїна – захисника своєї Батьківщини, проте чи передбачені пільги для тих, хто зараз відстоює східні рубежі?
- Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Питання грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період», громадяни, призвані під час мобілізації, отримуватимуть грошове забезпечення в повному обсязі, з урахуванням усіх надбавок і премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби згідно з посадами та військовими званнями. А не на рівні строкової служби, як передбачалось раніше.
Крім цього, відповідно до наказу міністра оборони України від 12 червня ц.р., для військовослужбовців, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, додатково передбачена виплата премії в розмірі місячного грошового забезпечення.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...