Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Минулого тижня у військовій частині А-0153 підбили підсумки роботи за 9 місяців ц.р.
Насамперед підполковник Олександр СВАРИЦЕВИЧ акцентував увагу присутніх, що згідно з Указом Президента України військову частину перевели на функціонування в умовах особливого періоду. Що це означає, запитала в Олександра Гнатовича:
- Розгортання військових частин до штатів особливого періоду, формування нових військових підрозділів (батальйонів територіальної оборони, Національної гвардії) відповідно передбачає своєчасне забезпечення необхідним озброєнням, військовою технікою та майном, як цього вимагає оперативна обстановка.
У зв’язку з цим відділи зберігання, цех стрілецької зброї та артилерійський перевели на роботу з продовженою тривалістю робочого часу, діяльність триває й у вихідні та святкові дні. Навантажувальну працю виконують у будь-який час доби, зменшені терміни відпрацювання супровідної документації.
Так, з часу переведення військової частини на функціонування в умовах особливого періоду видали у війська 135 одиниць озброєння та військової техніки,
майже 100 тис. одиниць стрілецької зброї та 150 тонн
майна служби РАО.
- Хто допомагає ремонтувати, адже об’єм роботи чималий?
- Вагомою підпорою в проведенні ремонтів мінометів ПМ-120, виробів 2С12 «Сані», 9П148 «Конкурс», 152 мм гаубиць МСТА-Б та 122 мм гаубиць 2С1 і доставки техніки в підрозділи сил АТО стала допомога Громадського об’єднання «Спілка підприємців Сарненського району» (голова Сергій Лаврущенко). Підприємці Сарненщини матеріально забезпечили виконання ремонтних робіт на 512 тис. грн., оплатили перевезення на 165 тис. грн. Велику роль у цьому процесі відіграло й те, що сформували ремонтний підрозділ із різносторонніх фахівців, оплату праці яких упродовж трьох місяців також узяла на себе спілка. Деякі з цих спеціалістів виявили бажання залишитись працювати у військовій частині (постійно) або проходити військову службу за контрактом. Завдяки цьому провели ремонт не тільки спеціальної частини виробів 2С12, але й автомобільного шасі ГАЗ-66. Комплексний підхід зменшив термін перебування виробів у ремонті й прискорив передачу техніки у війська.
Нині фахівці частини у взаємодії з підприємцями проводять роботи з відновлення та підготовки до передачі у військові частини виробів 2С1 «Гвоздика», 2А65 МСТА-Б.
Крім того, бізнесмени вже тривалий час матеріально підтримують військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції.
- В Україні розгорнувся потужний волонтерський рух із забезпечення Збройних сил України необхідними матеріально-технічними засобами. Вам допомагають добровольці?
- Звісно, виконання бойових завдань було б неможливе без нього та підтримки місцевих органів влади. На щастя, наша військова частина розташована в місцевості, мешканцям якої не треба пояснювати, що таке Батьківщина, незалежність, патріотизм. Вагомий внесок у виконання робіт із підготовки й відправлення техніки у війська зробили державні, громадські організації району, яким також хочу подякувати. Серед них Сарненські райдержадміністрація (асигнувала кошти на закупку 7 бронежилетів 5 рівня захисту) й міська рада (на виділені видатки придбали 5 бронежилетів 5 рівня захисту й 12 комплектів форми для особового складу першої ротації). Дубровицька районна рада також купила 2 бронежилети.
Підприємці, які працюють у супермаркеті «Вопак» (на другому й третьому поверхах), придбали й передали 6 бронежилетів, а Сарненський і Рокитнівський відділи освіти - переносні радіостанції «Kenwood» (10 одиниць). Сарненське лісове господарство (директор Сергій Белеля) – акумуляторні батареї (14 штук), запчастини для автомобільної техніки. А ТОВ «Прагмафактор» і КБ «Фантомаш» видали матеріали (труба профільна), виготовили та встановили протикумулятивні екрани на два БТР-70, що вибули в зону АТО. Крім того, фахівці цього підприємства надали допомогу у відновленні виробів 2С12 «Сани» та іншого озброєння.
Українська православна церква Київського патріархату теж придбала один бронежилет; Українська автокефальна православна церква передала на потребу Збройних сил фарбу на загальну суму 1 тис. 376 грн. (її використали на відновлення виробів 2С12, 2А65, ПМ-120, ЗУ-23-2, 2С1); ДП «Клесівський лісгосп» (директор Михайло Ониськевич) – пиломатеріали для виготовлення штатної тари для запасних стволів виробів ЗУ-23-2, кріплення озброєння для переміщення залізничним транспортом.
ТОВ «Північ-центр» надавало в розпорядження військової частини навантажувач, що значно прискорив завантаження транспорту, допомогло з ремонтом автомобільних шасі ГАЗ-66, виробів 2С12 зі складу. Окрім того, підприємство систематично організовує передачі продуктів харчування для наших військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО. Раз у раз це робить і директор із продажу компанії «Славутич» Кирил Порохненко (передає мінеральну та бутильовану воду для військовослужбовців у зону АТО). Також хотів би подякувати керівництву районного Будинку культури за концерт, який вони організували з нагоди прибуття військовослужбовців першої ротації з зони антитерористичної операції.
Цей список можна продовжувати ще дуже довго. Допомога надходила у вигляді коштів, запасних частин до техніки, форменого одягу, продуктів харчування, медикаментів тощо. Продовжують надавати її підприємства й організації, приватні підприємці, мешканці міста й району.
Найголовніше, що хочу підкреслити, - що всі разом значною мірою впливають не тільки на результати бойових дій на сході країни, де перебувають наші земляки, а й зберігають найцінніше – життя військовослужбовців. І той значний об’єм виконаних робіт був би набагато меншим без такої підтримки.
- Дякую, Олександре Гнатовичу, за інтерв’ю. Хочу сподіватись, що співпраця між військовиками й мешканцями району, волонтерами, приватними підприємцями триватиме й надалі, що обов’язково приведе до перемоги.
Розмовляла Марія КУЗЬМИЧ.