Back to top

Польсько-українська гривалізація

Аналізуючи рік, що минув, намагаємося згадувати досягнення та, передусім, моменти, що забарвили таке буремне нині життя фарбами радості й внутрішнього зростання.

Для декого з учнів Сарненської гімназії, безперечно, назавжди залишиться в пам’яті участь в інтернаціональному проекті «Польсько-українська гривалізація», що успішно завершився напередодні новорічних свят. Його ініціаторами стали психолог закладу Володимир Березовський, директор Тамара Шепель і пан Марчін Пастушак, радник гміни з питань культури, які запропонували свій проект на конкурс від Міністерства освіти Республіки Польща для міжнародної співпраці молоді, обміну культурою та традиціями.
Гривалізація – це нова методика реалізації діяльності, яку нещодавно почали використовувати в Польщі, та до цього часу не застосовували в Україні. Заснована на подоланні викликів, конкуренції та групової динаміки. Оскільки сьогодні молоді люди, через глобалізацію культури й соціально-культурного життя, свою діяльність зосереджують в Інтернеті, то подолання нових викликів під час гривалізації, що базується на розвитку мультимедійних навичок, сприяє зміцненню та оновленню умінь сучасної молоді в процесі формування її громадянських і демократичних поглядів. У рамках проекту створили Інтернет-сайт, на якому пропонували завдання у формі змагань із метою заочного ознайомлення з традиціями, захопленнями, культурою польських та українських учасників проекту.
Між собою змагалися чотири команди Сарненської гімназії та стільки ж із гімназії ім. маршала Йосифа Пілсуцького, що розташована в невеличкому польському містечку Нєджвіца Дужа. Тематика завдань і закликів до виконання коливалася навколо польських й українських культур і традицій, місця наших країн у Європі, підвищення громадянської активності на місцевому рівні. Головною умовою для успішного проведення проекту стала співпраця між польською та українською молоддю, тому одним із ключових етапів була поїздка до Польщі, а саме до Нєджвіци Дужей, де учасників української сторони гостинно прийняли на проживання сім’ї поляків.
Польська гімназія зустріла сарненців привітно. Впродовж усього тижневого перебування польські друзі ставились до української делегації з неабиякою непідробною повагою та щирістю. Щодня проходили заняття та лекції, що базувалися на співпраці, обміні традиціями та культурними здобутками обох сусідських народів.
Незабутньою стала поїздка до столиці Польщі – Варшави. Це місто вразило кожного своєю інфраструктурою, архітектурою та незвичайною атмосферою гостинності. Мандрівка визначними місцями розпочалася з Народного стадіону, продовжилася на висоті тридцятого поверху Палацу науки і культури та принесла шопінг-задоволення в найпопулярнішому торговому центрі «Золоті балкони».
Напевно, кожен відчував напругу й хвилювання в музеї Варшавського повстання, який правдиво передав атмосферу Другої світової війни. І яким було здивування, коли побачили в його експозиції стенд, присвячений подіям, що розгорталися на теренах Сарненщини! Усіх екскурсантів особливо захопили героїзм і справжня любов поляків до рідного краю, які, мабуть, і дали наснагу відродити з попелу історичну частину столиці. Піша прогулянка вулицями старого міста, споглядання стареньких будиночків і крамниць дозволили кожному з учасників доторкнутися душею до культурної спадщини поляків.
Також разом пощастило святкувати День незалежності Польщі. На його честь польська гімназія влаштувала величне дійство, що відтворювало весь тернистий шлях польського народу до омріяної незалежності. Аура патріотичної самосвідомості акторів, мов хвиля, огорнула всіх присутніх. Продемонстрували свої таланти й наші юні патріоти-гімназисти, привітавши польську аудиторію запальними народними танцями та піснями.
Завершальним етапом гривалізації в Нєджвіце Дужей було підбиття підсумків змагання й нагородження переможців й учасників проекту цінними призами, найбільшу кількість їх здобула гімназистка Ангеліна Федорова, та подарунками.
З морем вражень, гостинцями, сльозами на очах і багажем нових ідей, знань і прагнень поверталися сарненські гімназисти додому. Фінальним акордом подорожі, що огорнув щемом душі учасників української делегації, стали відвідини святого для кожного європейця місця болю й вічної пам’яті - концтабору «Майданек». Цей моторошний меморіал є пересторогою усім, хто забув справжнє обличчя фашизму…
За час перебування в Польщі учні обох гімназій дуже здружилися й продовжують підтримувати тісні зв’язки. Тепер Сарненська гімназія щиро запрошує колег із Нєджвіци Дужей до себе на гостину та з нетерпінням чекає візиту шанованих гостей.
Хочеться подякувати організаторам польсько–української гривалізації за незабутні враження від проекту. Особлива подяка нехай полине на адресу пана Марчіна, пані Юстини, директора гімназії ім. Йосифа Пілсуцького, та, звичайно, усіх гостинних родин, де проживали наші діти. Будемо сподіватися, що такі благородні починання й проекти й надалі розвиватимуться, і не лише з ініціативи окремих громадських організацій, а й на рівні держави, аби молодь мала можливість ознайомлюватись із культурою та традиціями держав-сусідів, а євроінтеграція України проходила ефективніше, успішніше й швидше.
Софія ЛАВОР,
учениця Сарненської гімназії, учасниця проекту «Польсько-українська гривалізація».

Схожі матеріали

На узбіччі автодороги Сарни-Кам’яне-Случанське, за чотири кілометри від районного центру, у лісі поміж високих сосен-красунь розташована Чудельська...
Заснована в 1954-ому, школа робітничої молоді спочатку призначалася для здобуття середньої освіти трудівниками заводів, фабрик, які приходили на...
17 дітей навчається в одній з найменших шкіл району – Уголецькій початковій, з них шестеро – з сусіднього Убережа. Цьогоріч виповнилось півстоліття,...
Найменша в районі школа є окрасою й гордістю села Вже при в‘їзді в Обірки привертає увагу невелика ошатна будівля з розкішними клумбами та...

Урочисте відкриття спортивного залу ліцею «Лідер» стало частиною традиційного свята закладу нового типу<!--break-->  

До «Лідера» прибули...