Back to top

Сергій Максимов: «Керівні посади мають обіймати місцеві кадри»

Автор фото Василь Сосюк.

Попередній запланований візит на сарненські терени новопризначеного начальника управління МВС України в Рівненській області Сергія МАКСИМОВА скасували у зв’язку з селекторною нарадою в Арсена Авакова. І ось минулої середи перший міліціонер Рівненщини завітав-таки в Сарни, аби здійснити особистий прийом громадян. Отож скористалися слушною нагодою, щоб поставити йому декілька запитань.

- Сергію Володимировичу, Ваше призначення, на відміну від Ваших попередників Чайки та Щирука, відбулося тихо й мирно…
- Дякую. Дійсно, на початку 2014-го мене запросив голова обласної ради Михайло Кириллов. Ми познайомились, і він повідомив, що пропонуватиме мою кандидатуру на посаду начальника управління.
- Йому, вочевидь, сподобався Ваш послужний список. А читачам «Сарненських новин» можете його оприлюднити?
- В органах внутрішніх справ працюю з 1991 року. Кар’єру розпочав старшим сержантом патрульно-постової служби міського відділу міліції м. Рівне. Відтак обійняв посаду помічника оперуповноваженого карного розшуку. З 1994-ого десять років працював оперуповноваженим з особливо важливих справ управління боротьби з організованою злочинністю. У 2004 році був призначений заступником начальника карного розшуку Луцького міського відділу міліції. Затим у Рівному посів посаду старшого оперуповноваженого управління внутрішньої безпеки Департамента внутрішньої безпеки МВС України. Згодом очолив підрозділ. А у 2010-ому написав заяву на звільнення й пішов на пенсію.
- Не шкодуєте, що спокійну роботу в приватній фірмі проміняли на ненормований робочий день і величезну відповідальність?
- Розумієте, у кожної людини своя так звана зона комфорту. Приватна фірма приносила матеріальне забезпечення, проте не давала морального задоволення. Моя зона комфорту - праця в органах внутрішніх справ, якій присвятив частину життя.
- Ви вже склали думку про роботу Сарненського райвідділу міліції? Чи варто очікувати кадрових змін?
- Роботу сарненських колег оцінюю на «добре». Стосовно кадрових змін скажу таке: я прихильник того, щоб районні відділи міліції очолювали місцеві кадри, які краще знають особливості регіону, менталітет жителів, зрештою, добре орієнтуються в проблемах. Якщо, скажімо, для мешканців північних районів: Сарненського, Дубровицького, Володимирецького тощо – це несанкціонований видобуток бурштину, то в Острозькому, Дубенському – міжконфесійна ворожнеча. Отож перш ніж розпочинати кадрові зміни, потрібно ретельно вивчити, чи принесе це користь.
- Якщо вже згадали притчу во язиціх, скажіть, як плануєте боротися з незаконним видобуванням бурштину-сирцю?
- Поки цю болючу проблему не вирішили в правовому полі на державному рівні, міліціонери залишаються заручниками непростої ситуації. Громадяни не хочуть розуміти, що напівдорогоцінна копалина, яку подекуди знаходять на власних городах, належить усе-таки державі.
- Про Вашу принциповість ходять легенди. Це правда, що посадили рідного брата?
- Не зовсім. Тоді я працював у карному розшуку, і коли його затримали за спробу крадіжки, не допоміг уникнути відповідальності. Бо вважаю, що за свої вчинки потрібно відповідати.
- Певно, така позиція ускладнює життя?..
- Зовсім ні. Просто принциповість і впертість – різні речі, і їх потрібно розмежовувати. Приміром, як обійтися без принциповості в боротьбі зі злочинністю, охороні громадського порядку?
- У чому вбачаєте пріоритетне завдання правоохоронців?
- Насамперед, потрібно підняти авторитет правоохоронних органів у населення. Адже працювати зараз дуже важко через неадекватне, а іноді навіть провокаційне ставлення громадян до людей у формі. Тому першочерговим завданням вважаю налагодження співпраці з населенням. Наприклад, громадське об’єднання «Самооборона» допомагає міліції патрулювати вулиці, охороняти громадський порядок, розкривати злочини по гарячих слідах. Хотілося б, щоб усе більше співгромадян займали активнішу життєву позицію та надавали допомогу працівникам міліції, з розумінням ставилися до їхньої нелегкої роботи.
- Як будуть оплачувати нелегку роботу в нинішньому році?
- Оскільки в Міністерство внутрішніх справ спрямували більше коштів, думаю, заробітна платня зростатиме, отож зможемо зацікавити освічених і перспективних громадян поповнити лави правоохоронців.
- То, можливо, не за горами нове приміщення Сарненського райвідділу?..
- Ми, звичайно, будемо клопотати перед Міністерством внутрішніх справ про виділення коштів. Однак тепер, коли на сході країни тривають бойові дії і держава в скрутному становищі, вважаю це несвоєчасним.
- До речі, про бойові дії. Особовий склад управління служить у зоні антитерористичної операції?
- Аякже! Минулої суботи відрядили зведений загін у кількості п’ятдесяти чоловік, який склали працівники Державтоінспекції, управління боротьби з організованою злочинністю, слідчі.
- Дякую за розмову. Успіхів на ниві боротьби зі злочинністю.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...