Back to top

Майбутнє – за Сарненським ВПУ-22

Автор фото Василь Сосюк.

Нещодавно на сайті управління освіти й науки ОДА повідомили про підсумки обласного рейтингу професійно-технічних навчальних закладів за результатами роботи в минулому році.

Визначення переможців тривало впродовж двох тижнів. За словами заступника начальника управління освіти й науки ОДА Петра Коржевського, щорічна оцінка діяльності стимулює навчальні заклади, спонукає впроваджувати все нові й нові методи роботи, перемагати в різноманітних конкурсах і спортивних змаганнях. У підсумку серед 19 ПТНЗ Рівненщини друге місце в рейтингу вибороло ВПУ-22 міста Сарни. Заклади-переможці отримали дипломи управління освіти і науки ОДА, а їх керівники - премії в розмірі до трьох посадових окладів.
Минулої п’ятниці зустрілася з директором кращого професійного закладу області Володимиром Городнюком, аби дізнатися, як досягли успіху. Журі конкурсу оцінювало роботу, розповів, за понад двома десятками критеріїв. Звертало увагу на успішність учнів, їх працевлаштування за здобутою професією, участь у всеукраїнських, обласних конкурсах фахової майстерності викладачів і їх вихованців, олімпіадах, облаштування гуртожитків та організацію харчування, вивчали навчальну, виховну, методичну роботу, стан фінансово-господарської діяльності й міжнародну співпрацю.
Аналізуючи роботу професійного закладу за період з 2009 по 2014 рік, Петро Коржевський відзначив, що Сарненське училище завжди здобувало призові місця з виховної роботи, навіть на четверте не опускалось. Щодо методичної, то впродовж 6 років піднялися з 8 на 2. Збільшилася й кількість випускників, які закінчують ВПУ-22 з відзнакою. Для прикладу, в порівнянні з минулим роком - у 4 рази. Окрім того, з- поміж інших в області тут найвищий бал «за найменшу втрату контингенту». Першість ВПУ тримає з підготовки до нового навчального року й цьогоріч друге – за набір учнів (1156 учнів на 1 вересня). Тільки на перший курс прийняли їх 480. А є в області заклади, в яких усього навчаються стільки студентів. Проблем із набором, як в інших, немає, ще 540 дітей мешкають у гуртожитку.

«Геберіт» - найсучасніші сантехнічні технології
Наприкінці грудня минулого року в Києві в приміщенні Міністерства освіти й науки України відбулася презентація проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні». Це перший проект Швейцарської конфедерації, представленої Швейцарською агенцією розвитку й співробітництва та «Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ» в Україні. Він спрямований на поліпшення можливостей установ професійно-технічної освіти України, ринково-орієнтовану, практичну та сучасну освіту у сфері санітарних технологій через створення моделі державно-приватного партнерства в професійній освіті й навчанні.
І Володимир Городнюк як керівник доклав чимало зусиль, аби цьогоріч здобути проект «Геберіт» для створення ще одного навчально-практичного центру – з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування. Отож незабаром бажаючі вивчатимуть найсучасніші сантехнічні технології. Хочу акцентувати увагу, що серед учасників проекту Сарненське ВПУ-22 – єдине з райцентру (в основному з обласних - Полтава, Чернігів, Дніпропетровськ, Одеса й один із Київської області). Заклад нині дуже потребує майстра виробничого навчання та викладача з досвідом роботи й відповідною освітою в цій галузі. Тож, якщо хтось відповідає цим критеріям, може звернутися до керівництва ВПУ-22 й спробувати свої сили й уміння на цьому поприщі.
Внаслідок реалізації проекту очікується підвищення спроможності закладу професійно-технічної освіти забезпечувати навчальний процес таким чином, щоб він був максимально орієнтованим на потреби ринку праці у сфері сантехнічних послуг. Випускники, які пройдуть навчання, отримають практичні професійні навички для працевлаштування в галузі.
Наразі, переконаний Володимир Городнюк, система професійно-технічної освіти в Україні потребує реформування. Тільки 2,6% випускників шкіл обирають професії технічного спрямування, оскільки така робота вважається неелітною і неперспективною. Професійно-технічні коледжі не завжди здатні підготувати конкурентоспроможних фахівців, навчальні програми недостатньо орієнтовані на потреби індустрії, а 96% обладнання фізично та морально застаріле, фактично непридатне для використання в навчальному процесі. Все це призводить до виникнення дефіциту фахових сантехніків на ринку праці.
Володимир Городнюк пишається тим, що на базі Сарненського ВПУ-22 вже створено два навчально-практичні будівельні центри за матеріалами та технологіями провідних компаній «Хенкель Баутехнік (Україна)» та «Кнауф Маркетинг». ВПУ-22 уклало договори про співпрацю з вищими навчальними закладами міст Рівне, Харків, Луцьк, Київ. Триває вона з колегами з Польщі (з підготовки робітничих кадрів). Під час проведення державних випускних іспитів і захисту дипломних робіт в екзаменаційних комісіях беруть участь викладачі Національного університету водного господарства та природокористування Рівного та Національного технічного університету Луцька.
Сучасний керівник, який також співпрацює з владою, упевнений, що майбутнє – за багатопрофільним училищем. Директор вивчає досвід ПТНЗ Данії. Незважаючи на те, що там виділяють на розвиток професійно-технічної освіти гроші, запозичити є що. Володимир Городнюк запрошує до розширення співробітництва керівників ЗОШ. Адже працівники ВПУ-22 готові прийняти школярів і презентувати на власній матеріально-технічній базі цілу низку професій, що допоможе учням визначитися з остаточним вибором. І не однієї, а декількох спеціальностей.
Про все це батько й син, Володимир і Роман Городнюки, вели мову в Інституті професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, звітуючи про справи училища. Володимир Павлович узяв на себе відповідальність за створення нового центру «Геберіт», якому немає рівних у профтехосвіті. Бо, каже, колектив, який очолює, спроможний це зробити.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

На узбіччі автодороги Сарни-Кам’яне-Случанське, за чотири кілометри від районного центру, у лісі поміж високих сосен-красунь розташована Чудельська...
Заснована в 1954-ому, школа робітничої молоді спочатку призначалася для здобуття середньої освіти трудівниками заводів, фабрик, які приходили на...
17 дітей навчається в одній з найменших шкіл району – Уголецькій початковій, з них шестеро – з сусіднього Убережа. Цьогоріч виповнилось півстоліття,...
Найменша в районі школа є окрасою й гордістю села Вже при в‘їзді в Обірки привертає увагу невелика ошатна будівля з розкішними клумбами та...

Урочисте відкриття спортивного залу ліцею «Лідер» стало частиною традиційного свята закладу нового типу<!--break-->  

До «Лідера» прибули...