Back to top

Благоустрій на належному рівні

З метою контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади, покращання роботи виконкому Тутовицької сільської ради на її підвідомчій території відбулося виїзне засідання колегії райдерж-адміністрації. Оглядини окремі працівники структурних підрозділів РДА, районних установ та організацій на чолі з головою райдерж-адміністрації розпочали з ФАПу с. Цепцевичі, яким завідує Леся Наконечна.

У селі проживає 2431 мешканець, неподалік с. Висове з 481 жителем, отож, резюмувала сільський голова Галина Савчик, назріло питання відкрити в Цепцевичах амбулаторію, яка б обслуговувала населення цих пунктів. До того ж, тут найбільша в районі кількість дітей віком до року. Петро Рухер пообіцяв передбачити в районному бюджеті кошти на реконструкцію приміщення колиш-нього дитячого садочка під лікарську амбулаторію, а керівникові місцевої громади порадив до нового року виготовити проектно-кошторисну документацію. Зважаючи на велику кількість пацієнтів місцевого ФАПу, запропонував перевести туди частину медпрацівників з Тутовицької амбулаторії.
У ЗОШ І-ІІІ ст., якою керує Людмила Мариніна, навчаються 617 учнів, працюють 50 педагогів, 15 з яких – молоді спеціалісти. Школярі виступили в якості екскурсоводів і показали гостям альма-матер, супроводжуючи віршованими коментарями. Директор навчального закладу розповіла, що навчально-виховний процес здійснюють у двох приміщеннях: безпосередньо школи та пристосованому ДНЗ. Цьогоріч за гроші, виділені відділом освіти РДА, зусиллями вчителів і батьків провели поточний ремонт. На щастя, ремонт спортзалу, що перебуває в аварійному стані, тазаміну вікон з фасадного боку проведуть у рамках проекту «Рівний доступ до якісної освіти в Україні». Стосовно решти вікон голова РДА доручив начальнику відділу освіти Людмилі Макриці подати пропозиції при формуванні проекту райбюджету на наступний рік і передбачити кошти на їх заміну. Така турбота цілком виправдана, адже через 3 роки тут навчатимуться п’ять перших класів.
Будинок культури, яким керує Галина Сергійчук, на думку Віктора Торчика, виконує покладену на нього місію, а директор, до слова, мати шістьох дітей, здобуває відповідну освіту. Прикро, та осередок культури не опалюється: вийшла з ладу водяна система. Нині виконавчий комітет сільради вивчає це питання, адже встановити електроконвектори перешкоджає низька напруга в електромережі. Петро Рухер дав вказівку подбати, щоб до наступного опалювального сезону клуб обігрівався.
Приємне враження справила на гостей ЗОШ І ст. у с. Висове, що раніше була філією школи с. Цепцевичі, та рішенням місцевої громади набула нового статусу. Навіть не віриться, що в недалекому минулому діти (а навчаються тут 68 школярів) потерпали від холоду, бо стіни зведені в одну цеглину. Нині, пояснила Людмила Макриця, приміщення утеплили пінопластом, замість грубок встановили електроконвектори, отож температурний режим не завадить школярам подорожувати Країною знань.
Побували члени колегії в Довгому, де поцікавились будівництвом клубу. У селі, пояснила Галина Савчик, 1074 жителі, а приміщення, де б могла зібратися громада, нема. Щоправда, для цього використовували класну кімнату в місцевій школі, але нині там облаштували комп’ютерний клас. 170 тис. грн., виділених з районного бюджету, успішно освоюють: уже звели зруб, накривають дах, передбачили пічне опалення з перспективою переобладнати під газове. Петро Рухер висловився за продовження робіт, незважаючи на перерву у фінансуванні. А начальнику фінансового управління РДА Тетяні Коханевич доручив при формуванні проекту районного бюджету на наступний рік передбачити кошти на завершення будівництва цього закладу культури.
У місцевій ЗОШ І-ІІ ст., повідомила заступник директора Тетяна Бігун, торік капітально відремонтували опалювальну систему, паливом на зиму забезпечили. У школі навчається 215 учнів, які завдяки райдержадміністрації, наголосила Галина Савчик, мають комп’ютерний клас із супутниковим Інтернетом.
Фельдшерсько-акушерський пункт, яким завідує Яна Прозапас, зустрів чистотою та охайністю. Надання медичної допомоги проводять на належному рівні, хоча, відповідно до галузевих вимог, підкреслив начальник відділу охорони здоров’я РДА Василь Іванюк, у Довгому повинна функціонувати амбулаторія. До того ж, щорічно зростає народжуваність.
Відвідини Чемерного почали з клубу, в якому порядкує Тетяна Сафонова. За словами начальника відділу культури й туризму РДА Віктора Торчика, права рука сільського голови, користується авторитетом у населення, позаяк роботу свою любить і відповідає займаній посаді. Зацікавлений голова РДА вказав на необхідність розробити механізм заохочення кращих працівників культури району, на що Віктор Торчик пристав. Також обговорили можливість переведення техпрацівників у великих культзакладах на повні посадові оклади.
У публічно-шкільній бібліотеці, де господинею Марія Тивончук, гостей зустріли ляльковою виставою «Три міхи хитрощів». 25 років при книгозбірні діє клуб за інтересами «Сонечко», а юні артисти ще й виступають у ролі книгонош – доставляють літературу тим, хто за станом здоров’я не може відвідувати заклад. Марія Тивончук проводить уроки народознавства, демонструючи старовинні свити, вишивані сорочки, запаски з бабусиної скрині. Використовують цей одяг і для виступів самодіяльних артистів.
Чемерненський ФАП - один із кращих у районі, переконує Василь Іванюк. Охоче віриться, бо територія доглянута, яскравіють чорнобривці. Завідуюча Надія Крупинська відшукала спонсорів, за кошти яких у приміщенні з’явились сучасні металопластикові вікна, власними силами зробили ремонт. Голова РДА визнав, що робота цієї ланки заслуговує на відзнаку.
Школярі місцевої ЗОШ привітали членів колегії, у дотепних віршах натякнули на тісні коридори й бажання мати більше приміщення. Директор Марія Цуман повідомила, що навчаються в школі 166 учнів, працюють 20 педагогів. А вчитель української мови Оксана Серветник у 2006 році перемогла в районному конкурсі «Вчитель року» й стала лауреатом обласного. Після реконструкції колишнього ДНЗ туди переведуть молодшу ланку школярів, і відповідно навчання проводитимуть в одну зміну.
У завідуючої Тутовицьким клубом Наталії Катеринич голова РДА поцікавився, який останній масовий захід провели. Виявилось, свято до Дня вчителя, а зараз готуються до відзначення Дня села. До речі, сценарій «Клуб – дітям» виборов перше місце в районі. Культурний заклад поповнили музичною апаратурою, проте, на думку Петра Рухера, платними послугами тут заробляють малувато. Людмила Хомич розповіла про книжкові фонди, інформаційний напрямок роботи книго-збірні, співпрацю з сільською радою, ветеранами, інвалідами. Серед читачів переважають школярі, на жаль, інші верстви населення мало цікавляться бібліотекою.
Лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, за словами головного лікаря Ольги Симанчук, обслуговує населення Тутович, Цепцевич, Довгого, Чемерного, Висового й складається з амбулаторного відділення та денного стаціонару на 15 ліжок. Гордістю є нова стоматологічна установка, завдяки якій надають послуги 20 особам у день. Голова РДА поцікавився в лабораторії, чи, бува, не бракує якогось устаткування. Дізнавшись, що для проведення біохімічних аналізів крові потрібен фотоелектроколориметр, дав доручення вивчити це питання, знову наголосив, що частину медперсоналу доцільно відрядити у ФАП с. Цепцевичі.
ЗОШ І-ІІІ ст., повідав директор Дмитро Ткач, має нагальну проблему – пласкі дахи, що затікають. Ще й електрична проводка потребує ремонту, додала Людмила Макриця. Петро Рухер пообіцяв посприяти в їх вирішенні. Гості помилувались роботами вчителя образотворчого мистецтва Тетяни Ковальчук, вишивками педагога-організатора Валентини Дем’янчук.
Під час підбиття підсумків голова РДА Петро Рухер схвально відгукнувся про благоустрій території, стан закладів бюджетної сфери, всебічно охарактеризував об’-єкти, відзначив співпрацю виконкому сільської ради та дільничного інспектора міліції Олега Стафеєва, висловив думку щодо розширення сфери побутового обслуговування на території ради та зауваження до роботи деяких приватних закладів, а також порадив виконкому вжити заходів щодо створення в наступному році місцевої пожежної команди.

Схожі матеріали

Чергове виїзне засідання колегії районної державної адміністрації відбулось на території Люхчанської сільської ради, до складу якої входять 5...
Минулого вівторка керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій різних форм власності, сільські...
Практичну частину виїзного засідання колегії РДА його учасники почали з огляду й ознайомлення з установами, що діють на території тутешньої сільради...
На нещодавньому засіданні колегії райдержадміністрації, на яке запросили керівників окремих служб, відділів, управлінь РДА, районних установ, сіль-...
У районі проживає 165 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У 64 з них померли батьки, а в 101 дитини, принаймні, один із батьків, а...