Back to top

Їх місія – соціальний захист громадян

У першу неділю листопада Україна вшановує працівників соціальної сфери, праця яких сповнена гуманізму, милосердя, небайдужості до людських проблем. Вони завжди готові прийти на допомогу старенькій самотній бабусі, скаліченому війною ветерану, сироті, багатодітній сім’ї, безробітному, людям з обмеженими фізичними можливостями. За роки незалежності в Україні створили правові й економічні основи для реалізації ефективної соціальної політики, забезпечення конституційних принципів і гарантій у сфері праці, підвищення добробуту й посилення соціального захисту населення. Про ці й інші питання розповів у бесіді з кореспондентом «Сарненських новин» начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Валерій САПОЖКО:

- Про цивілізованість держави говорить те, як у ній піклуються про дітей, людей похилого віку, інвалідів. За останні 17 років в Україні прийняли низку законодавчих актів, що підвищили рівень забезпеченості громадян цих категорій. Розміри соціальних допомог, компенсацій увесь час зростають. Розширюється спектр соціальних пільг. У полі зору держави – питання поліпшення демографічної ситуації. З цією метою запровадили диференційований підхід до народження першої, другої та третьої дитини. Тобто при появі малечі на світ батьки отримують грошову допомогу в сумах 12240, 25000, 50000 грн.
Є зміни і в соціальному захисті інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів. Наразі при втраті одного з батьків вони мають право одночасно на пенсію та соціальну допомогу. Суттєво зросли ви-плати дітям, які перебувають під опікою чи піклуванням. Якщо, скажімо, раніше отримували 40 грн., то нині від 557 до 701 грн. До слова, з наступного року планують запровадити новий вид - за усиновлення дітей, яким уже виповнилось 3 роки, у розмірі 12240 грн. Підвищили державну со-ціальну допомогу багатодітним сім’ям. Незабаром розпочнемо виплату матерям-героїням, а це 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто понад 5 тис. грн.
Цьогоріч почав діяти також проект «Зігрій любов’ю дитину», що передбачає забезпечення житлом чи надання коштів на його ремонт або будівництво сім’ям, які виховують 10 і більше дітей до 18 років. Таких родин у районі 31. Зокрема на придбання будівельних матеріалів уже затратили понад 540 тис. грн. Зауважу, що цей проект довгостроковий і діятиме впродовж декількох років. Отримали також дозвіл на проведення за державні кошти капітальних ремонтів квартир інвалідам Великої Вітчизняної війни. До цього виконували роботи тільки тим, хто мешкає у власних будинках.

- Валерію Романовичу, скажіть, будь ласка, як районна влада допомагає вирішувати соціальні питання?

- У нас налагоджена співпраця з головами РДА Петром Рухером і районної ради Миколою Добридніком, а також депутатським корпусом райради, які сприяють у вирішенні окремих проблем. Скажімо, ось уже два роки поспіль з районного бюджету фінансується програма «Соціальні послуги», діють й інші, зокрема «Ветеран» і «Турбота». Цьогоріч за ініціативи голови РДА та депутатського корпусу виділили 54 тис. грн. на облаштування біля державних установ пандусів, аби люди, які пересуваються на інвалідних візках, мали можливість за потреби навідуватись туди.

- Мешканці району цікавляться, чому не здійснюється безкоштовне перевезення пільгових категорій населення в міському та приміському транспорті?

- Ось уже два роки працюємо за новою системою перевезення пільговиків, що передбачає їх безкоштовний проїзд у місті та районі. Утім, з червня ц.р. через нестачу коштів для оплати перевізникам за виконані роботи ця пільга не діє. Адже потрібно майже 2,5 млн. грн., тоді як Міністерство фінансів виділило тільки половину цієї суми. Винайшли резерви, однак коштів ви-стачить лише на два місяці. І все-таки за згодою перевізників вирішили відновити пільгове перевезення вже з 1 листопада ц.р. У наступному ж році, можливо, перевозитимемо пільговиків безкоштовно тільки декілька днів на тиждень. До слова, у Міністерстві праці та соціальної по-літики розробляють методику виплати адресної допомоги громадянам, які мають пільги. Зумовили це численні скарги, що надходять від людей, які прикуті до ліжка й не можуть скористатись, скажімо, пільгою на безкоштовний проїзд.
Користуючись нагодою, щиро вітаю всіх соціальних працівників з професійним святом. Зичу успіхів у вашій благородній справі, вдячних слів від людей, яким допомагаєте в скрутний для них час. Миру вам, міцного здоров’я, злагоди в родинах і Божого благословення.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...