Back to top

Під контролем влади - гуманітарна сфера

На черговому засіданні колегії РДА, що відбулось за участю керівників окремих служб, відділів, управлінь райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій різних форм власності, сільських, селищних голів, розглянули 4 питання.
Про виконання місцевих бюджетів району за дев’ять місяців 2008 року поінформувала начальник фінансового управління РДА Тетяна Коханевич. Бюджет району з власних доходів загального фонду за цей період виконаний на 102,0%.

Найвищий показник - 113,3% - у Стрільської сільської ради. До слова, ріст надходжень мають усі сільські, селищні ради, за винятком Тутовицької та Тинненської (через недоотримання збору за спеціальне використання природних лісових ресурсів місцевого значення). Виконання плану надходжень було б вагомішим, якби погасили податковий борг до місцевих бюджетів усіх рівнів, що становить 199,9 тис. грн. Най-більше заборгували підприємство «Катеринівська ВК-46», КП «Сарникомуненергія», СП «Степанський агробуд».
Підсумували також роботу гуманітарних галузей району за останні дев’ять місяців. Про зміни, що відбулись за цей період у медицині, доповів начальник відділу охорони здоров’я РДА Василь Іванюк. За станом на 1 січня цього року в районі розпочали роботу 2 заклади загальної практики сімейної медицини. Загалом функціонує 7 амбулаторій, працівники яких обслуговують 25805 сільських жителів. До кінця року планують відкрити такий заклад у с. Ясногірка. Минулого року ФАПи й амбулаторії, розташовані в сільській місцевості, забезпечили комплектами медичного обладнання. Цьогоріч на це вже затратили 40,3 тис. грн. Активно освоїли кошти, що ви-ділили на проведення поточного ремонту у ФАПі с. Рудня-Карпилівська.
Доповідач зауважив, що в січні ц.р. при поліклініці ЦРЛ з метою раннього виявлення хворих на туберкульоз, реалізації заходів з профілактики недуги, своєчасного обстеження населення відкрили протитуберкульозне диспансерне відділення, що належно забезпечене медичним обладнанням, інструментарієм, посудом і реактивами, комп’ютерною технікою. Наразі проводять реконструкцію приміщення військової казарми під терапевтичне відділення. А ще констатував, що з обласного бюджету виділили 350 тис. грн. для створення на базі Сарненської ЦРЛ відділення гемодіалізу для хворих з хронічною недостатністю нирок, працівники якого обслуговуватимуть населення шести північних районів області й м. Кузнецовськ. Розповів також про те, що в пологовому будинку впроваджують у практику сучасні технології, що поліпшать надання медичної допомоги новонародженим і породіллям. А щоб їм було тепло й затишно, встановили вікна з підвищеними теплоізоляційними властивостями. Василь Іванюк детально поінформував про здобутки в галузі медицини, акцентував увагу на завданнях, проблемах. Голова РДА Петро Рухер повідомив, що невдовзі в селах Цепцевичі й Велике Вербче також відкриють амбулаторії. Крім того, у райлікарню планують придбати дороговартісне обладнання, наприклад, апарат, що належно забезпечить роботу травматологічної, хірургічної та кардіологічної служб.
Як зауважив начальник відділу культури й туризму РДА Віктор Торчик, пріоритетними напрямками роботи в галузі впродовж останніх 9 місяців є покращання культурно-дозвіллєвої діяльності в сільських і селищних клубних закладах, розвиток аматорського руху, збір, систематизація, збереження та популяризація історико-культурної спадщини району. Належне фінансування, як зазначив доповідач, дало можливість забезпечити стале функціонування всіх закладів культури. А щоб активізувати діяльність цих комплексів, поліпшити організацію змістовного дозвілля у травні ц.р. провели огляд-конкурси КДК. Віктор Григорович наголосив, що цього разу голови територіальних громад узяли в них активну участь. Та коли стартувала акція громадсько-політичного рейтингу «Гордість Сарненщини», бажання допомогти зібрати відомості про найдостойніших краян виявили не всі.
Інформуючи про діяльність закладів культури, Віктор Торчик повідомив, що всі актуальні проблеми, назрілі за останні роки, поступово вирішують. Скажімо, з початку року в 11 провели капітальні ремонти. Петро Рухер при цьому зазначив, що в першу чергу потрібно відновлювати опалення, аби через сирість не руйнувались будівлі, а жителі охоче приходили подивитися концерти аматорів. Безсумнівно, більшість клубних працівників є надійними помічниками сільських голів, однак є й такі, які сповна не виконують покладені на них обов’язки.
Про здобутки й проблеми в галузі поінформувала начальник відділу освіти РДА Людмила Макриця. Упродовж звітного періоду освітяни забезпечували належну організацію навчально-виховного процесу та відповідну якість освітніх послуг. З цією метою реалізовують план оптимізації мережі загальноосвітніх закладів. Для ефективного використання матеріальної бази навчальних закладів, створення належних умов обдарованим дітям і забезпечення рівного доступу до якісної освіти в районі діють дванадцять освітніх округів. Найважливішим напрямком діяльності галузі у 2008 році є інформатизація та комп’ютеризація освітнього процесу. За станом на 1 вересня ц.р., у навчальних закладах облаштували 45 комп’ютерних класів, 46 ЗОШ підключили до супутникового Інтернету. Про поліпшення матеріальної бази закладів освіти дбали постійно: закупляли спортінвентар, меблі, проводили капітальні, поточні ремонти. У районі успішно пройшло зовнішнє незалежне оцінювання. Так, із 732 випускників, які взяли в ньому участь, 58,8% показали достатній і високий рівні знань з основних предметів.
Про стан виконання регіональної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки розповів начальник відділу охорони здоров’я РДА Василь Іванюк. При поліклініці Сарненської ЦРЛ функціонує кабінет «Довіра», працівники якого забезпечують доступ різних категорій населення, у тому числі вагітних жінок, до безкоштовного добровільного консультування й тестування на ВІЛ-інфекцію, отримання різноманітних послуг, серед них і анонімних, з питань профілактики та лікування СНІДУ, інших хвороб, що передаються статевим шляхом. Так, за 9 місяців ц.р. отримали дотестове консультування 2968 осіб. Наразі на обліку перебувають 9 ВІЛ-інфікованих, з них 8 дорослих та 1 дитина. Працівники кабінету тісно співпрацюють з обласним центром профілактики та боротьби зі СНІДом, постійно вдосконалюють свої знання.
На базі Сарненської ЦРЛ діє також лабораторія з діагностики ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів. За 9 місяців ц.р. тут провели 5455 обстежень. Лабораторія належно забезпечена наборами для обстеження ВІЛ-інфікованих вагітних і тест-систем для інших верств населення, проте бракує комплекту медичного обладнання.
Про реформування та розвиток сільської комунальної служби й стан інфраструктури сільських населених пунктів району розповів начальник регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Федір Пінчук. У звітній доповіді він, зокрема, зазначив, що виконкоми сільських і селищних рад проводять роботу з утримання сільських об’єктів ЖКГ, інженерних і транспортних мереж. Проте досі не створили жодного підрозділу сільської комунальної служби. Не в повній мірі вирішують питання передачі відомчого житлового фонду в комунальну власність територіальних громад у Степанській і Клесівській селищних, Вирівській і Карасинській сільських радах. В окремих населених пунктах необхідно провести капітальний ремонт мереж водопостачання й водовідведення, забезпечити належне утримання сміттєзвалищ, покращити якість питної води й ін.
В умовах становлення ринкових відносин стрімко розвивається одна з важливих складових сфер економіки – торгівля. За останні роки досягли позитивних змін у формуванні в сільській місцевості на споживчому ринку широкого асортименту товарів і підвищення культури торговельного обслуговування населення. На території сільських, селищних рад торгова мережа представлена 211 підприємствами роздрібної торгівлі.
За станом на 1 жовтня ц.р. інфраструктура автомобільних доріг загального користування в населених пунктах району становить 350,4 км. Приміські пасажирські перевезення здійснюють 8 перевізників. Без регулярного автобусного сполучення залишаються 13 населених пунктів району. Негативно впливає на роботу транспорту стан автомобільних доріг, що зумовлює відмову перевізників від обслуговування маршрутів.
16 населених пунктів мають природний газ. Проблемним залишається питання газифікації сіл, віддалених від магістральних газопроводів, а також електрифікація новозбудованих і запланованих під будівництво вулиць, чисельність яких зростає з кожним роком. Голова РДА доручив Федору Пінчуку підготувати пропозиції щодо вирішення наболілих проблем. Також презентував уперше розроблений реєстр об’єктів інфраструктури району.

Схожі матеріали

Чергове виїзне засідання колегії районної державної адміністрації відбулось на території Люхчанської сільської ради, до складу якої входять 5...
Минулого вівторка керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій різних форм власності, сільські...
Практичну частину виїзного засідання колегії РДА його учасники почали з огляду й ознайомлення з установами, що діють на території тутешньої сільради...
На нещодавньому засіданні колегії райдержадміністрації, на яке запросили керівників окремих служб, відділів, управлінь РДА, районних установ, сіль-...
У районі проживає 165 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. У 64 з них померли батьки, а в 101 дитини, принаймні, один із батьків, а...