Back to top

Володимир Питель:«Криміногенну ситуацію в районі стабілізували»

P6186676-1.jpg

Фото Василя СОСЮКА.

Створити умови для утвердження верховенства права, сили закону, щоб громадяни почувалися захищеними та вільними, - покликання прокуратури. Адже саме вона забезпечує захист демократичних основ суспільства, гарантує законність функціонування правоохоронних органів. Про досягнення в діяльності Сарненської прокуратури, виконання функцій, визначених Конституцією України, розпо-відає прокурор Володимир Питель:

- Працівники прокуратури району впродовж 10 місяців ц.р. за результатами проведених перевірок у порядку нагляду за додержанням законів щодо захисту прав і свобод громадян та інтересів держави порушили 26 кримінальних справ, внесли 141 припис і подання, опротестували 85 незаконних актів і дій службових осіб. За наслідками розгляду документів прокурорського реагування притягнуто до відповідальності 294 службових особи, відшкодовано 2 млн. 957 тис. грн., у тому числі до бюджету 1 млн. 356 тис. грн. Зокрема у сфері нагляду за додержанням законодавства про оплату праці здійснили 34 перевірки, за результатами яких порушено 3 кримінальні справи, дві з них направлено до суду. Розглянуто 11 приписів і подань, 3 протести. За результатами розгляду актів прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 посадові особи, відшкодовано заборгованості по заробітній платі на загальну суму 339 тис. грн.
Приміром, порушили кримінальну справу за ч. 2 ст.172 Кримінального кодексу України відносно приватного підприємця, який, порушивши ст. 21, 24, 24-1 Кодексу законів про працю України, без укладання трудового договору прийняв на роботу трьох неповнолітніх дітей.
Під час перевірки на філії «Моноліт» Київського заводу «Буревісник» встановили, що керівництво товариства порушує право працівників на своєчасне отримання винагороди за працю, у зв’язку з чим розмір невиплаченої заробітної плати на той час становив 57 тис. грн. За результатами перевірки пред’явлено 13 заяв про видачу судового наказу про стягнення з цього підприємства заборгованості по заробітній платі. Усі заяви Сарненським районним судом розглянуті та задоволені, заборгованість працівникам виплачена.
Співробітники прокуратури району також провели низку перевірок щодо додержання законодавства у сфері економічних відносин, внаслідок чого до державного та місцевого бюджетів відшкодовано 1 млн. 166 тис. грн. Порушено 9 кримінальних справ, 5 з яких направлено до суду. Наприклад, порушили кримінальну справу за ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України стосовно директора приватного підприємства, який умисно не сплатив до державного та місцевого бюджетів податків на загальну суму 1 млн. 64 тис. грн.
Забезпечуючи нагляд за додержанням прав і свобод неповнолітніх, порушили 2 кримінальні справи, задовольнили 10 подань і приписів, 4 протести. За втручання прокуратури району 10 дітей загальноосвітніх навчальних закладів району зарахували на навчання.
З метою захисту інтересів держави та громадян пред’явили 197 позовів, з них 82 - у порядку цивільного судочинства, 6 - господарського, 109 - адміністративного і 16 – у порядку наказного провадження. Судом задоволено 120 позовних заяв на 317 тис. грн., судових рішень виконано на загальну суму 279 тис. грн.
Зокрема з метою відшкодування збитків місцевого бюджету в інтересах Вирівської сільської ради до ТзОВ «Вирівський гранітний кар’єр» пред’явлений позов про відшкодування шкоди, завданої внаслідок самовільно зайнятої земельної ділянки, на суму 92 тис. 396 грн.
На виконання вимог ст.10 Закону України «Про прокуратуру» вжили заходи щодо координації дій усіх правоохоронних органів для боротьби зі злочинністю. Ці питання двічі обговорили на координаційних нарадах і провели міжвідомчу відносно попередження дорожньо-транспортних пригод, завдяки чому вдалося стабілізувати криміногенну ситуацію в районі. Активізували роботу щодо протидії незаконному видобуванню бурштину, обігу наркотичних засобів, значно зменшилась кількість крадіжок державного й особистого майна громадян, втричі - злочинів щодо незаконного заволодіння автотранспортом. Двох посадовців органів влади притягнули до відповідальності за порушення вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією», відносно ще двох кримінальні справи направили до суду, одного з депутатів районної ради викрили в хабарництві.
У переддень професійного свята на шпальтах «районки» виказую слова подяки всьому колективові прокуратури району, а особливо хочу відзначити за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків старшого помічника прокурора Олену Барбашову, помічників Віталія Конончука, Святослава Оніщука, слідчого прокуратури Григорія Нижника та спеціаліста Зінаїду Соколову.
Принагідно зазначу, що двом працівникам прокуратури району: Григорію Нижнику та Віталію Конончуку - наказом Генерального прокурора України достроково присвоєно чергові класні чини, а Олена Барбашова заохочена прокурором області.

Новини: 

Схожі матеріали

Особистісно зорієнтоване навчання рідної мови та літератури є важливою проблемою сучасної середньої освіти. Над нею активно працює творча група...
Сарни - сучасне місто, в якому живуть і працюють тисячі людей. Кожен день несе нові ідеї, турботи, радість. Особливістю міста та району є не тільки...
Незадовго до Дня Незалежності виповнився рік, як виконавчу гілку влади в районі очолив Петро Рухер. З цієї нагоди з головою РДА зустрілися та...
На виконання Указу Президента України № 124 від 14 лютого 2008 року «Про Фестиваль мистецтв України», відповідного розпорядження голови обласної...
Питання вдосконалення механізмів співпраці між органами самоврядування та виконавчої влади, розширення повноважень самоврядних органів, посилення їх...