Back to top

Профілактика правопорушень дала плоди

IMG_0849-к.jpg

У 1990 році Верховна Рада України прийняла Закон «Про міліцію». Відтоді 20 грудня відзначаємо День міліції, а правоохоронці щодня виходять на вулиці українських міст, щоб захистити наші життя, здоров’я та майно від злочинних зазіхань. Серед них – і колектив Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області. Напередодні свята кореспондент «Сарненських новин» зустрілась з першим заступником начальника райвідділу міліції Сергієм КОРКОШЕМ.

- Сергію Максимовичу, нову посаду обіймаєте десь півроку. Що можете сказати про колектив, підлеглих?

- Колектив у нас молодий. Вочевидь, у цьому маємо деякі переваги, натомість, на жаль, втрачаємо в досвіді: чимало цінних працівників пішли на заслужений відпочинок. Отож нині перед керівництвом стоїть завдання якомога швидше навчити поповнення діяти чітко, оперативно, законно. Якщо зайшла вже за це мова, хотілось би більшої підтримки з боку місцевої влади, залишає бажати кращого й матеріально-технічний стан райвідділу. Прикро, та населення подеколи ставиться до людей у погонах з недовірою…

- Отакої! Перед святом - про проблеми? Невже в сарненських правоохоронців немає здобутків?

- До честі колег, усі цьогорічні вбивства, завдання тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі зі смертельними наслідками, розкриті, особи, причетні до скоєння цих злочинів, установлені. Наприклад, у вересні стався розбійний напад на жительку Сарн. Зловмисник видер у потерпілої з вух сережки, відібрав сумочку з мобільним телефоном і грошима. Злочин розкрили за добу. Як саме, розповісти не маю права: таємниця слідства. Стосовно резонансного вбивства в Немовичах скажу таке: особу, причетну до цього, теж встановили оперативно, порушили кримінальну справу за ст.115 ч.2 Карного кодексу України «Навмисне вбивство неповнолітнього»

- Що можете сказати про криміногенну обстановку в районі?

- Перш за все те, що вживали певні заходи для її стабілізації, охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю. По лінії загальнокримінальної спрямованості в районі скоєно 282 злочини, з них 92 – тяжкі, а 4 – особливо тяжкі, до слова, розкриття їх становить відповідно 80,7% і 100%. Загалом за 11 місяців цього року встановлення осіб, які вчинили злочинні діяння, зменшилось з 84,5% до 81,4%.
Під час проведення запланованих заходів виявили 29 випадків незаконного обігу наркотиків, у тому числі збут і зберігання наркотичних засобів (відповідно 8 і 13), збут отруйних речовин (4), незаконний посів маку (4). Не можу не радіти з того, що завдяки проведеній профілактичній роботі вдалося зупинити ріст злочинності за такими видами злочинів: крадіжки особистого та колективного майна, з квартир і транспортних засобів, шахрайство, пограбування, незаконне заволодіння автотранспортом. У порівнянні з 2007 р. на 33,3% зменшилась рецидивна злочинність.

- Існує думка, що неповнолітні стали скоювати більше правопорушень, чи вірно це?

- Невірно. Хочу наголосити, що оперативно-профілактичні заходи, проведені відділенням кримінальної міліції у справах дітей, дали позитивні результати: цьогоріч зменшилась кількість злочинів, які вчинили неповнолітні, у порівнянні з минулим роком на 9,1%. Під час 135 рейдів працівники служби виявили та притягнули до відповідальності 103 особи, які не виконують обов’язки щодо належного виховання своїх дітей, 51 неповнолітнього.

- У двох районах області: Сарненському й Костопільському – ввели посади громадських помічників дільничних інспекторів міліції в сільській місцевості. Чи виправдали вони себе?

- Вважаю, що так. Завдяки громадським помічникам злочини вдається розкрити оперативно. Наприклад, у Карпилівці виникла нестандартна ситуація: двоє чоловіків вирішили провчити крадія, що поцупив у них 5 тис. грн. Самосуд вчинили в такий спосіб: вивезли в ліс, прив’язали до дерева й завдали тілесних ушкоджень. Наступного дня знову навідались до потерпілого, підводою вивезли до річки, вкинули у воду. Як виявила судмедекспертиза, чоловік був ще живий… У розкриття цього нетривіального злочину велику лепту вніс саме громадський помічник дільничного інспектора міліції.

- Сергію Максимовичу, кого з підлеглих хотіли б згадати добрим словом напередодні професійного свята?

- Боюсь образити тих, кого не згадаю, позаяк дуже багато співробітників заслуговують якщо не на відзнаку, то принаймні на вдячність і шану. Серед сумлінних й ініціативних колег у першу чергу відзначив би начальника слідчого відділення Володимира Міщеню, старших дільничних інспекторів міліції Віталія Борисова та Юрія Яблонського, оперуповноваженого Олександра Колядку, помічника оперативного чергового Миколу Тутуку, старшого інспектора з кадрового забезпечення Олену Соколовську й – повірте – багатьох–багатьох інших.

- Удачі Вам у нелегкій, але потрібній суспільству роботі.

- Дякую.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...